Dezoksyefedryna, metyloamfetamina, meth
Więcej informacji: Metamfetamina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 116 • Strona 1 z 12
  • 1444 / 10 / 0
No ciekawe bardzo to co piszesz :) Mozesz mi swoje gg dać??

Czyli z tego co mówisz wynika że nawet tak szybko ryjące psyche dragi jak amf i meth można brać (teoretycznie) na tyle z głową aby nie ryło wogóle psychy? A jezeli już ryje to czy to sie potem regeneruje? Czy da sie temu zapobiec uzywając jakichś supli, witamin? Czy zwały po meth śa faktycznie takie koszmarne powiedzmy po dawce 50mg-100mg? Czy meth w działaniu dużo rózni sie od kokainy poza tym że jest silniejsza?

Czemu meth ma takie wybitne zdolnośći do generowania paranoi , skoro przy izomerze + nie wydziela sie adrenalina ;ub wydziela sie mało stąd nie aktywuje tak instynktów obronnych jak racematy...?

Co do bmk a a meth, to wydawało mi sie jednak że meth pod każdym prawie względem przewyższa opłacalnośc prod. bmk jezeli mówimy tu o przeciętnych ludziach a nie o takich z grubymi kontaktami. O tym siarczanie meth już pisałeś... kwas fenylooctowy do bmk chyba jest dużo trudniejszy dla przeciętniaka niż wszystko co potrzebne do meth.... Gdyby bmk było lepsze od meth to czym wytłumaczysz popularnośc meth np. w CZechach i usa? Tam nikt nie trudzi sie w robieniu bmk, zwykła amf ma każdy w dupie ;]

Jezeli meth krystaliczną jest tak trudno otrzymać i nie opłaca sie to , to nie mam za bardzo pomysłu jak to brać, bo wypijac tego nie chce ;-/

Czy sugerujesz że to nie sama meth a te jodopochodne syfy tak uzalęzniają? Czemu gorzej wpływają na organizm kobiecy? Czy mowa tu o fizycznym nałogu? Czy jest możliwe że meth robiona metodą nazistowską nie niszczyłaby wcale??

Aceto raczej nei rozpuaszca soli amin czesciowo robi to etanol ale jeszzce lepiej metanol.
czyli tylko rozpuscić, odśączyć, odparować z metanolu i styka, tak?
Dopiro prawoskretna meth ma to specyficzne dzialanie. I powiem ci ze jak pierwszy raz sprobowalem to to myslalem z enic nie wyszlo tak bardfzo dzioalanie roznie sie od racematu
aż taka zajebista byłą? :-D
POzatym racemat meth dziala podobnie do racematu amfy silniej nasilajac skurcze mieni odechowych.
czyli nie daje duzo większej euforii??
Mysle ze jeste typem stymulantow z niedoborem ukladu nagrody. wiec masz duza szanse brac do konaca zycia stymulanty .
Myślisz ze ja jestem?? Dlatego biore leki ssri i nari abym sie musiał brać stymulantów całe życie i nie wjebać sie w żaden syf ;-)
Bez neuropnow dopaminowych mozna zyc. Daltego ludzie potrafia je bardzo wyniszczyc jest ich zreszta niewiel bo okolo 0,5 miliona w calym mozgu. Takie zycie troche pzrypomina zycie totalnego lenia nic mu sie nei chce nawet wysc z pokojuz zeby sie wysikac.
te neurony regenerują sie jak przestajesz brać, chyba do 80% max, tylko żę mogą być ubytki w innych częściach mózgu...
W zyciou jest tak jedni skacza ze skarpy i nic im nie jest drudzy skacza raz i jezdza na wozku (to z mojego zycia przyklad). Zastanawialem sie dlaczgo jednym ciagle sie udaje a inni maja pecha ciagle ci sami.
czy tutaj sugerujesz znowu role układu nagrody? Ci co im sie nie udaje też muszą spróbować aż nabiorą doświadczenia i nauczą sie przewidywać :-)
najlepiej jak ktos mu poda niech nie beirze sam.
jak niby ktoś ma to za mnie do nosa wciągnąć? :cheesy: :rolleyes:
jakos tak jest ze czym mlodszy umysl tym latwiej wpada.
dlatego należy uważać przede wszystkim aby nie nadwyrężac układu nagrody bo to jest powodem uzależnienia chyba
Ostatnio zmieniony 24 marca 2017 przez Thirteen, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Zmiana nazwy tematu.
  • 470 / 16 / 0
Nieprzeczytany post autor: Kamasutener »
oki na priva. Troche odbieglismy od topicu moz b y pzreniesc te dyskusje na oddzielny temat. Treaz odpowiem tu ale jak bedziesz mial pytania to napisz nowy wytek albo bedziemy gadac na gg


Czemu meth ma takie wybitne zdolnośći do generowania paranoi , skoro przy izomerze + nie wydziela sie adrenalina ;ub wydziela sie mało stąd nie aktywuje tak instynktów obronnych jak racematy...?
To uklad dopaminergiczny jest odpowiedzialny za psychozy a nei adrenergiczny. Shizofrenicy biatra leki aktore blokuja receptory dopaminowe i to powoduje zmniejszzenie psychozy blokowanie adrenergicznych niewiele pomaga


Czyli z tego co mówisz wynika że nawet tak szybko ryjące psyche dragi jak amf i meth można brać (teoretycznie) na tyle z głową aby nie ryło wogóle psychy? A jezeli już ryje to czy to sie potem regeneruje? Czy da sie temu zapobiec uzywając jakichś supli, witamin? Czy zwały po meth śa faktycznie takie koszmarne powiedzmy po dawce 50mg-100mg?
tego nie wiem ja niebralem meth za duzo w zyciu bo niamialem dostepu a niechcialo mi sie robic zabatrdzo bo kiedys mialem dusznosci na obozie naukowym (pzresadzilem) i mialem uraz wiec jej nei robilem. Sporo zjadlem amfy i chetnie bym sie przebadal mysle ze mam troche mniej dopaminowych receptoerow niz serednia krajowa. Tu zalaczam link do zdjecia odnosnei badania goscia uzaleznionego od metch . BAdanie pzreprowafzpno raklopirydem nazwa handlowa rosperidon neurolepsyk selektywny wiazrzacy sie z receptorami dopaminowymi znaczonym weglem C14 (metoda funkcjonalnego rezosnasu magnetycznego protonowego polaczona ze scyntygrafia komputerowa ) dzieki nim mozna zobaczyc mozna zobaczyc gdzie i ile jest receptorow w mozgu normalnymk i uzaleznioonym od meth. Widac ze uzalenziony 2 miechy abstynecji ma ich miejwiecej 1/3 tego co normalby czlowiek! szkloda ze badan niezrobili po roku i dwuch latach
http://ozon.ath.cx/metamfetamina.jpg
oczywiscie wskazuje to ze osoba ta ma mniej receptorow ale niestety niewiadomo ile miala jak zaczela brac mozliwe ze zaczela brac bo miala malo ! jedna z teorji uzaleznien mowi ze wlasnie osoby z niedoborami receptoro czy neuronow dopaminiowych chetnie siegaja po stymulanty wiec dokladnie nie wiadomo czy to skutek brania czy jego przyczyna. Jakkolwiek wskazuje ze osoby biorace maja zmieniony mozg.
Bylo wiele zaskakujacych badan np okazalos ie ze pod wzgledem innych aspektow czesto soby biorace mialy bardziej normalny mozg niz nie biorace ( badania pztreprowadzoeno na 100osobach ). Podwzgledem mikrowylewow napewno osby biroaxce bardzo pzrewyzrzaja oaoby niebiorace badania przeprowadzono na 20 sobnikach obojga plci po ich smierci i porownano z podobnymi osobnikami niebioracymi chodzi o wiek i plec. Mysle ze przszlosc przyniesie nowa fale prac naukowcy w tym temacie wiec warto sledzic Nature lub Science.
Osobicie czuje bardzo oslabiona pamiec oraz motywacje do dzialan ktotre sa raczej obowiazkiem niz przyjemnoscia. NIepowioem zebym nieodczuwal perzyjemnosci w zyciu odczuwam ale jej pierwsza ktora wiaze asie z poszukiwaniebodzca nagradzajacego jest oslabiona czyli nap zebrac sie zeby napisac posta potem przychodzi drugafaza pasywan zadowolebnie z napisania posta i ta paradoksalnei trwa u mnie dluzej niz u innych ludzi . Kazdfa przyjemnosc czy to bedzie jedzenie czy sex ma te dwie fazy pierwsza aktywno wiaze sie z bodzcami warunkowymi oraz z ukladem dopamminergicznym druga wiaze sie z bodzcami bezwarunkowymi oraz ukladem opioidiowym. Wskazuej na to rowniez moaja wieksza od pzrecietnej wrazliwosc na opiaty tak duz ze niemoge i niechce ich brac mimo wielu podejmowanych zupelsnie nierozumiem jak mozna je brc ! wiec jestem zmieniony mysle ze przez 20 lat brania amfy ta niechlujanosc w pisaniu zamienianie liter etc bark uporzadkowanego zycie oraz pzrestyrzeni wokol mnie to jedne ze skutkiow jej urzywania. Chailbym zeby mnie pzrebadali tak jak tego gosci a mozliwe ze mi sie to uda w celach poznawczych oraz naukowych .

Jeszcze wracajac do receptorow i neuronow niewiem co wiesz na temat jedfnych i drugich ale warto zebys sobei opoczytal Znal budowe mozgu i mniej wiecej jak dziala. generalnie rpwnowaga receptoro na synapsie jest dynamiczna czyli nadmiar neuropzrekaznika i zasilne draznienie neuronu powoduje zmiejszenie wrazliwosci oraz ilosci receptorow na synapsie popzrez ich stopniowa fosforylacje. Oczyawisice istnieje jeszzce enzym mono amino oksydaza typu A oraz B ktora rowniez bierze udzial w modulowaniu sterzenia neuropzrekaznika. Receptory sie odnawiaja same to jest rodzaj bialek na powierzchni synapsy w szczeliniie synaptycznej. Wydaje mis sie ze ta rownowaga przywracana jest pop ok 2 klatach calkowicie. generalbnie organizm szybciej adaptyje sie do nadmairu niz niedomiaru neuropzrekaznika i tak musi byc ze wzgledow na homeostaze. wiem rtez ze gdy pobudzenie jest zasilne i zabarzdo dlugotrawale niszczony jest sam neuron ktory jzu niestety po zniszczeniu jadra komorkowego nieodradza sie (chodz niektore to robia glownie wechowe i zapachowe) I to jest pewnien problem ze narkotyki maga pzryspeiszac ich niczzenie w akcie apoptozy aby chronic pozostale pzred nadmiernym, pobudzeniem. Pytanie czy ten gs ma mniej receptoro bo ma ich mniej czy ma mniej receptoro bo ma neurony znieszczone tego badanie niepokazuje. ale pzewnie prztyszlosc polkaze . Mnie osobiscie wydaje sie ze to receptory a nei neurony w wiekszosci.tylko problem lezy w tym nei ze one sie nieodradzaja ale ze ten gosc nie da im na to szansy bo nie wytrzyma dwoch lat ztakimi spoustoszeniem i zacznie znowu brac ! i to jest wlasciwie pzreklenstwo narkomani i glowny problem pierwsze dwa lata jak niewiezmiesz mas z80 % szans na to ze juz nie wezmiesz. Daltego z calego serca zycze ci zebyc raczej zostal przy pzreciw depresyjnych gdyz one potrafia naweit zwiekszac ilosc receptorow pomimo aktywizujacego dziaklania na neuron wiec moze jak bedziesz je bral odpowiednio dlugo stwoerdzisz ze zyciwe jet tak peikan er ze juz nic niemusisz brac i to bedzue twoje zwyciestwo nad genami lub ciezkim porodem ktore prawdopodobnie sa przyczyna twoejgo poszukiwania ktore jest rozpaczliwea proba samokleczenia zeby czuc sie tak dobzre jak inni u mnie trak bylo ale ja zamalo wiedzialem wterdy o narkotykach psychiatrach i mozgu zeby nie sprobowac. :) Z drugiej strony szanuje wolnosc kazdego czlowieka do zazadzania swoim zyciem cialem oraz umyslem dlatego szanuje wybory ludzi gdyz to nieznaczy ze bede bardziej lub mniej lubil i szanowal gdy zaczna lub przestana brac.
Czy meth w działaniu dużo rózni sie od kokainy poza tym że jest silniejsza?
kokainy probowalem dosc czystej a nawet bardzo czystej i powiem tak wlasciwei jest identyczne tylko dluzej trwa
wogole sie nieczuje wejscia zadnego np w porowaniu do niej amfa racemiczna daje kopa jak cholera. wlasciwie wstrzykujesz i nic sie niedzieje. Zadnych rewelacji kopow i innych takich jak bys sol fizjologiczna podal sobie. Ale po dobrej chwili czujesz euforie i co ciekawe jak jestes z kims kogo lubisz lub robisz cos pobudzjacego uklad nagtrody np sex czy jedzenie to to eufora wzmaga sie wielokrotnie ! DZiala dosc krotko ku mojemu zaskoczeniu moze max 2h. Bardzo podobne uczucie do kokainy
Gdyby bmk było lepsze od meth to czym wytłumaczysz popularnośc meth np. w CZechach i usa? Tam nikt nie trudzi sie w robieniu bmk, zwykła amf ma każdy w dupie ;]
dlatego wlasnie z eze BMK jest trudno zrobic w domu natomiast zalatwiec fosfor i Jod oraz wykupic caly zapas pseudoefedryny z apteki a nasteopnie przeprowadzic reakcje mozna dosc latwo. Osobiscie uwazam ze reakcje rwedukcjijodem w kwasie octowym jest prostrza od otrzymywani amfy z bmk! Mniej tam mozna spieprzyc pooprostu jak sie ja nieprzeprowadzi to wychodzi meth +. Pseudoefedryna jest spzredawana oile mi wiadomo jako tylko jeden enancjomer a nie jako mieszanina racemiczna dlatego tez ostzreymuje sie z niej czysta optycvznei meth+. Ja juz chyba tez bede mial ja w dupie :)


Jezeli meth krystaliczną jest tak trudno otrzymać i nie opłaca sie to , to nie mam za bardzo pomysłu jak to brać, bo wypijac tego nie chce
MOzna barc doodbytniczo wkeraplac do nosa lub osobiscie polecam aby ci ktos podal dozylnie (oszczedzisz sobie powstawanie nienormalnego warunkowania opisanego prze Robinsona oraz Beridga oraz Di Chiare prowadzacego do zaleznosci psychicznej CO ZNALAZLO POTWIERDZENIE KLINICZNE , najlepiej zajmij sie czyms innym i nie mysl o zastrzyku i nie oczekuj nie bierz tez nigdy sam dozylnie a nawet nie ucz sie robiena zastrzykow (wiecej na temat powstawania zaleznosci psychiczne u ludzi znajdziesz na wikipedi moj tekst pod haslem uzaleznienie lub linkiem http://pl.wikipedia.org/wiki/Uzale%C5%B ... ychicznego tam jest wiecje na ten temat )

Czy sugerujesz że to nie sama meth a te jodopochodne syfy tak uzalęzniają? Czemu gorzej wpływają na organizm kobiecy? Czy mowa tu o fizycznym nałogu? Czy jest możliwe że meth robiona metodą nazistowską nie niszczyłaby wcale??
Mysle ze wyniszczaja awiec w pzrypadku osob kompulsywnei urzywajacych czegos co wyniszcza bo jest nieczyste skutki moga bys fatalne.
U kobieta dosc szybko siada tarczyca i spada poziom hormonu przez nia wytwazranegon . Kobiety starzeja sie szybciej i tyja sa bardziej drazliwe gdy biora meth. Mysle ze byla by czystasza a wiec nieniszczyla by tak bardzo.

na reszte pytan odpowiedzialem wyzej
  • 296 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: a. »
orlan pisze:
8. Czemu niby jodopochodna ma taki wpływ i dokładnie na co? Na układ hormonalny kobiet? Te propagandowe zdj w necie uważałem że albo to fotomontaż, albo idiotów co faktycznie robili kilkuletnie ciągi, albo dlatego że 10 lat temu w USA chyba jeszcze robili racemat zanim DEA zakazało BMK. A racemat zawiera izomer (-) który daje tylko spida przyspiesza organizm więc też starzenie. W tej chwili robią tylko (+) z efki wię wyszło to Ameryce na dobre.
To nie wymysly propagandy ale moja proba zrozumiena dlaczego meth produkowana metoda jopdowa tak wyniszcza. MOzliwe ze lyudzie jej duzo biora zeczywiscie jak sie ja sprubuje to trudno jest pzrestac jak masz jej sporo bedziesz bral azci sie skonczy z amfa tak nie jest nawt jak masz duzo to mozesz pzresztac. MOze to zanieczyszczenia jodopochodna i to nie moje wymyslu ale sob ktore biora i zrobily analize H1NMR. Moze innych zanieczyszczen. Wszystkie narkotyki nielegalne maja skaze brak kontroli jakosci. czyli morze byc tak ze bierzesz latami i glowe masz wporzadku a popbierzech krotko syfiasty towar to zostajesz kaleka. To zanieczyszczenia najbardziej niszcza a nie narkotyki a narkomani umiraja zwykle z podu zanieczyszczen lub pzredawkowania czystym towarem. Jak by byla kontrola jakosci prawdopodobnnie 90% zgonow by nie bylo
Powiem ci ze cieszze sie ze dopiero teraz tego sprobowalem bo wieksza czesc zycia mam jzu za soba ]
10. Powiedz czy 1 razowe zażycie meth skutkuje już odczuwalnym zmniejszeniem ilości komórek nerwowych? Jeżeli nie to czy po takim locie wypalają się one wogóle, jezeli ktoś używa tego rzadko i w granicach rozsądku?
Mysle ze nie ale nietraktuj tego jako namawianie. Proplem sie bioerze sie z tad ze dzialki powtarza sie i dochodzi do coraz wiekszych. W przypadku racematu efekty adrenergiczne w koncu sa tak silne ze dzioalaja awersyjnie kumulacja lewoskretnej odmiany w organizmie. te awersyjene efekty wkoncu sprawiaja ze tak bardzo niepzeginasz z racematem meth i amfy. Ale prawoskretne odmainy sa tego pozbawiaone wiec bierzesz coraz wuiecje i wiecej pewnie mozna 1 g wrabac na raz. Bez neuropnow dopaminowych mozna zyc. Daltego ludzie potrafia je bardzo wyniszczyc jest ich zreszta niewiel bo okolo 0,5 miliona w calym mozgu. Takie zycie troche pzrypomina zycie totalnego lenia nic mu sie nei chce nawet wysc z pokojuz zeby sie wysikac.

Ja nie czuje zadnego zmniejszenia ale to nie jest wiarygodne. W zyciou jest tak jedni skacza ze skarpy i nic im nie jest drudzy skacza raz i jezdza na wozku (to z mojego zycia przyklad). Zastanawialem sie dlaczgo jednym ciagle sie udaje a inni maja pecha ciagle ci sami. I wioesz co po dokladnej analizie odkrylem ze nawet ci najbardziej szaleni jezeli robia cos niebezpiecznego i staraja sie pzrewidziec wszytski mozliwe scenasriusze a dla tych najbardzij pzxrerazajacych maja plan awaryjny. np glupie chodzienie po rurze na wyskokoscui kilku pieter warto sobei zadac pytanie co zrobisz jesli stracisz rownowage ?Jezeli nic nie wymyslisz to lepiej tam niewchodz bo to glupota. Jelzi wymyslisz ze mozna sie chwycic samej rury to niesopadniesz. Lecz ktos kto sobie w glowie tego scenariuasza nie wymyslil zanim tam wszedl nie wymysli go juz jak zacznie spadac b emocje zaleja jego umysl ktory wtedy pzrestaje myslec. Warto wiec wiedziec co zrobic gdy sie pzredawkuje gdy sie bedzie mialo psychoze amfetaminowe dusznosxci arytmie serca a w koncu sie uzalezni . Tak wiec jezlei jzu robi sie nie rozsadne zeczy to nalezy je robic BARDZO z glowa. Np branie narkotykow najlepiej jest niebrac ale hjezeli jzu ktos musi to ja radze poczekac do 40 do 30 ale nei wczesniej. jakos tak jest ze czym mlodszy umysl tym latwiej wpada. A jezeli juz ktos musi wczesniej to najlepiej jak ktos mu poda niech nie beirze sam. Wtedy nie tworza sie polaczenia neuronowe w mozgu kojazenia samopodawania narkotyku z dzialaniem narkotyku. Jelsi zawesze by ci ktos podawal narkotyk prawdopodobnie problem uzaleznienia by nieistanial !
[/quote]
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2008 przez a., łącznie zmieniany 1 raz.
  • 472 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: P-paranoi »
Jelsi zawesze by ci ktos podawal narkotyk prawdopodobnie problem uzaleznienia by nieistanial !
Ciekawa teoria... 8-(
Uwaga! Użytkownik P-paranoi nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 656 / 9 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mayday »
Co do szkodliwości to metamfetamina jest zdrowsza na psyche jeżeli chodzi o psychozy niż amfetamina.
Ale za to bardziej bardziej ogłupia ludzi i ryje organizm.
  • 1444 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: moloch »
No nie zupełnie! Meth+ jest na organizm duuużo mniej szkodliwa od amf (bo go przez brak adrenaliny nie przyspiesza) a wpływ na psyche gorszy jezeli ktoś nadużywa bo działa dłużej i intensywniej.
  • 1425 / 78 / 0
Nieprzeczytany post autor: hess »
browar weź przestań ciągle teoretyzować, bo rozsiewasz nieprawdziwe info! Każdy rodzaj mety jest na pewno bardziej szkodliwy od amfy, chociażby ze względu na to, że dłużej utrzymuje sie w organiźmie. Zresztą czasami teoretyka nie idzie w parze z praktyką!
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2008 przez hess, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co napisałem na tym forum to nie jest prawda!
  • 849 / 40 / 0
Nieprzeczytany post autor: lucyper2 »
Właśnie. Przestań browar pieprzyć. Poczytałeś sobie trochę w internecie, przyjąłeś do wiadomości tylko to co ci przypasowało, a teraz zachowujesz się jakbyś był wielkim znawcą.
Uwaga! Użytkownik lucyper2 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 656 / 9 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mayday »
Niewiem z kąd masz takie poglądy browar ale ja to mówie z własnego doświadczenia i wikipedia mnie popiera:
Przy zażywaniu metamfetaminy nie następuje wytwarzanie metabolitów o działaniu psychotropowym, jak ma to miejsce w przypadku używania amfetaminy, dzięki czemu istnieje mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia psychoz w przypadku nadużywania.
Chodzi o to że m.in. meta nie jest przetwarzana na pma jak amfetamina a adrenalina niema nic do tego.
  • 48 / / 0
Nieprzeczytany post autor: gwatemel »
Dam ci dwa porównanie chlorowodorku metamfetaminy i siarczanu.
Podczas ogrzewania chlorowodorku meth(paląc) w małych ilościach powstaje chlorowodór. Najpierw przechodzi on przez zęby potem do płuc. dlatego palacze mają pikne ząbki już po krótkim zażywaniu. HCl niszczy szkliwo i rozwija się próchnica. Dodatkowo meth zaburza pracę ślinianek i przy suchej gębie próchnica rozwija się jeszcze lepiej.

Zażywając siarczan meth(nie wiem czy sie go wciąga czy w żyłe) reaguje on z fosforanem wapnia- głównym skłądnikiem kości i zębów. Siarczan meth reaguje z fosforanem i powstaje siarczan wapnia, który jest łatwiej wypłukiwany przez wodę. Więc jeśli masz ładne zęby nie zdziw się kiedy pięknego poranka kilka zębów zostanie ci w bułce czy jabłku :P:P:):):)
Uwaga! Użytkownik gwatemel nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 116 • Strona 1 z 12
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.