Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 33 • Strona 4 z 4
  • 705 / 22 / 0
HCL czy Siarczan?
  • 228 / 12 / 0
Używał ktoś tego naturalnego środka w celach antydepresyjnych?
Widziałem gdzieś badania, że zwiększał poziom serotoniny u myszy o 47% ale nie mogę znalezć teraz tego badania.

Przeniesiono post do "Berberyna +miksy (m.in. w Berberis vulgaris L.) - wątek ogólny" - {owerfull}
  • 153 / 1 / 0
W pewien sposób działa niby antydepresyjnie, choć łagodnie... ale ja nazwałbym to delikatnym odrealnieniem (działa na rec. sigma) i niekoniecznie zbyt przyjemnym. Dałem radę stosować tylko klika tyg - brałem ją w celu redukcji 2x500 mg chlorowodorku - bo utrudniała zaśnięcie, spłycała sen i powodowała gwałtowne przebudzenie po kliku godz bez możliwości ponownego zaśnięcia i to przyjęta nawet 6h przed snem. Metabolity mają długi okres półtrwania i kumulują się w organizmie. W polskim internecie przeważają same ochy i achy dla tej substancji, a na zagranicznych forach już ludzie skarżyli się na bardzo różne skutki uboczne stosowania berberyny :)
Osobiście nie polecam, bo działa bardzo nieselektywnie, na różne receptory i można przypadkiem coś sobie pogorszyć
ODPOWIEDZ
Posty: 33 • Strona 4 z 4
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.