Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
  • 9298 / 1807 / 2
Mial ktos stycznosc?
Jakies informacje nt antagonizmu D2?

O ile dobrze rozumiem to te leki nie wywieraja znacznego wplywu na OUN?

Jest to przydatne dla nas?
Przyklad:
https://bazalekow.mp.pl/leki/subst.html?id=4831

Szerszy opis w zalaczniku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 2914 / 241 / 0
Metoklopramid kiedyś stosowałem. Sam w sobie raczej nie zamula, nie przypominam sobie żeby solo miał jakiś wpływ na OUN. Ze stymulantami dopaminergicznymi nie łączy się dobrze znacznie osłabiając ich działanie. Zwiększa również wchłanianie paracetamolu przez układ pokarmowy, więc ostrożnie w miksach z Antkiem w ciągu.
Dawny nick: tur3k
  • 911 / 206 / 1
To często stosowane leki, nie wiem o co pytasz. Co to znaczy "jest przydatne dla nas"? Stare dobrze znane generacje to m. in. metoklopramid i erytromycyna. Świeższe to cisapryd, itopryd, trimebutyna itd. Oczywiście, że przydają się w sytuacjach krytycznych wymiotów i nudności.
  • 9298 / 1807 / 2
Nas- w kontekscie osob uzaleznionych i tych ktorzy maja problem z dopamina i 5ht3 (5ht3- czyli wszyscy od alko).
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 3454 / 1110 / 0
Nieprzydatne. A tak BTW, Witkacy kiedys pisal o nienasyceniu, czyms analogicznym do sytuacji, w ktorej kroliczek goniacego marchewke. Ponoc kazdy jest w ten sposob niedorobiony, na cale zycie. Teraz sie pisze jako spindoleniu receptorow dopaminowych i przylepia sobie latke, potem szuka ‚lekarstw’. Well... przy calej milosci do farmakologii slang neuroprzekaznikowy i scislosc i twardosc zasad tej nauki - czasem czuje, ze lepiej wrocic do czasow dzieciecego filozofowania.
Guide do nikotyny w Stymulantach Roślinnych.
W Modulatorach GABA Pregabalin Guide z redakcją Matiego.
_____________________________________
Low Functioning Addicts' Lodge:

misspillz.blogspot.com
  • 122 / 4 / 0
Brałem metoklopramid kilka razy. Na mdłości, zgagę pomagał, ale straszną akatyzję u mnie wywoływał i wprowadzał w depresyjny nastrój. Pytanie po co to brać? Ten lek tak naprawdę tylko na ciężkie mdłości, refluks, spowolnienie motoryki żołądka pomaga, np. jako dodatek do silnego opioidu. Sam w sobie ma zero jakichkolwiek pozytywów jeśli chodzi o samopoczucie psychiczne.
  • 927 / 288 / 5
Mam doświadczenia jedtnie z itoprydem, jest on całkiem silnym antagonistą D2, co było praktycznie niewyczuwalne, więc z autopsji oceniam że wpływ na OUN jest znikomy.
Zazwyczaj czuję i rozpoznaję dobrze każdy wpływ na OUN, ale tutaj nic.

Dla "nas" przydaje się chyba głównie przy ciągach na stymulantach (jak amh czy MPH) oraz opioidach (Kratom czy morfina, tramadol chyba nie powoduje takich problemów ale w sumie pewności nie mam).
"Nie istnieję, nigdy nie istniałem, ale skoro Ty już istniejesz to może i ja zaistnieję."
"Żona kocha, warto żyć!"
"Do mniejszych dawek trzeba dorosnąć"
ODPOWIEDZ
Posty: 7 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Profesor znów za kratami. Spec od narkotyków zwany także Chemikiem zatrzymany w Skarżysku

Na pięć lat trafi za kraty 73-letni mężczyzna w półświatku znany niegdyś jako Chemik lub Profesor czyli człowiek wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe, między innymi za wyprodukowanie na początku lat 2000 w laboratorium w Bliżynie dziesiątek tysięcy tabletek ecstasy.

[img]
Kandydaci na prezydenta powinni zostać zbadani na obecność narkotyków?

Prezydenckie debaty rozgrzały jeszcze bardziej emocje związane z prezydenckim wyścigiem. W czasie trwającej walki o wyborcze poparcie coraz donośniejsze stają się głosy domagające się testów na alkohol i narkotyki od osób ubiegających się o prezydencką elekcję. Telewizja wPolsce24 postanowiła zwrócić się do wszystkich ubiegających się o urząd o poddanie się testowi na obecność narkotyków w organizmie.

[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.