N-acetylocysteina

Uzależnienie, choroby spowodowane narkotykami, bezpieczeństwo ich stosowania oraz wykorzystanie ich w medycynie

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 9 Strona 1 z 1

Autor tematu
azbestia
Posty: 40
Rejestracja: 11 czerwca 2014
4


Suplementuje ktoś n-acetylocysteinę (NAC)?

Wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Acetylcysteine

Jestem obecnie w trakcie "kuracji" SSRI, a konkretnie fluwoksaminą. Dawkę przyjmuję rano. Ostatnio w drugiej połowie dnia zacząłem dostrzegać u siebie dość paskudne uczucie wewnętrznego wypalenia i zobojętnienia. Nie jest to wypranie z serotoniny, a raczej coś jak po neuroleptykach - nic się nie chce, zasnąć nie sposób i ogólnie nie wiadomo, co ze sobą zrobić. Zaobserwowałem, że zjedzenie 300mg zakupionej kiedyś NAC skutecznie przerywa ten stan, inicjując jakby mały reset zawartości czaszki. Powraca zdolność normalnego odczuwania emocji i chęć do działania. Znika też podskórne napięcie, które wywołuje u mnie fluwoksamina. Ogólnie, działanie NAC odbieram w swojej sytuacji jako bardzo dobroczynne.

Tutaj artykuł na temat potencjalnych zastosowań NAC w psychiatrii - polecam lekturę:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3044191/

W skrócie, n-acetylcysteina:
- redukuje stres oksydacyjny;
- redukuje stany zapalne poprzez obniżenie poziomu cytokin;
- wpływa korzystnie na poziomy glutaminianu i dopaminy w mózgu.

Potencjalne zastosowania w psychiatrii:
- leczenie uzależnień;
- leczenie zaburzeń psychicznych: OCD i pokrewnych, schizofrenii, BPD;
- leczenie choroby Alzheimera;
- redukcja szkód po stymulantach.

W necie dużo jest wypowiedzi osób, którym substancja ta pomogła na depresje, nerwice, CFS itp.

Wydaje mi się, że ten suplement to "must have" dla każdego miłośnika stimów i nie tylko :-)

Kosmetyka - Berig


Szpongler
Posty: 29
Rejestracja: 16 października 2007
1


To wspaniała i bardzo niedoceniana substancja. Jak dla mnie nie tyle dla miłośników stimów, co dla alkofanów lub kodziarzy (przy ekspozycji na paracetamol, vide Antidol).
Dla parasyfa jest odtrudtką celowaną, ale ogólnie doskonale wzmacnia i chroni wątrobę, głównie przez ten glutaminian. Może masz problem z metabolizmem leku albo z upierdliwym i nieprzyjemnym jego metabolitem, a ACC wydatnie przyspiesza i poprawia metabolizm wszystkiego, i stąd efekt? Nie wiem, to tylko spekulacje..
Przy alko w większych ilościach moim zdaniem obowiązkowa substancja. 1,5-2 gramy, zaraz po piciu, jeszcze przed snem, zdziała cuda. Do tego warto z litra wody połknąć. Śmiać mi się chce z tych wszystkich preparatów magicznych typu 2KC (witaminki plus placebo), kiedy w zasięgu jest tak skuteczny środek zaradczy..
Spróbujcie kiedyś walnąć ze dwa gramy bezpośrednio przed piciem. Będziecie zszokowani, jak długo (tzn. dużo alkoholu) wtedy wytrzymacie.
Alko to silna trucizna, dla wątroby to maraton. Na dłuższą metę nie warto nie stosować takiej skutecznej prewencji.
Dodam jeszcze, że raczej nie da się tego szkodliwie przedawkować. Tylko proszę bez tekstów w stylu "każdy lek można przedawkować" :-O Odsyłam do literatury. Np. przy PODEJRZENIU zatrucia parasyfem na OIOMie walą w kabel kilka gramów: na pewno nie zaszkodzi, a może uratować życie.

gdzie indziej na hyperrealu
Odrobiłem lekcje. Wysłuchałem dziesiątków osobistych relacji, czytałem i oglądałem wywiady z szamanem, z którym postanowiłem pracować, przeczytałem pół tuzina książek o Ayahuasce. Z całą pewnością byłem przygotowany, prawda? Bynajmniej.
Gostyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Udało się go ująć dopiero po pościgu.

Zalek33
Posty: 711
Rejestracja: 25 stycznia 2012
38
142


Nie glutaminian a glutation


Szpongler
Posty: 29
Rejestracja: 16 października 2007
1


Zalek33 pisze :
Nie glutaminian a glutation


Mój błąd, dzięki Zalek.


Autor tematu
azbestia
Posty: 40
Rejestracja: 11 czerwca 2014
4


Szpongler pisze :
To wspaniała i bardzo niedoceniana substancja. Jak dla mnie nie tyle dla miłośników stimów, co dla alkofanów lub kodziarzy (przy ekspozycji na paracetamol, vide Antidol).


Są badania wskazujące, że NAC ma działanie neuroprotektywne oraz redukuje szkody spowodowane stymulantami. Konkretnie chodzi o meth, ale zapewne przekłada się to na inne środki.

http://www.addforums.com/forums/showthread.php?t=8488
http://www.hindawi.com/journals/pd/2012/424285/

Wiadomo też, że pomaga w uzależnieniu od kokainy.

Szpongler pisze :
Może masz problem z metabolizmem leku albo z upierdliwym i nieprzyjemnym jego metabolitem, a ACC wydatnie przyspiesza i poprawia metabolizm wszystkiego, i stąd efekt? Nie wiem, to tylko spekulacje..


Wydaje mi się, że fluwoksamina po prostu tak na mnie działa. Rano serotoninowy lift, a wieczorem wypalenie. Ogólnie dziwnie odbieram ten "lek" i poprzestałem na dawce startowej. Z jednej strony rzeczywiście mogło być tak, że NAC przyspieszyła jego eliminację, ale z drugiej były prowadzone badania z udziałem pacjenta leczonego jednocześnie fluwoksą i NAC, które wykazały synergię w działaniu obu środków. Pewnie wkrótce będę miał okazję sprawdzić, jak NAC wypada w połączeniu z fluoksetyną.

Dodam jeszcze, że NAC chyba wzmaga działanie GABA, i to mocno. Mam po tym specyfiku dość nieciekawe jazdy związane ze snem. Nagłemu wybudzeniu towarzyszą dezorientacja, lęk, uczucie bycia w cudzym ciele itp. przyjemności, trwające czasem kilka minut i utrzymujące się po wstaniu. Tak jakby mózg nierównomiernie odzyskiwał swoje funkcje. Ostatnia akcja wyglądała tak, że ocknąłem się pozbawiony tożsamości, zdolności rozumienia świata i w ogóle poczucia bycia czymkolwiek. Przez chwilę istniałem tylko jako świadomość uwięziona w jakiejś niemożliwej do zinterpretowania abstrakcji. Skończyło się koszmarną paniką i dochodzeniem do siebie przez 30 minut (pomogła hiperwentylacja). Od tego czasu unikam brania NAC wieczorem, w szczególności w miksie z GABA.


rohan
Posty: 36
Rejestracja: 03 lipca 2015


Próby wątrobowe zrobione przed i po cyklu na metanabolu pokazały, że nac działa dobrze regenerująco.


yass
Posty: 292
Rejestracja: 17 czerwca 2009
3
3


azbestia pisze :
Suplementuje ktoś n-acetylocysteinę (NAC)?

W skrócie, n-acetylcysteina:
- redukuje stany zapalne poprzez obniżenie poziomu cytokin;

Potencjalne zastosowania w psychiatrii:
- redukcja szkód po stymulantach.

Wydaje mi się, że ten suplement to "must have" dla każdego miłośnika stimów i nie tylko :-)

Kosmetyka - Berig


Wyszczegolnilem wytyczne, pod ktore bylbym sklonny brac NAC. Mam stan zapalny, moze goracym zwolennikiem stimow nie jestem, ale lubie zarzucic od czasu do czasu mph w dawkach ponad norme (ale w granicach 60mg).

azbestia pisze :
Suplementuje ktoś n-acetylocysteinę (NAC)?

W skrócie, n-acetylcysteina:
- wpływa korzystnie na poziomy glutaminianu i dopaminy w mózgu.

Kosmetyka - Berig


Jednak z drugiej strony biore Pregabaline, ktora jakos tez tam dziala na glutaminian. Glutaminian czy glutation, chyba bez znaczenia, chodzi generalnie o kwas glutaminowy <- tak mi sie wydaje. No i moze polaczenie analogu GABA powoduje rozbicie gospodarki glutaminianu, stad krzywe jazdy? Szkoda, bo z pregaliny trudno mi zrezygnowac na rzecz NAC. Ale i tak karma w Twoja strone azbestia.


JerryKrzywadetka
Posty: 35
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
2


n-acetylocysteina działa jakos w znaczacy sposób na receptory serotoniwnowe i mozna ja łaczyc z mdma ? NIe prszkadzaja sobie te substancje jakos wzajemnie ?


randomuser118
Posty: 2908
Rejestracja: 09 września 2010
86
30


Badanie NAC u choryvh na parkinsona:
http://dolinabiotechnologiczna.pl/nowos ... rint=print
N-acetylocysteina wykazuje korzystne działanie w chorobie Parkinsona
Źródło flickr, autor German Tenorio, licencja CC BY SA 2.0
Tymczasem badania in vivo wymagały podzielenia pacjentów na dwie grupy. Obie kontynuowały dotychczasowe leczenie choroby Parkinsona, a dodatkowo pierwsza otrzymala kombinację doustnej (600 mg 2 x dziennie w dni bez dawki dożylnej) i dożylnej (50mg/kg/tydzień) formy NAC przez 3 miesiące, druga była grupą kontrolną ze standardowym leczeniem. Zdrowie pacjentów oceniono przed rozpoczęciem terapii NAC oraz po jej zakończeniu. Ocena polegała na wykorzystaniu standardowych narzędzi takich jak ankieta Unified Parkinson’s Disease Rating Scale (UPDRS). Objęła ona m.in. określenie stadium choroby oraz wykonanie obrazowania mózgu za pomocą DaTscan SPECT imaging, który mierzy ilość transporterów dopaminowych w jądrach podstawy (ang. basal ganglia) – miejscu najbardziej dotkniętym chorobą. Porównanie wyników grupy kontrolnej z grupą badaną wskazało na poprawę w obrębie 4-9% transporterów dopaminergicznych oraz podniesienie wyniku UPDRS o 12,9%.
Wyniki badań wskazują na bezpośredni wpływ NAC na system dopaminergiczny pacjentów z chorobą Parkinsona. Czyni to z NAC obiecujący produkt. Efektywność terapeutyczna związku oraz jego dokładny mechanizm działania muszą jednak zostać potwierdzone w badaniach klinicznych prowadzonych na szerszą skalę.

mgr Agnieszka Helis, diagnosta laboratoryjny

Sic !!

Dokladny opis syntezy wielu hormonow oraz neuroprzekaznikow z udzialem cysteiny:
http://www.alzheimer-opiekuni.pl/forum/ ... ?f=12&t=83

I n a koniec to oczym pisze od paru dni czyli powiazanie ATP, cAMP itd przy rec opioidowych.
No i oczywiscie rola cysteiny
http://bioinfo.imdik.pan.pl/wiki/Receptory_opioidowe

Tak jak wyzej napisano - PODSTAWOWY SUPLEMENT DLA KAZDEGO CPAKA !
ja zajmuje sie cysteina - nie tylko NAC.
Cysteina siedzi w kreatynie.
Jak narazie dobilem do opisow z ktorych jasno wynika, ze suplementacja cysteina

TO BE CONTINUED... :)

Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Zdrowie”
Na czacie siedzi 14 uczestników Wejdź na czata

AwatarPowerOfFlower  Awatarsandradobrze  AwatarMondengel  AwatarPierwotnyWilk  Awatarkfs  Awatarkkrecha  AwatarGlassEyes  Awatarczarli  AwatarDrSkacz  Awatarunknown  Awatarfrs  Awatarmochi7  Awatarunknown  AwatarAlfaBot  

Kto jest online

Obecnie tego podforum nie przegląda żaden zarejestrowany hyperrealowicz (1 gość)