Efedryna ekstrakcja z krzaków ephedry wodą?

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 646 / 61 / 0

Czytałem, że efedryna dobrz rozpuszcza się w wodzie, czy można by zalac zmielone kawalki krzaku ephedry wodą przefiltrowac i odparowac wode? Nie znam sie dobrze na chemii, wiec sorki jesli to zupelnie glupi pomysl.
  • 34 / 4 / 0

Lepiej zrobić sobie herbatkę z tego lub coś podobnego, ale ekstrakcja to słaby pomysł - bardzo mało wydajne, nie opłaca się.

Konopie i marihuana medyczna. Nowy początek (wywiad)

Biznes konopny w Polsce rozwija się dynamicznie, ale przedsiębiorcy muszą uważać, by nie wejść w konflikt z prawem. W tym tygodniu w Sejmie zostały złożone projekty ustaw mające zakończyć drogę przez mękę działających w tym biznesie. Zdaniem Marzeny Łasińskiej, przedstawicielki firmy Medican Campus, to może być nowy rozdział w historii polskiego rynku, patrząc choćby na segment przemysłowy, rolniczy oraz farmaceutyczny. Jednak na całkiem bezmyślną legalizację polskie społeczeństwo nie jest jeszcze gotowe – mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Marzena Łasińska, komentując projekty, które zostały złożone w Sejmie 20.04.2021 r.

Poseł PiS będzie walczył z automatami z CBD, bo „oswajają społeczeństwo z marihuaną”

Pisaliśmy już m.in. o tym, że olejki CBD pomagają nawet zwierzętom, a nam mogą okazać się pomocne w walce z koronawirusem. W wielu miastach możemy spotkać automaty, w których dostępne są konopie siewne. Poseł PiS Artur Szałabawka chce zmniejszyć dostępność maszyn.
  • 7 / / 0

a skad można wziąć krzeki ephedry? naczytalem sie o tym i się nieźle na to napaliłem ;) próbowałem hodować z nasion ale na 20 nasion wykiełkowały 3 i szybko uschły, pomimo umiarkowanego acz regularnego podlewania. są tu jacyś spece od ephedry? legalne to jest w ogóle u nas?
  • 5440 / 328 / 10

Ephedra sinica nie jest nielegalna. Problem w tym, że musisz mieć bardzo dużo drobno zmielonego materiału (nie wiem, w której części rośliny jest efedryny najwięcej) – na Wiki jest informacja, że zawartość waha się o 0,1% do 6% (średnio 1%). Ja słyszałem, że cis jest trujący, więc o tym warto było poszukać informacji – czy ten trujący związek też jest rozpuszczalny w wodzie.
  • 34 / 4 / 0

31 maja 2018surveilled pisze:
Ephedra sinica nie jest nielegalna. Problem w tym, że musisz mieć bardzo dużo drobno zmielonego materiału (nie wiem, w której części rośliny jest efedryny najwięcej) – na Wiki jest informacja, że zawartość waha się o 0,1% do 6% (średnio 1%). Ja słyszałem, że cis jest trujący, więc o tym warto było poszukać informacji – czy ten trujący związek też jest rozpuszczalny w wodzie.
Zdaję mi się, że powstał nawet taki temat o ekstrakcji efedryny z cisu, ale chyba dalej prawie żadne informację nie zostały potwierdzone.
  • 46 / / 0

Świeży cis jest mocno toksyczny lepiej się nim nie bawić, jest za to powszechna w Chinach herbata z ephedry dostępna na aliexpress - ponoć działa niezle, no ale u nas to nielegalny przemyt.[emoji27][emoji57]
  • 6 / / 0

Nie prawda, zamawiałem herbatke z ephedry z cut - źródło. Mozna sobie sprowadzić ale jedynie na własny użytek, sprzedaż w Pl jest karana. W kazdym razie paczka przyszła otwierana i poklejona co oznacza ze byla sprawdzana przez urząd celny, nie mialem zadnych problemów. :D
  • 6 / / 0

Z aliexperss bralem kilka razy od roznych sprzedawcow , dzialają lepiej lub gorzej ale nawet ta najsłabsza działała naprawde dobrze jak na herbs z Chin hehe
  • 132 / 11 / 0

Ale że nasiona kupowałeś i hodowałeś itd. czy herbatkę?
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 2323 uczestników Wejdź na czata