Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 121 • Strona 11 z 13
  • 2802 / 1544 / 34
Te pis po sld psl było czas na młodych i zmiany.
Wszystko w rękach młodych nie ma innej opcji tylko wypierdolić ich z sejmu.
Mam pytanie a w Chile czasem nie zrobili konkretnie czyli zamknęli w Sejmie posłów i ich spalili żywcem czy gdzieś indziej poszli na całość.
ultimate god mode return time for Dirty summer naughty edition narcotic trust high life y
Chapter 2 return of the power auuu hahahahahha lalalala
  • 180 / 32 / 0
@AnnaS Wiem że protestujący tłum w XVIII wieku w Holandii rozszarpał na części i zjadł swojego premiera. Ale Twój pomysł też mi się bardzo podoba.
Jakby przedsiębiorcy byli bardziej przedsiębiorczy, to by mogli górników zatrudnić do protestów, a górnicy mogliby wtedy scenariusz Chillijski odpalić :D

Scalono | 909

Bo u nas jest średniowiecze. Wszyscy ufają TVPIS a tam rządzi napruty wódą Janusz. Nie ma szans. Maryśka nie przejdzie - to jest dla nich równoważne z dawaniem maku w żyłę (heroina była z maku?))

Pozdrawiam
  • 1174 / 218 / 23
Teraz inne grupy polityczne są w cenie:
PiS-->pseudokonserwatyzm, socjale, madki, starsi, kościół
PO-->wszystkoconiePiS, socjale, mówienie coś o ulgach ale i tak wiemy jak to sie kończy, trochę patologii z Lewicy
Lewica-->LGBT, sztuczna wojna damsko męska przez co zdobywanie głosów kobiet, aborcja w każdym spożywczaku
Konfa-->wolny rynek, zakaz aborcji lub status quo (w przypadków korwinów) no i depenalizacja miękkich narkotyków, ale rzadziej ten postulat podnoszą
PSL-->byleby u władzy, rolnicy, rolnicy i rolnicy

Najbardziej wiarygodni na scenie jest Konfa w sprawie legalizacji, ale i tak nie bez wad, bo poglądy narodowców się z tym kłócą. Jednak i tak chodzą na kompromisy w stronę korwinów, więc na depenalizacje marihuany bez problemu powinni się zgodzić, gorzej z resztą dragów. Tak samo na leki bez recepty tacy brauniści bez problemu by poszli.
  • 6065 / 423 / 12
Oczywiście że trawa powinna być legalna, pytanie tylko: czy zastosujemy model holenderski (liberalny pod względem źródła towaru i regulacji dyspozytoriów), czy amerykański (gdzie sprzedaż licencji na handel odbywa się czasami na zasadach wspierających monopole – vide stan Floryda).

Po więcej informacji nt. amerykańskiego modelu dystrybucji marihuany – odsyłam do programu Patriot Act (Netflix): dostępny również na YouTube (jęz.ang.).
Obejrzyj hyperreal.at/pelna-legalizacja na HyperTubie!
Mój Mastodon: https://kolektiva.social/@surveilled Klucze do szyfrowania emaili do mnie (surveilled-hyperreal.info): https://keys.openpgp.org/vks/v1/by-fingerprint/CD9C63559C3FBEC2545C942CD7FE3586C83BF910
  • 8103 / 902 / 0
PiS i PO coś przebąkiwali o depenalizacji małych ilości mj.Ale czy to nie zwykła kiełbasa wyborcza to mi nie wiadomo. :świnia:
Lekoman :tabletki:
Nie zapomnę pierwszy nastuk
W wieku lat piętnastu
Później zarzucanie różnych wynalazków
  • 159 / 24 / 0
Otwarcie się zalegalizacją marihuany był Biedroń, ale polska nie jest gotowa na takiego prezydenta i nie będzie przez dekady, polacy sprzedali się za ich własne pieniądze, przykro mi
  • 70 / 6 / 0
Mnie wkurzają rządy różnych krajów bo zakazują wszystkiego. Ja sam nie gustuje w jakichkolwiek używkach ale denerwuje mnie że ktoś odgórnie mi zabrania czegoś i mówi mi co jest dla mnie dobre a co złe. Jak ktoś chce się zatruć narkotykami, alkoholem, papierosami to i tak się zatruje prędzej czy później a wszelakie działania rządu w celu ograniczania naszej wolności są bezsensowne i narażają nas podatników na na dodatkowe koszta które są niepotrzebne (Tracimy kasę bo przez to muszą być nowe miejsca w szpitalach, poradniach leczenia uzależnień, więzieniach itp) a problem wcale się nie rozwiązuje tylko jeszcze bardziej poszerza.
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi;-))
  • 5 / 1 / 0
W sejmie powstała komisja ds legalizacji, moim zdaniem obecnie mogłaby być większa szansa na jakieś poluzowanie bo rząd będzie szukał hajsu którego nie ma, sęk w tym tylko że trzeba ich by było do tego przekonać. Ale trend w Europie i świecie jest jednoznaczny
  • 21 / 3 / 0
Co raz bardziej mój mózg mi podpowiada że ludzie w dzisiejszym świecie żyją za długo. Np moja babcia, którą kocham jako osobę bardzo i szczerze, uważa że narkotyki to zło i "przecież tyle dzieci od marihuany umarło". A gdy zacząłem jej tłumaczyć że jest w błędzie to wyszła, a potem stwierdziła że jej nie przekonam bo ma swoje lata i takie tam pierdoły. (Radość mi sprawia zauważanie na głos przy niej w jej mieście sklepów z CBD jako z legalną/leczniczą marihuaną haha)

Takich babć, starszych czy młodszych od mojej jest wiele. I dziadów. Czy innych staruchów. Nie wiedzą już na czym ten świat polega, nie nadążają i co najgorsze - nie chcą, na przykład dowiedzieć się jak użyć internetu, co w dzisiejszym świecie jest podstawą i ogólnie są zamknięci w nieaktualnych paradygmatach społecznych, a wciąż żyją i robią nam wszystkim pod górkę. Oczywiście generalizuje, nie każda osoba w starszym wieku taka jest, niektóre się rozwijają i ewoluują.

W zeszłym roku jak się wkurwiłem na debilizm pandemii to zacząłem interesować się tematem pandemii i polityki, choć jestem ogólnie apolityczny, mam wyjebane. I wiecie co zauważyłem? Że w tej polityce to są te same mordy co pamiętam z telewizora z dzieciństwa, a mam już prawie 30 lat. Ci sami ludzie! Też starzy. Też z przestarzałymi paradygmatami. A że starych ludzi jest chyba więcej niż młodych to nas przeważają.

Dlatego legalizacja jest taka trudna, bo staruchy nie chcą zdychać! Albo chociaż oddawać władzy. I do tego chodzą na wybory i głosują na "w kółko to samo".
Może trochę zrobię offtop ale uważam że ludzie którzy nie potrafią użyć internetu nie powinni mieć ŻADNYCH praw wyborczych. Idąc bardziej w abstrakt od tego co znamy, uważam że powinniśmy stworzyć nowy, bardziej demokratyczny system i NIE potrzebujemy żadnego "przedstawicielstwa" i "parlamentu", bo MAMY INTERNET i możemy stworzyć jakieś serwery, do których będziemy logować się na dowód osobisty czy coś takiego i referendalnie przegłosowywać wszystko.

Są już nawet systemy pod takie platformy zrobione, jeśli kogoś to interesuje to poszukam, bo nie mam tych informacji na wierzchu. Próbowałem też rozmawiać o tym z ludźmi, aby coś zadziałać w tym kierunku ale nie trafiłem na dobrych ludzi, bo marzyć to każdy może, ale do materializacji potrzebna jest energia.

Dodano akapity dla lepszej czytelności | 909
  • 97 / 17 / 0
Jak w Polsce za PiSu (króry pewnie i na 3cią kadencje zostanie) zalegalizować przynajmniej marihuanę? Odp jest banalna - przkonać kościół. PiS ma w dupie światopogląd, interesuje ich tylko trwanie przy władzy. Jakby przekonać KK że legalizacja jest dobrym rozwiązaniem (a jest to możliwe, skoro alko jest legalne a biblia wprost nie zakazuje gandzi) to PiS to klepnie. Dla nich więcej kasy na 800+ by było więc git, a negatywnych skutków społecznych brak...
:liść:Wchodź na dach, łap promienie słońca, z tej perspektywy inaczej ziemia wygląda... :liść:
ODPOWIEDZ
Posty: 121 • Strona 11 z 13
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.