Dział dotyczący roślin zawierających substancje wywołujące in vivo uspokojenie organizmu, m.in. kratom i sałata jadowita.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
 • 5 / / 0
Witam , mam opcję na wiosnę wysiać duża ilość maku lekarskiego , zebrać co potrzebne i przygotować opium . Zastosowanie ma być podobne do lekarstw przeciwbólowych - ból głowy, gardła i inne choroby. Dlatego mam kupować jeśli mogę mieć swoje. Ile czasu to mogę przechowywać ? Jak to przechowywać (forma) ?
Nie chce być tu dla nikogo wzorcem.
 • 3911 / 559 / 0
jak zbierzesz opium czekasz az wyschnie, potem musisz delikatnie podgrzac. powstaje ci cos w postaci glazurki i mozesz przechowywac wieczność
 • 908 / 8 / 0
Najlepiej opium sproszkować, wrzucę cytat z Farmakopei Polskiej II 1937 rok: " Przed sproszkowaniem należy opium oczyścić od owoców szczawiu i liści maku, zwłaszcza od grubszych nerwów liściowych, pokrajać na cienkie kawałki, wysuszyć w temp. nie wyższej niż 60*C do stanu łatwego sproszkowania, sproszkować i przesiać przez sito nr V. "
 • 647 / 62 / 0
W sumie to dobry pomysł, może by pomogło na moje migreny :D Ale dla mnie to troche marnotractwo towaru.
gdy urodzi mi się syn, nazwę go antek,
gdy urodzi mi się córeczka, nazwę ją majeczka

Marzenia to metylofenidat ✓, morfina ✓ , MXE X
 • 224 / 53 / 16
Jak się ma działanie opium do działania samej majki? (Oczywiście poza tym że maja mocniejsza) Jest takie samo (lub bardzo podobne) pod kątem doznań czy czuć znaczną różnicę?
I alone have known all shades of the horror.
I am the pit without sun, where blind beasts dwell. 
 • 2870 / 941 / 0
tak samo się ma jeżeli mowa o efekcie psychotropowym. głównymi rzeczami w opium co odpowiadają za ten efekt to właśnie morfina i kodeina w mniejszej ilości.


przez dłuższy czas mogę nie być dostępny na forum. brak mojej aktywności spowodowany jest przyczynami osobistymi, które opiszę po powrocie. nie będę w stanie odpisywać na PM-y.

liczę, że szybko wrócę

pozdrawiam wszystkich, przodownik
 • 2430 / 560 / 155
Jak dla mnie - tak, jak przodownik napisał. W działaniu bardzo przypomina morfinę. Oprócz morfiny i kodeiny w dużo mniejszej ilości za działanie opium odpowiada także tebaina, jednak ma w nim najmniejszy udział z tych głównych opiatów. Tak naprawdę alkaloidów opium jest co najmniej 20, ale w praktyce czuć działanie morfiny, kodeiny i ew. tebainy.
Uwaga! Użytkownik taurinnn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
 • 3036 / 451 / 1
opium na ból głowy?! kurde... kto kupi ten kit? : D
Gdy Apap w każdym sklepie, to faktycznie, warte zachodu... Gardła, aha, zapomniałem.
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Dekokt z kota": Andrzej Sapkowski- Chrzest Ognia
http://www.forensicscience.pl/pfs/71_zuba.pdf
 • 904 / 159 / 0
opium działa dużo dłużej od morfiny. Przynajmniej w formie syropu lub PST.
Piętnastu chłopa na umrzyka skrzyni ho aj ho i w butelce rum. Pij na zdrowie resztę czort uczyni.
 • 32 / 2 / 0
Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś chciał uprawiać mak, by przygotować z niego opium, aby nie kupować środków przeciwbólowych. Musisz mieć wiele dolegliwości, że porywasz się z motyką na słońce. Ale fakt, że wielu uwierzyło w ten kit.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.