Buspiron (Spamilan) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 448 / 11 / 0

Z alkoholem zero interakcji, jeśli o to pytasz. Inna sprawa, czy ma sens pić w trakcie kuracji.
  • 1205 / 17 / 0

Dostałem Spamilan ostatnio od lekarza, na lęki po odstawce benzo (już 10 m-cy czystym od tego gówna). I w sumie zastanawiam się czy to brać, opinie są podzielone co do skuteczności, ktoś zachęci? ;)
I co do łączenia tego leku z alkoholem to na ulotce wyraźnie jest napisane żeby nie łączyć... To jak to w końcu jest? Bo ciepło idzie i coraz częściej plener jest grany i jakieś browarki...
Noo i czy współgra to z paleniem?

Narkotyki w paczkomacie

...czyli kilka słów o przemycie z wykorzystaniem poczty.

Czy marihuana naprawdę odpręża? Naukowcy znaleźli 42 ochotników i zbadali działanie THC

Naukowcy przebadali 42 osoby palące trawkę by sprawdzić czy rzeczywiście "zioło" pomaga nam się wyluzować.
Użytkownik nieaktywny
  • 26 / / 0

Moja babcia dostała busprion przez przypadek (farmaceutka powaliła leki), a że łapie mnie jakaś deprecha to myślę sobie spróbuje. Brałem dziennie 10mg, dzisiaj skończyłem listek czyli dzień 10 i nie tykam już tego. Nie dostałem żadnej motywacji do działania, a wręcz negatywnie się to na mnie odbiło, nie mam ochoty na nic, wszystko mnie nudzi. Gry w jakie zawsze gram włączam i po 10min przełączam na inną i tak w kółko, aż odpuszczę. Z tego powodu załatwiłem sobie tramal, bo tęsknię za serotoniną :D Po ilu dniach od tego ostatniego tabsa buspironu mogę bezpiecznie rzucić sobie 400mg trampka? Chcę wziąć pojutrze, bo jutro jeszcze mam obawy.
  • 43 / 1 / 0

Czy jest szansa, że buspiron solo wyleczy brak motywacji, lęki i anhedonię przy dłuższym stosowaniu? Ma on efekty uboczne typowe dla SSRI, czyli prolaktyna, zanik libido i tego typu sprawy? Jak się ma w ogóle jego skuteczność? Czy to prawda, że upreguluje dopaminę poprzez hamowanie D3 i D4? alkohol w ilości dwóch piw nasila działanie buspironu, czy niszczy efekt terapeutyczny? No i w ogóle jaka dawka dobowa byłaby pomocna?
Użytkownik nieaktywny
  • 410 / 15 / 0

Ostrzegam przed tym gówienkiem. Lek o marginalnym działaniu, wątpię, żeby solo cokolwiek komuś pomogl. Bralem to ponad dwa lata jako support dla antydepresantow i rzekome antidotum na dysfunkcje seksualne po SSRI (w ogóle nie pomógł). Najgorsze ze po zwiększeniu dawki do 40 a pozniej 60 mg pojawily sie skutki uboczne w postaci wypadania włosów i z moimi mięśniami zaczely dziać sie dziwne rzeczy - sztywnienie mięśni, w tym karku, jakies delikatne mioklonie. Takich jazd nawet na neuroleptykach nie mialem. Niby lek nie oddziałuje szczególnie na dopamine ale w skutkach ubocznych jest sporo uwagi temu poświęcone wiec cos jest na rzeczy. Najgorsze ze minal rok od odstawienia włosy nie wrocily do formy sprzed a takie spoczynkowe napięcia mięśni (bardzo nieprzyjemne uczucie) wciąż sie pojawiają. Mam pecha bo większość lyka to bezproblemowo ale mimo wszystko nie warto ryzykować bo skuteczność tego jest na pograniczu placebo.
  • 1 / / 0

Mam pytanie czy w większych dawkach mogę liczyć na speeda??. Chodzi o to żeby nie spać cała noc
  • 24 / 3 / 0

Drodzy,

Poszukuję jakichkolwiek informacji przydatnych przy odstawce buspironu (brałem z wenlą 37,5 i bupro 150).
Nie dość, że odstawienie 30 mg tego g**** zajęło mi 5 miesięcy (a i tak bardzo się starałem jak najszybciej), to i tak nie mogę dojść do siebie. A minęło już prawie 9 tyg. od ostatniej kruszyny.
Wymienię tylko te najgorsze, które trzymają non-stop:

- straszna suchość / pragnienie w ustach w nocy i nad ranem; ostatnio wróciła też w ciągu dnia
- brak libido (i nie, to nie od SNRI, a na pewno nie od samego; buspi musi grać tu pierwsze skrzypce)
- szumy uszne (te pojawiły się dopiero przy małej dawce)
- uczucie "rozpalonego" czoła (mierzona wielokrotnie temp. OK)

Nigdy nie przeżyłem czegoś takiego, a brałem już wiele leków. Psychiatrzy oczywiście rozkładają ręce ("przecież to odstawia się od razu" lub "tak bywa").

Jeśli ktoś miał takie problemy, znalazł jakieś rozwiązania, robił badania itp., bardzo proszę o kontakt.
  • 188 / 28 / 0

Dostałem dzisiaj to gunwo i mam pytanie czy macie po tym mdłości itp. po pierwszej dawce?
Bo po 1 tableteczce wenflaksyny nie wiem tam 12 mg to rzygam jak kot pół dnia i boję się w chuj tego.

Po coaxilu jest cudownie a po wszystkim innym jest mi słabo dlatego się pytam czy ryzykować? Jutro mam do roboty.
  • 31 / / 0

Dostalem 5mg spamilanu rano i wieczorem do 20mg citabaxu - ktos moze powiedziec jak wyglada skutecznosc leczenia atakow paniki takim miksem? Czy po przejsciu efektow ubocznych po ssri bede musial przechodzic to od nowa z buspironem, czy moze jednak w moim przypadku oswajanie sie z lekiem bedzie lzejsze?

I co najwazniejsze - jak wyglada sprawa z alkoholem, skoro po citabaxie zauwazylem, ze jedyne co mi sie dzieje po wypiciu to trzy dni gorszego samopoczucia?
  • 4 / / 0

Biorę już ponad miesiąc 3x20mg /d Buspiron. Po za skutkami ubocznymi typu zmęczenie i brak motywacji nie czuję działania przeciwlękowego, poczekam jeszcze trochę
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 99 uczestników Wejdź na czata