Magnez i preparaty z nim - wątek ogólny.

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 102 Strona 10 z 11
Rejestracja: 2017
  • 6147 / 1085 / 2

15 stycznia 2019taurinnn pisze:
. Co do Asparginu - ja myślę, że dawka w sam raz. Na dodatek zawiera potas, którego moje serducho bardzo potrzebuje. ;) Biorę tę samą dawkę.
Wow 17mg jonow magnezu %-D
Kup sobie slotwinke ktora ma. 400mg magnezu/1,5l i dosyp soli potasowej...
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 538 / 155

@Stteetart Ale w Asparginie mamy opakowania po 50-100 tabletek i można łatwo sterować dawką. Jeden wymaga małej, inny dużej.

Dlaczego antydepresanty działają dopiero po kilku tygodniach? Oto, co wiemy o smutku w mózgu

Czy wiesz, dlaczego hipoteza serotoninowa wylądowała [?] na cmentarzysku idei naukowych? I do jakich wniosków doszli naukowcy poszukujący smutku w mózgu? Przedstawiamy fragment książki Marca Dingmana „Twój mózg bez tajemnic”.

Wysyp pacjentów po dopalaczach. Jeden z nich wyrywał znaki drogowe

Nawet 10 pacjentów dziennie trafia do kliniki ostrych zatruć przy ul. św. Teresy. Tak jest od kilkunastu dni po ponad trzymiesięcznej przerwie, kiedy to trafiało tu najczęściej nie więcej niż troje zatrutych dziennie. Jeden z pacjentów, który niedawno tu trafił, został zatrzymany, gdy wyrywał znaki drogowe na ulicach Łodzi. Mężczyzna był bardzo pobudzony.
Rejestracja: 2017
  • 6147 / 1085 / 2

Dobra, ale po co mi tabsy ktorych musze lyknac 10-15 zeby dostarczyć tyle magnwzu co w 1 l wody?
Rejestracja: 2018
Użytkownik zbanowany
  • 5 / 1 / 0

1 tabletka Asparginu zawiera 250 mg magnezu wodoroasparaginianu (średnio przyswajalna, organiczna sól magnezu), co odpowiada 17 mg jonów magnezu.
Rejestracja: 2011
  • 1746 / 90 / 18

Jak magnez to tylko mleczan i cytrynian, to są dwie najłatwiej dostępne i najlepiej przyswajalne formy jakie można kupić w aptece. Tabletki rozpuszczalne a'la pluszzz najczęściej zawierajaą wbrew pozorom gorzej przyswajalne formy. No i oczywiście zawsze z witaminą B6, dobrze do tego jeszcze brać wapno i potas wtedy mamy pewność dobrej przyswajalności.
Rejestracja: 2018
  • 2435 / 538 / 155

@Duce No a najgorsze jest żerowanie na naiwniakach poprzez reklamowanie suplementów (nie leków!) zawierających tlenek magnezu, gadając przy tym jeszcze, że to dobrze przyswajalna forma, podczas gdy jest jedną z najsłabiej przyswajalnych :korposzczur:
Rejestracja: 2018
  • 107 / 5 / 0

Jak to jest z przyswajaniem magnezu, czy rzeczywiście lepiej się może przyswajać biorąc z jedzeniem? Tylko minus taki, że b6 rozpuszcza się w wodzie i w tym momencie właśnie następuje dylemat kiedy lepiej brać o ile jest jakaś różnica.
Rejestracja: 2018
Użytkownik zbanowany
  • 5 / 1 / 0

Dobrym przykładem żerowania na "naiwniakach" jest Asparaginian Extra z dziadkiem-farmaceutą na frontonie kartonu reklamującym właśnie m.in. w 2 tabl. (czyli w dziennej porcji): węglan magnezu -magnez - 72 mg (19%) - nieorganiczna, słabo przyswajalna sól magnezu; tlenek magnezu - tutaj użyty chyba jako drugie źródło magnezu, choć jak wiemy tlenek magnezu to jedno z najgorszych źródeł Mg; asparaginian - kwas asparaginowy - substancja, której nie potrzebujemy dodatkowo dostarczać, nasz organizm produkuje jej tyle ile trzeba; tlenek cynku - cynk 1,5 mg (15%) - cynk w formie tlenku jest słabo przyswajalny.
Rejestracja: 2018
  • 391 / 44 / 0

Nie tylko suplementy zawierają tlenek magnezu jako jego źródło. Jakiś rok temu był reklamowany LEK OTC "Extraspasmina" zawiera on wyciągi z roślin uspokajających, 5 mg wit b6 i 80 mg tlenku magnezu.
Dobrze wiem że 1 tabl. asparginu zawiera 17 mg jonów magnezu i ok 50 mg jonów potasu.
Dobrze wiem również że jest to bardzo mała dawka, biorę 3 tabl. dziennie czyli 51 mg jonów magnezu i ok 150 mg jonów potasu z tym że nie cały magnez się wchłania.
Ale i tu nie kończy się moja wiedza bo wiem też, że kwas asparginowy jest aminokwasem endogennym i tłumaczenie, że nie warto go przyjmować nie jest w pełni prawdziwe. Ponieważ to że dany związek jest w zupełności zaspokajany przez biosyntezę nie oznacza, że jego suplementacja nie przyniesie korzyści. Jako przykład mogę przytoczyć cholinę w formie lecytyny bądź DMAE lub tyrozynę czy taurynę.
Już ostatnią rzeczą, którą wiem i się podzielę jest fakt iż helaty najpewniej nie są najlepiej przyswajalną formą magnezu, ale należy tu zaznaczyć że mamy tylko jedno badanie a w dodatku sponsorowane przez producenta pewnego helatu, które informuje nas jedynie o wyższości helatu magnezu nad tlenkiem magnezu. Zatem nie możemy jednoznacznie umieścić helatu (a w zasadzie helatów bo jest ich wiele) w rankingu form magnezu. Aczkolwiek moim zdaniem najlepiej przyswajalną formą magnezu jest cytrynian magnezu.
Kończąc zacząłem suplementować ten lek ponieważ wydawał mi się ciekawy. Suplementację będę kontynuował przez co najmniej 2 miesiące, po których wyrażę tutaj swoją opinię. Gdyby zależało mi na suplementacji stricte magnezu to brałbym dalej Magne b6 forte, który polecam, 1 tabl. zawiera 100 mg jonów magnezu pod postacią cytrynianu magnezu i 10 mg wit. b6.
Rejestracja: 2016
  • 75 / 4 / 0

Pol kilo cytrynianu magnezu w prochu mozna dostac za 50 zl na znanym serwisie aukcyjmnym, żrac nawet po gram magnezu dziennie starczy nam na ponad rok :D Asparginian tez sobie do tego lykam, a i tak jak zapomne suplementacji jakos dziwnie jest jak za duzo pije energoli, koncentracja kiepska sen przerywany, o magnezie trzeba pamietac.
Posty: 102 Strona 10 z 11
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 1331 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości