...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 1 / / 0
Hej mam pytanie czy naloxone jest dostepny w polsce? Mam sytlacje w rodzinie gdzie moj wujek jest alkoholikiem slyszalam ze ten lek stosyje sie w stanach zjednoczonych dla ludzi ktorzy sa yzaleznieni od narkotykow badz alkocholu , chciala bym wiedziec czy w polsce jest ten lek dostepny aby pomoc mojemu wujkowi pozdrawiam
  • 502 / 40 / 0
Chyba chodzi Ci o naltrekson, nie nalokson. naltrexone-implantacja-podskorna-t49286.html - tu masz temat, a tu jeden artykuł - https://hyperreal.info/info/naltrekson- ... alkoholizm.
A jeśli nie pomyliłaś się i chodziło Ci o nalokson to jest niedostępny dla zwykłego śmiertelnika. Stosowany jedynie w lecznictwie zamkniętym. Pzdr.
Ostatnio zmieniony 22 grudnia 2016 przez ememems, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1876 / 192 / 0
To tak jak z tym żartem, co pacjent przychodzi do apteki i mówi

-Poproszę Halopierdol

%-D
Zakonnik Wielu Zakonów
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów

Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.

[img]
Psychodeliki mogą odwracać zmiany neuroimmunologiczne wywołujące strach — nowe badania

Czy psychodeliki mogą być kluczem do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych? Najnowsze badania sugerują, że ich rola sięga znacznie dalej niż zmiana percepcji. Naukowcy z Mass General Brigham odkryli, że psychodeliki mogą regulować interakcje pomiędzy układem odpornościowym a mózgiem. To przełom, który może odmienić podejście do leczenia depresji, lęku i chorób zapalnych.

[img]
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia

Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.