Dział służący omawianiu marszy, petycji i innych form aktywności obywatelskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 18 • Strona 2 z 2
  • 386 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: Chaotka »
Dimetryptamina i kokaina jest mniej szkodliwa od DXM? Chyba oszaleli...
Uwaga! Użytkownik Chaotka jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 47 / / 0
No wlasnie o to mi chodzi!
To jest przyklad braku precyzyjnego naukowego podejscia do tematu.

Kazdy ma swoje wyobrazenie o szkodliwosci roznych substancji. Najczesciej bierze sie ono z wlasnego doswiadczenia i informacji zaslyszanych od znajomych lub z mediow, ale to nie jest obiektywny sposob ich ocenianiania.

Chaotka evidentnie nie zgadza sie, ze DXM jest bardziej szkodliwy niz DMT i Kokaina - mowi jej to tzw. "zdrowy rozsadek".

Ale ten rozsadek nie jest zdrowy i nie jest oparty na faktach, a nawet protest Chaotki nie jest na miejscu, poniewaz kolorowy wykres z mojego poprzedniego post'u nie przedstawia calkowitej, spolecznej lub fizycznej szkodliwosci, lecz niebezpieczenstwo przedawkowania danej substancji.

Z tego wykresu jasno wynika, ze stosunek efektywnej dawki do smiertelnej dawki Dextromethorphan'u (DXM) jest duzo wiekszy niz ten sam stosunek dla Kokainy i Dimethyltryptamine (DMT).

...a wiec czy sie jej to podoba czy nie, nauka twierdzi, ze duzo latwiej jest przedawkowac DXM niz Kokaine czy DMT. Czyli pod tym wzgledem DXM jest bardziej niebezpieczne. Jak ktos chce to podwazac, to niech poda inne dane dotyczace ilorazu smiertelnej dawki i efektywnej dawki, a nie nazywa naukowcow - szaleńcami.

Jak nie bedziemy opierac sie na nauce tylko na wlasnych wyobrazeniach i plotkach, to nasze prawa narkotykowe mogą być równie dobrze oparte na sloganie:
"Ignoruj naukę - pozostań przy wódce !"
Uwaga! Użytkownik ChryzantemyDMT nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2129 / 25 / 0
Najczesciej bierze sie ono z wlasnego doswiadczenia i informacji zaslyszanych od znajomych lub z mediow, ale to nie jest obiektywny sposob ich ocenianiania.
Często faktycznie tak jest, ale Ty z kolei jesteś zaślepiony badaniami, które przeczytałeś. Ludzie ( oprócz chaotki )podali Ci tu logiczne argumenty, a Ty nawet nie raczyłeś się do nich ustosunkować tylko dalej piszesz swoje ogólniki.

Mój światopogląd nie jest kształtowany przez media ( nie oglądam tv, praktycznie nie czytam gazet ) ani rząd. Przypuszczam,że tak samo tyczy się to wielu ludzi z tego forum i nie tylko.
Sam dajesz się zmanipulować. Wystarczy, że badania przeprowadzi jakiś naukowiec i bierzesz to za pewnik. Tymczasem, badaniami mogę Ci udowodnić prawie wszystko.
Ale ten rozsadek nie jest zdrowy i nie jest oparty na faktach
Jeszcze raz Ci tłumaczę, bo widzę, że swój światopogląd opierasz nie na samodzielnym myśleniu tylko na tabelce pewnego naukowca. Jakim cudem inhalanty są mniej szkodliwe, mniej uzależniające niż np. marihuana ?
Od razu mówię- pisze o tym co widziałem, więc nie pisz proszę o manipulacji środków przekazu.
Powiem Ci, że znałem sporo ludzi nadużywających inhalantów i sporo palaczy marihuany. Nadużywający tej pierwszej substancji, jeżeli nie opamiętali się w porę, są teraz wrakami. Rozumiesz ? Po drugie widziałem badania mózgu ( przeprowadzone przez biegłego medycyny sądowej ) osoby, które kirała klej. Te zmiany w postaci martwych obszarów układu nerwowego są widoczne gołym okiem. To nie są mity. Uzależnienie przy inhalantach też nie jest tak łatwe do ogarnięcia.

Inna kwestia, że, jak wspomniał elwis " zagrożenia płynące z zażywania narkotyków to problem zbyt złożony, żeby wyrazić go jednym współczynnikiem. " Święte słowa. Ktoś kto np. ma ukryte zaburzenia psychiczne albo nerwicowe, już po jednorazowym paleniu może zacząć " fiksować ". Tych tematów na forum jest dość trochę, poczytaj trochę. Ludzie piszą o tym co przeżyli.
Toksyczna chemia z 15 metrów
  • 3129 / 18 / 0
Nieprzeczytany post autor: chusajn »
Chaotka pisze:
Dimetryptamina i Kokaina jest mniej szkodliwa od DXM? Chyba oszaleli...
Czytaj dokładnie o co chodzi... Jest to tylko stosunek dawki efektywnej do dawki śmiertelnej, nic to nie mówi o szkodliwości.
High, how are you?
  • 386 / 2 / 0
Re:
Nieprzeczytany post autor: Chaotka »
Chaotka pisze:
Dimetryptamina i Kokaina jest mniej szkodliwa od DXM? Chyba oszaleli...
Co ja tu napisałam xD Oczywiście, że DMT jest mniej szkodliwe od DXM :P Może miałam na myśli dimenhydrat? Ale w tę kokainę nie wierzę.
  • 475 / 4 / 0
Chryzantemy dał fajny materiał do dyskusji, a krzyk i ciemnota nie pokonają prawdy i faktów naukowych. Jest gdzieś tłumaczenie tych doniesień?
  • 275 / 22 / 0
Pełen artykuł z najbardziej szanowanego czasopisma medycznego ze skalą i argumentacją:
https://sci-hub.hk/10.1016/S0140-6736(07)60464-4
  • 1187 / 206 / 23
Po MDMA następuje u mnie "spizdowacenie" przez co staje się lekko bardziej uległy, mniej pewny siebie i trochę hippisowski. Po paru seansach widzę lekką zmianę w charakterze a dla mnie i mojego stylu życia jest to naprawdę niepożądany efekt. amfetamina za to tworzy we mnie agresje i mniejsze panowanie nad sobą (leciutko, ale kumulując wszystkie razy to się ze sobą zbiera) co normalnie jest negatywne, ale w moim stylu życia niestety pożądane.
ODPOWIEDZ
Posty: 18 • Strona 2 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.