Przyjmowałem Brintellix od sierpnia 2022, na początku 10 mg, później po kilku miesiącach 15 mg. Działanie nie było jakieś spektakularne, ale mam wrażenie, że stałem się po nim spokojniejszy i rzadziej wpadałem w dość głębokie ruminacje i stany depresyjne. Dodatkowo bardzo uspokoiły się moje problemy związane z IBS. Na ostatniej wizycie ustaliliśmy z lekarzem, że będę schodził z tego leku i powiem szczerze, że nie spodziewałem się takich efektów. Wróciły ruminacje, łatwiejsze wpadanie w smutek i momentami dość spory niepokój. Przeczekam jeszcze tydzień i jak nie będzie poprawy to chyba wrócę do poprzedniej dawki.
Z ciekawostek to mam zdiagnozowane również ADHD i jeśli chodzi o czas przyjmowania Brintellixu to prokrastynacja jest u mnie na dużo większym poziomie.
02 stycznia 2024epiphone pisze: Szczęść Boże, już było kiedyś takie pytanie ale bez odpowiedzi: brał ktoś wortioksetynę razem z wenlafaksyną? Lub reboksetyną. Konkretnie chodzi o wysoką (20 mg) dawkę wortio i małą (75 mg) wenli
Konsekwencje płynące z rozporządzenia MZ ograniczającego pacjentom dostęp do medycznej marihuany
Nowe Światło na Marihuanę: Badania potwierdzają jej rolę w walce z uzależnieniami.
Długotrwałe używanie marihuany może mieć wpływ na zdolności poznawcze
TikTok: Dlaczego alkohol jest akceptowalny, a marihuana zakazana?
TikTok to jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych na świecie, która przyciąga miliony użytkowników każdego dnia. Jednak jej polityka dotycząca treści związanych z marihuaną i alkoholem wywołuje liczne kontrowersje. Platforma całkowicie zakazuje promowania konopi, jednocześnie pozwalając na reklamowanie alkoholu pod określonymi warunkami. To podwójne standardy, które nie tylko irytują branżę konopną, ale także wpływają na postrzeganie tych substancji przez społeczeństwo.
Polska prezydencja rozpoczyna prace horyzontalnej grupy ds. Narkotyków w Radzie Unii Europejskiej
Polska objęła przewodnictwo w Horyzontalnej Grupie ds. Narkotyków (HDG) w ramach prezydencji w Radzie Unii Europejskiej na pierwsze półrocze 2025 roku. Przewodniczącym HDG został podinsp. Michał Aleksandrowicz z Centralnego Biura Śledczego Policji, a jego zastępcą dr Artur Malczewski z Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. Działania w ramach prezydencji to efekt wspólnej pracy Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom.
Używanie marihuany może wiązać się ze zmianami epigenetycznymi
Naukowcy podjęli się próby zbadania związku między zmianami epigenetycznymi u dorosłych osób, którzy palili lub palą marihuanę.