Regulamin forum
Zwykli użytkownicy nie mogą zakładać wątków na tym forum.
Jeśli chcesz zamieścić tu FAQ, HOWTO, albo kompendium swojego autorstwa – zamieść je w dziale >Psychofarmakologia<, a na początku posta dopisz, że chcesz by wątek był w Kompendiach.
ODPOWIEDZ
Posty: 15 • Strona 2 z 2
  • 243 / 7 / 0
26 maja 2019ergoSum pisze:
Jak rozmawiać z lekarzami? Są jakieś udokumentowane przypadki czegoś takiego? Z doświadczenia wiem, że mówienie lekarzowi swoich teorii receptorowych często spotyka się z niezrozumieniem.
Podbijam temat. Podrzuciłby ktoś jakieś badania którymi ewentualnie można by się posiłkować w dyskusji i wyjaśnianiu sytuacji na wizycie?

Generalnie nie jest jakoś bardzo źle, funkcjonuję. Ale czasem nie mogę oprzeć się wrażeniu, że "coś się zmieniło" i niektóre z zachowań nad którymi pracuję są efektem tego "chemicznego" braku równowagi który wtedy powstał.
30 maja 2019LittleQueenie pisze:
Czas wydaje się być tu faktycznie najlepszym lekarzem. Tylko to do baseline'u potrafi dochodzić i 3 lata, przygotuj się na to.
3 lata mijają właśnie. Nie grzeję, nie używam leków. Ostatnie przygody z lekami to memantyna około roku temu (pod nadzorem i przy szczerych konsultacjach z lekarzem) i wydaje mi się, że i tak nie działała tak jak kiedyś.

Ogólnie nie zależy mi na braniu leków i sprawdzaniu co działa a co nie, tylko chciałbym tą sprawę doprowadzić do końca, wydaje mi się, że to co się zdarzyło wtedy czego efektem było przestanie lub zmienienie profilu działania wielu leków / substancji, może mieć wpływ na mnie teraz pomimo nie brania leków i upływu takiego czasu.
30 maja 2019GL HF pisze:
@ergoSum
Wypróbuj topiramat, warto.
Może ktoś coś więcej powiedzieć na temat Topiramatu wyżej zaproponowanego?

Ewentualnie jakieś inne substancje które by mogły pomóc w takim przypadku? Obiło mi się raz też, że komuś naltreksonem udało się wyregulować układ GABA, ale właściwie nie wiem jak by to miało działać, skoro on na opioidowe receptory działa...

Jakie by były ewentualne podstawy naukowe / badania, którymi można byłoby się wesprzeć przy rozmowie z lekarzem na ten temat?
"Drugs are so fucking good... they're soo good. They're actually so damn good that they'll ruin your life. This is how good they are!" Louis C.K.
  • 880 / 363 / 6
Receptory opioidowe wydają się być związane z receptorem GABA, further reading masz na https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9403690/.
Everything's better with acryl. It's like bacon, but acryl.
Moje posty Ci pomogły - podziękuj mi za post!
  • 243 / 13 / 0
05 maja 2021ergoSum pisze:
.
Właśnie mijają 4 lata, jak tam, jakieś zmiany na plus u Ciebie?
  • 243 / 7 / 0
tutanota1 pisze:
.
Mam wrażenie, że minimalnie lepiej. Z naciskiem na minimalnie.
Tempo tragiczne

Czasem się zastanawiam, czy w ogóle coś lepiej, czy to nie jest tak, że po prostu od nowa się rzeczy uczę niektórych - że tak naprawdę nie zdrowieję, tylko uczę się nowych toków myślenia dla nowego "brain-set-u"

Ogólnie to czuję się w miarę dobrze czasami, ale jak przychodzi myslotok to potrafi być tragedia, długa historia na temat tego samopoczucia, całej nie opiszę teraz.

Zastanawiam się, też czy roli nie odegrały nootropy i ich zażywanie podczas brania co poskutkowało utrwaleniem jakiś chujowych schematów myślowych
Ostatnio zmieniony 08 sierpnia 2022 przez ergoSum, łącznie zmieniany 1 raz.
"Drugs are so fucking good... they're soo good. They're actually so damn good that they'll ruin your life. This is how good they are!" Louis C.K.
  • 243 / 13 / 0
To interesujące co napisałeś, ja miałem wrażenie, że przez nootropy rzeczywiście mogły powstać jakieś blokady, bariery myślowe. U mnie spokoju dokonują oczywiście nie stymulanty, które robią nerwówkę (prege też bralem, ale mnie zamula), a doprowadzanie prolaktyny do normy poprzez minimalne dawki co tydzień dostinexu. Jesteś porządnie przebadany hormonalnie? U mnie oczywiście nie jest to złoty graal, ale minimalnie lepiej, bo jest spokój. Nie na długo, ale nie ma takich upadków jak u Ciebie, mniejsze natężenie.
ODPOWIEDZ
Posty: 15 • Strona 2 z 2
Newsy
[img]
Rekordowe uderzenie w narkobiznes. Zlikwidowano 19 laboratoriów i ujęto 67 osób

Co najmniej tysiąc funkcjonariuszy wzięło udział w największej w ostatnich latach operacji wymierzonej w syndykat narkotykowy działający na terenie Ukrainy. Zlikwidowano 19 laboratoriów i 17 magazynów oraz zatrzymano 67 osób, w tym 32-letniego bossa organizacji. Szacuje się, że miesięcznie narkogang produkował nawet 700 kg mefedronu, alfa-PVP i amfetaminy.

[img]
Magazyn z narkotykami na dachu budynku

Stołeczni policjanci wkroczyli w czwartek na warszawską Pragę, gdzie na ulicy Brzeskiej zlikwidowali magazyn z narkotykami. Zatrzymali do sprawy 39-latka, do którego mogły należeć znalezione substancje: heroina, amfetamina, mefedron, kokaina i marihuana.

[img]
Wpływ świadomości lekarzy na doświadczenia pacjentów z terapią medyczną marihuaną

W ostatnich latach temat medycznej marihuany zyskał na ważności zarówno w kręgach medycznych, jak i wśród pacjentów. W miarę legalizacji oraz wzrastającej dostępności preparatów konopnych dla pacjentów, pojawia się potrzeba przeanalizowania, jak zrozumienie i wsparcie lekarzy wpływa na skuteczność terapii. W badaniach przedstawianych przez Clobesa i współpracowników z California State University, zbadano, jak współpraca z lekarzami i informowanie o stosowaniu medycznej marihuany przez pacjentów wpływa na wyniki terapii.