...czyli jak podejść do odstawienia i możliwie zminimalizować jego konsekwencje
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
  • 906 / 74 / 19
Hej, czy ktoś tu używał naloksonu po zaprzestaniu brania (opio, ale też chodzi mi o podwyższenie nastroju ogólnie, po innych drągach także)?
Jak wrażenia?
Opłaca się to?
Baba mi przepisała 50mg naloksonu, bo chyba innych w obrocie ilości nie ma.
Chodzi mi nie o "kaganiec" (tak samo jak esperal w przypadku rzucenia alkoholu), tylko o same ultra niskie dawki dla poprawienia sentyzacji receptorów opioidowych.
Is it time for your medication, Mr. Brown?
  • 1290 / 364 / 0
Nalokson ci raczej zaszkodzi, po pierwsze blokuje naturalne endorfiny, po drugie stosowany ciągle ma poważne efekty uboczne z śpiączką różnie. Zresztą twoja idea jest jakaś dziwna, nie rozumiem, co planujesz przez to osiągnąć. To nie jest takie proste i oczywiste jak by ci się mogło wydawać.
Ja ci dobrze radzę, dla poprawnego przebiegu rzucania nałogu, zostaw receptory opioidowe w spokoju jeśli już nie bierzesz i skup się na tym, co ci aktualnie dolega.
Bo to co ci dolega to nie zależy od receptorów opioidowych, tylko od wszystkiego innego.
Po rzuceniu jakiegoś środka występuje depresja post narkotyczna, co objawia się niskim poziomem nastroju. Istnieją setki a może i więcej sposobów na podwyższenie nastroju i wyjście z przemijającej (bo postnarkotyczna taka najczęściej jest) depresji.
Z tych setek albo tysięcy metod to np. 5-HTP, SSRI, sałatki śródzioemnomorskie i dieta, witaminy, minerały, rybie oleje, sport, terapia i tak dalej bez końca.
A to, że celujesz w receptory opioidowe to jest bardzo złe, mówie ci, pogorszy ci się zamiast polepszyć i wyjście z nałogu może szlag trafić.
  • 24 / 4 / 0
odtruwanie-opiatow-t15699-1630.html

W tym watku na kilku ostatnich stronach byla dyskusja o naltreksonie.
  • 1100 / 269 / 0
mowa raczej o naltreksonie, bo naloksonu to nikt nie wypisuje raczej. poczytaj o ldn (low-dosis naltrexone)
Uwaga! Użytkownik 3ldritch nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 34 / 23 / 1
Brałam Naltrexon po detoksie przez jakieś 3 miesiące, przepisywał mi lekarz prywatnie, pamiętam że był dość drogi, chyba parę stówek kosztował, bo to były czasy gdy trzeba było sprowadzać z zagranicy, nie było go jeszcze w polskich aptekach. Z tego co pamiętam, czułam się po nim dobrze. Ale nie na tyle dobrze, żeby nie wrócić do grzania. Myślę, że lepiej sprawdziłaby się u mnie wtedy wszywka z naltreksonu. Ale to było około 10 lat temu i wtedy chyba jeszcze nie robili wszywek. I zgadzam się też z @ZX, że jest mnóstwo dużo lepszych sposobów, żeby pobudzić produkcję endorfin i zwiększyć aktywność receptorów opioidowych. Dla mnie to jest głównie uprawianie sportu, regularne treningi, ale też pyszne jedzenie, spotkania ze znajomymi, jazda na gokartach, wypady do kina, chodzenie na koncerty, długie relaksujące kąpiele, no i moje ostatnie odkrycie - masaże. Jednym słowem wszystko, co daje nam przyjemność. Po prostu trzeba robić tego jak najwięcej :)
Po czym poznać że narkoman kłamie? Po tym że rusza ustami :ojeju:
  • 1 / / 0
A może ktoś potrzebuje Naltrexon, np. żeby zrobić sobie LDN. Proszę pisać na tomas.mcceen@interia.com
ODPOWIEDZ
Posty: 6 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Medyczna marihuana długoterminowo poprawia jakość życia pacjentów

Australijscy medycy mówią, że pacjenci, którym przepisano medyczną marihuanę, mogli liczyć na poprawę ogólnej jakości życia związanej ze zdrowiem, a także zmniejszenie zmęczenia i zaburzeń snu przez okres jednego roku. Lęk, depresja, bezsenność i ból również ulegały osłabieniu.

[img]
Psychodeliki mogą odwracać zmiany neuroimmunologiczne wywołujące strach — nowe badania

Czy psychodeliki mogą być kluczem do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych? Najnowsze badania sugerują, że ich rola sięga znacznie dalej niż zmiana percepcji. Naukowcy z Mass General Brigham odkryli, że psychodeliki mogą regulować interakcje pomiędzy układem odpornościowym a mózgiem. To przełom, który może odmienić podejście do leczenia depresji, lęku i chorób zapalnych.

[img]
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia

Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.