Memantyna (Biomentin, Memabix, Polmatine) - Wątek ogólny

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

• 368 / 42 / 0

To nie jest środek poprawiający procesy kognitywne. Z profilu farmakologicznego najbardziej przypomina DXM, PCP czy ketaminę. Działa neuroprotekcyjnie hamując kaskadę wapnia do komórek nerwowych co ma zastosowanie w chorobach neurodegeneracyjnych. Do innych zastosowań można zaliczyć działanie przeciwdepresyjne i zbijanie tolerancji na opio.
  • 213 / 34 / 0

Ja biorę druga paczkę już dawki rekreacyjne w mixie z DXM to takie 1/3 schiz po ciagach na 100+ zapomnianego MXE, poprawy pamięci ani motywacji jeszcze nie odczulem pewnie trzeba brać z pół roku jak wszystko naprawiajace a nie mam pojęcia jak ktoś bez takiego stanowiska jak ja to ogarnia bez bardzo chętnego na kasę psychiatry/lekarza

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

O co biega z CBD? Sklepy z leczniczą "marihuaną" rosną jak grzyby po deszczu

"Tylko na Chmielnej w Warszawie minąłem aż dwa sklepy oferujące legalny susz z konopi. Postanowiłem sprawdzić, na czym polega fenomen tajemniczej substancji. Niestety, nie było łatwo."
  • 368 / 42 / 0

Poprawy pamięci nie odczujesz, ale nastrój i motywacja powinny iść w górę od razu.
  • 213 / 34 / 0

Tzn brałem jakieś 40 tabletek leczniczo codziennie a tylko czasem w miksie z różnymi losowymi dyso,sajko.
Podobno kofeina w dużych dawkach też niszczy pamięć na stałe i trzeba to odstawić.
U mnie to depresja, amnezja i amotywacja wieczna, coś musi na to pomóc.
  • 5386 / 752 / 0

20 marca 2019Pan Cietrzew 69 pisze:
To nie jest środek poprawiający procesy kognitywne. Z profilu farmakologicznego najbardziej przypomina DXM, PCP czy ketaminę. Działa neuroprotekcyjnie hamując kaskadę wapnia do komórek nerwowych co ma zastosowanie w chorobach neurodegeneracyjnych. Do innych zastosowań można zaliczyć działanie przeciwdepresyjne i zbijanie tolerancji na opio.
Pokaz mi w ktorym miejscu memantyna wiaaze sie z miejscem fencyklidowym, ze piszesz, ze dziala tak jak PCP...

Moze i dziala jako antagonista nAchr ale mechanizm jest inny...

Co do pamieci:

Memantyna działa jako niekompetytywny antagonista nikotynowych receptorów acetylocholiny (alpha-7 nAChR), związanych z powstawaniem pamięci długoterminowej, pamięcią roboczą, uwagą i uczeniem się. Z tego względu w początkowym okresie przyjmowania tego związku chemicznego można obserwować pewne osłabienie zdolności poznawczych, które jednak z czasem mija. Może to być związane z podwyższeniem stężenia tych receptorów, obserwowanym już po dwutygodniowej suplementacji memantyny.

A to znów tylko jeden aspekt dzialania i tylko jeden aspekt pamieci czy wspomnien.
  • 368 / 42 / 0

Dlatego napisałem, że przypomina a nie działa identycznie. Chodziło mi o podobny profil farmakodynamiczny.
Użytkownik nieaktywny
  • 217 / 14 / 0

Memantyna przez h3 potrafi wyłączać inne neuroprzekaźniki.
  • 1579 / 121 / 0

znalazlem 54 tabletki 20 miligramowy Polmatiny
jak to sobie brac w celu zbijania tolerki opio?
  • 384 / 26 / 0

Podbijam pytanie. Lepsze to czy DXM? A może to i to? Muszę tym razem po detoxie jakoś bardziej tolerke ogarniać.
  • 182 / 3 / 0

W celu zbijania tolerancji polecam miks 20mg memantyny+30mg DXM. Przynajmniej u mnie to się sprawdzało, jeśli uzyskacie efekty psychoaktywne i będą wam przeszkadzać, to zredukujcie dawki o połowę.

Który generyk polecacie? Moim pierwszym był Nemedan i był świetny, teraz mam Biomentin i kompletnie nie czuję działania.
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata