PMA; 4-metoksyamfetamina

Dział poświęcony najprostszym pochodnym amfetaminy, oraz niej samej. To grupa stymulantów - oddziałują na układ katecholaminowy.
Więcej informacji: Amfetaminy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 6 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 34 / / 0

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
1-(4-metoksyfenylo)propano-2-amina
https://pl.wikipedia.org/wiki/4-Metoksyamfetamina

UFO, UFO, he he kiedy to było... Spora grupa użytkowników tego forum pewnie myślała jeszcze wtedy, że trawka to diabeł wcielony :-p Nie zostało do końca wyjaśnione co naprawdę w tym UFO było. Oficjalnie przyjęta wersja obwinia za te śmierci głównie PMA, bardzo złowrogi i niemiły związek. Prawdą jest jednak, że w organiźmie jednej z ofiar wykryto: MDMA, MDA, fete, koks, PMA, jakąś pochodną PMA, efedrynę, oraz metabolity powyższych substancji, a być może coś jeszcze pominąłem bo lista była długa. Wszyscy tak się tego UFO wystraszyli, że obecnie nie spotyka się chyba nawet ufo-podobnych brandów :-p

Jest jeszcze inna wersja mówiąca że UFO to był czysty dex, tą wersją zatroskane matki straszą kinderćpunów gdy Ci nie chcą się kłaść do łóżka po wieczorynce %-D
Ostatnio zmieniony 07 marca 2016 przez surveilled, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Dodano strukturę, link do Wikipedii, nazwę systematyczną

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 850 / 19 / 0

Jest jeszcze inna wersja mówiąca że UFO to był czysty dex
To bajka akurat.

Przyczyną zgonów po ufo było PMA, rzeczywiście paskudny syf. W latach 90tych i na początku tego wieku pojawiło się w Europie i stanach kilka rzutów tabletek z PMA i zawierały one różne domieszki - PMMA, MDA, MDMA, amfetaminy. Fakt, że to PMA było główną przyczyną zgonów. Oczywiście domieszki innych substancji w tabletkach, inne dragi czy alkohol spożyte w tym samym czasie, a także odwodnienie i przegrzanie organizmu jeszcze potęgowały ryzyko zgonu.

Paula przez pół roku pracowała na nielegalnej plantacji zioła w Kalifornii.

"Najlepsi zarabiali 750 dolarów dziennie" - wywiad Noizz.pl

Akt oskarżenia przeciwko grupom przestępczym za przemyt 15 ton trawki oraz produkcję 300 kg amfy

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro poinformował w piątek (12 czerwca 2020 r.) o skierowaniu do Sądu Okręgowego w Krakowie aktu oskarżenia przeciwko 13 osobom, w tym 11 podejrzanym o udział w dwóch zorganizowanych grupach przestępczych, w tym jednej o charakterze międzynarodowym.

 

Rejestracja: 2007
  • 1428 / 67 / 0

http://rapidshare.com/files/91403701/t1 ... O.pdf.html

Powyżej plik z pracą naukową nt. UFO.

Z tego opracowania jasno wynika, że bezpośrednią przyczyną zgonów ludzi przyjmujących UFO było przedawkowanie PMA (w 1 tabletce ufo było 40mg pma, a niektóre osobniki przyjmowały nawet do 5 tabletek co daje 200mg - bardzo wysoka dawka pma wynosi 70-80mg). Śmierć z przedawkowania pma wynika z zaburzeń stężenia minerałów w krwi (hiperkaliemia - zbyt duże stężenie jonów potasu i hiperglikemia - zbyt małe stężenie glukozy we krwi), ogromnego podwyższenia temperatury ciała i wzrostu ciśnienia co w efekcie prowadzi do arytmii serca i zapaści. Jak również wspomniał kolega wyżej "impulsem dobijającym" były niewielkie domieszki innych substancji, które jeszcze bardziej nasiliły negatywne efekty.
Ostatnio zmieniony 13 lutego 2008 przez hess, łącznie zmieniany 2 razy.

 

Rejestracja: 2007
  • 302 / 3 / 0

A czy działanie tego PMA było takie same, lepsze, bądź podobne do MDMA, ze pakowano to do tablet?

 

Rejestracja: 2007
  • 41 / 2 / 0

Śmierć z przedawkowania pma wynika z zaburzeń stężenia minerałów w krwi (hiperkaliemia - zbyt duże stężenie jonów potasu i hiperglikemia - zbyt małe stężenie glukozy we krwi)...
Qr... strach ćpać normalnie, no :(

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 850 / 19 / 0

A czy działanie tego PMA było takie same, lepsze, bądź podobne do mDMA, ze pakowano to do tablet?
Nie bardzo. Może jacyś producenci zamiast safrolu kupili anetol (można pozyskać z anyżowego olejku eterycznego, safrol z szafranowego) i nie wiedzieli co z tym zrobić. Zamiast PMA mogli zrobić bezpieczniejsze i przyjemniejsze PMMA, ale debile puścili na rynek ufo.

Shulgin o PMA:
http://erowid.org/library/books_online/ ... l097.shtml
Posty: 6 Strona 1 z 1
Wróć do „Amfetaminy”
Na czacie siedzi 1249 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości