Hodowla grzybów - wątek dla początkujących i podstawowe kwestie dotyczące hodowli z growkitów

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 4 / / 0

Sorrka, 3 razy wstawiłem ponieważ myślałem, że coś nie gra mi z forum - na Chromie w ogóle nie mogę się zalogować, przez to na Operze myślałem że post w ogóle nie dociera do moderacji (a nie mogłem napisać z pytaniem nawet priva, bo pisało że mam za mało postów) :P

Zdaję sobie sprawę, że pytania są dość oczywiste dla eksperta, ja się stresuję żeby nie zrobić 1 maleńkiej rzeczy, która mi zabije całą kolonię... Czytałem też trochę... po prostu wyjeżdżam pod koniec miesiąca i chciałem zdążyć z realizacją hodowli, jeszcze parę rzeczy mi opóźniło to wszystko... ze zniecierpliwienia i pośpiechu chciałem na raz wszystkiego się dowiedzieć. A w internecie są różne sprzeczne informacje - jedna instrukcja właśnie zalecała zrobienie dziurek i zastanawiałem się, jaki to ma sens? No widocznie inny rodzaj boxa to był...

Namoczyłem je przez jakieś 2h+ godziny, czytałem poprzednie posty że wystarczy minimum godzina, a lepiej i więcej. Nie wlałem im tylko wody, zaraz robię im wachlowanie to się to zrobi. Starałem się zachować też sterylność operacji, rękawiczki i dezynfekcja, mam nadzieję że pierwsza hodowla nie skończy się zakażeniem.

Mam też 2 box z tą samą odmianą. Pierwszy chciałem "eksperymentalnie" z tym co wyczytałem sam zrobić, drugi jak już otrzymam więcej informacji/doślą mi instrukcję ze strony. Jeśli bym chciał poczekać z eksploatacją tego boxa, to ile mogę go przetrzymać? W lodówce w takim wypadku powinien być trzymany?
  • 2778 / 248 / 0

Zdecydowanie w lodówce jeśli chcesz go przechować. Myślę że miesiąc spokojnie może stać w takiej hibernacji

O tym, jak wojna z narkotykami niszczy kultury tubylcze

W cieniu globalnej wojny z narkotykami rozgrywa się nieustająca i niedostatecznie nagłośniona tragedia ludów tubylczych, których prawa są notorycznie gwałcone.

Leki na kaszel latami będą się odbijać narkoprzestępcom czkawką

W okolicach Zgorzelca (woj. dolnośląskie) policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej, zlikwidowali dwie fabryczki wytwarzające metamfetaminę, należące do dwóch niezależnych gangów.
  • 7 / / 0

macie jakieś haki na obecne temperatury? robie co moge a tak oscyluje wokol 30c w pokoju.. moge sprobowac jakos ustawic maly wiatraczek na gorze worka growkita, ale może spaść i pewnie bedzie bakterie wdmuchiwał za bardzo nie wiem co innego. albo kostki takie nierozpuszczalne wrzucic dookola gk ale wkladanie i wyjmowanie, zawsze ryzyko infekcji.. co grozi grzybom przy zbyt wysokiej tempie? odmiana mckennai, pierwsza uprawa. dbam o wilgotnosc i wietrzenie.
  • 2778 / 248 / 0

Mi w tej temperaturze skonczyly owocnikowanie 2 dni temu wiec raczej twoim też nic nie powinno byc
  • 223 / 12 / 0

Mogę trzymac w piwnicy bez światła i jaka temp najlepsza?
  • 2778 / 248 / 0

temp około 25 stopni jest si