Leki doraźnie uspokajające/nasenne (nie benzo, barbi, zolpi)

Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.

Moderator: Leki

Posty: 170 Strona 1 z 17
Rejestracja: 2009
  • 12 / / 0

Jestem w świetnym położeniu. Mój przyjaciel zna lekarkę (chyba z rodziny jakaś), która jest w stanie załatwić mu kilka recept. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku - tak ze 3-4. Jedną przeznaczam na a lprę, drugą na propranolol (całkiem dobrze mnie uspokaja). Mam jeszcze dwie i nie mam pomysłu na co je przeznaczyć. Szukam uspokajacza, działającego doraźnie (np na wystąpienia publiczne). Nie chcę nadużywać benzo. Dobrze by było gdyby te leki nie wywoływały z nimi reakcji krzyżowej i nie uzależniały fizycznie. Propranolol jest nawet, nawet (spełnia dwa poprzednie warunki); nie zamula, ale jest słaby i trzeba go brać w pokaźnych ilościach, co wiąże się ze skutkami ubocznymi. Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście. Chcę ten lek używać częściej niż benzo. W SSRI zaopatrzę się dopiero jak znajdę dobrego psychologa.
Rejestracja: 2010
  • 24 / / 0

Chyba jedynym sensownym środkiem, który spełnia twoje wymagania jest hydroksyzyna. Cudów na miarę benzo się po tym nie spodziewaj, chociaż w większych dawkach jakoś tam działa. Niestety strasznie zamula, więc na wystąpienia bierz lepiej te bblokery. Też jestem ciekaw co tu jeszcze zaproponują.

Paula przez pół roku pracowała na nielegalnej plantacji zioła w Kalifornii.

"Najlepsi zarabiali 750 dolarów dziennie" - wywiad Noizz.pl

Kodak wskazał miejsce ukrycia marihuany

Kryminalni z zamojskiej komendy przeszukali mieszkanie i przynależną do niego piwnicę zajmowane przez 24-latka z Zamościu. Pomagał im w tym Kodak - pies służbowy przeszkolony do wykrywania narkotyków wraz ze swoim przewodnikiem.
Rejestracja: 2007
  • 1743 / 11 / 0

jak na występy publiczne potrzebujesz coś co uspokaja, a nie ma to być benzo i inne depresyjne leki, to SSRI na dłuższą metę, ale skoro doraźnie to nie wiem....
Kryska, setka żoładkowej i w bój %-D
Rejestracja: 2010
  • 1033 / 2 / 0

weed. Nuff' said.
Ostatnio zmieniony 15 września 2010 przez Masterfilter, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2009
  • 641 / 12 / 0

K636 pisze:
Jestem w świetnym położeniu. Mój przyjaciel zna lekarkę (chyba z rodziny jakaś), która jest w stanie załatwić mu kilka recept. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku - tak ze 3-4. Jedną przeznaczam na alprę, drugą na propranolol (całkiem dobrze mnie uspokaja). Mam jeszcze dwie i nie mam pomysłu na co je przeznaczyć. Szukam uspokajacza, działającego doraźnie (np na wystąpienia publiczne). Nie chcę nadużywać benzo. Dobrze by było gdyby te leki nie wywoływały z nimi reakcji krzyżowej i nie uzależniały fizycznie. Propranolol jest nawet, nawet (spełnia dwa poprzednie warunki); nie zamula, ale jest słaby i trzeba go brać w pokaźnych ilościach, co wiąże się ze skutkami ubocznymi. Mam nadzieję, że mnie zrozumieliście. Chcę ten lek używać częściej niż benzo. W SSRI zaopatrzę się dopiero jak znajdę dobrego psychologa.
Ogólnie brawo za odwagę! Przyznałeś się na publicznym forum że masz fajną lekarkę która załatwia co chcesz. Trzeba mieć odwagę by wyznać to na forum na którym z pewnością też siedzą czworonogi z rodziny psowatych %-D
Oczywiście to żart.
Problem jest taki, że dla benzo trudno znaleźć w polskim lecznictwie alternatywę. A jeśli wykluczymy z naszej listy także barbi i tzw. Z-drugs (zoplidem itp) to zostają nam krople walerianowe.
Chociaż niekoniecznie. Całkowicie bez recepty dostaniesz neoazarinę - wybitnie uspokajający lek - no ale pewnie wiesz o tym, bo zawiera on kodeinę. Kolejna rzecz to hydroxyzyna (nic ciekawego). Wybitnie uspokaja Scopolan już od jednej tabletki.
Warto też zainteresować się kroplami walerianowymi i zażyć je w dużej ilości (jedna mała buteleczka na raz) - bez recki.
A tak poza tym to trudno o coś fajnego na uspokojenie jeśli odrzucamy barbie, benzo i z-drugi.
Z pewnością dogłębna analiza leków dostępnych OTC i także tych na reckę pokazałaby jeszcze kilka o których zapomniałem. Leków, które nie są co prawda dostępne jako sedativum, hypnoticum czy anxioliticum ale mogą być np. lekami przeciwkaszlowymi, antyalergicznymi czy przeciwbólowymi i mieć uspokajające działanie.
Nie wiem czy ktoś wymienił ale może Baclofen?
Nie wiem, ale ja na wystąpienia publiczne preferowałbym kodeinę. Ale jedno ale - trzymaj się z daleka od opiatów. ;] Uzależniają.
No i tak ogólnie to na wystąpienia publiczne sprawdź jednak tą hydroxyzynę bo nic lepszego nie znajdziesz oprócz benzo na to.
Rejestracja: 2007
  • 1743 / 11 / 0

Fakt :) Przegapiłem nadmienić leki przeciwhistaminowe w tym cetyryzyne w większej dawce o właściwościach nasennych, czy atarax (h-zyna), która na mnie niespecjalnie może działa, ale na kogoś bez tolerki na benzo czy inne wynalazki XX wieku może działać lepiej ;-)
Rejestracja: 2010
  • 1033 / 2 / 0

Cetyryzyne żre od ładnych paru lat i oprócz likwidowania objawów alergii, żadnych efektów niezauważyłem.
Jakie dawki stosujesz używając jej jako leku na uspokojenie?
Rejestracja: 2008
  • 96 / / 0

Może baclofen spełni Twoje oczekiwania...
Rejestracja: 2007
  • 1743 / 11 / 0

Ja nie biore Zyrtecu na uspokojenie, ja biore go żeby mnie nie swędziało po Tramalu %-D
Rejestracja: 2010
  • 1033 / 2 / 0

Chodzi mi o dawki, które działają nasennie. Pierwszy raz o ty słyszę. MOAR info, plx
Posty: 170 Strona 1 z 17
Wróć do „Preparaty lecznicze”
Na czacie siedzi 1219 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości