Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 20 • Strona 1 z 2
  • 59 / 9 / 0
Witam,
Nie doszukałem się tematu, w którym poruszany jest bezpośrednio temat steroidów.
Na początek wstęp do tematu.
Kortykosteroidy (glikokortykoidy, glikokortykosterydy, glikokortykosteroidy, kortykosterydy) – hormony steroidowe produkowane w warstwach pasmowatej i siatkowatej kory nadnerczy (głównie pasmowatej) pod wpływem ACTH, które regulują przemiany białek, węglowodanów i tłuszczów. Zalicza się do nich: kortyzol, kortykosteron, kortyzon.
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kortykosteroidy

Generalnie przyjmowanie kortykosteroidów łączy się z produkcją kortyzolu. Co za tym idzie, długotrwała kuracja powoduje zanik nadnerczy dlatego konieczne jest stopniowe schodzenie z dawek. Leki te są bardzo pomocne przy łagodzeniu stanów zapalnych, należy pamiętać że leczą jedynie skutek - maskując rzeczywistą przyczynę.
Są ogromną ulgą dla wszelkiego rodzaju chorób skóry tj. łuszczyca czy atopia.
Przyjmowane w młodym wieku upośledzają wzrost, powodują otyłość i gromadzenie tkanki tłuszczowej na karku (Zespól Cushinga).
Od siebie dodam że poprawiły jakość mojego życia - nie swędzi mnie całe ciało. Znowu mogę się skupić i robić to na co mam ochotę.

Aktualnie przyjmuje codziennie Metyloprednizol i chciałbym wiedzieć dla siebie jak i ogólnie:
Jak wyglądają interakcje kortykosteroidów z innymi substancjami?
Czy same w sobie są toksyczne? Jeśli tak to jakie narządy obrywają najbardziej.
Na co należy zwrócić uwagę?
Czy alkohol i prednizol to rozsądne połączenie? (realne zagrożenie)?
Będąc sobą wygrywasz na starcie z braku konkurencji.
  • 908 / 72 / 19
Na co to przyjmujesz i ile? Ja też przez chwilę brałam na alergię, ale z powodu tych skutków ubocznych, które wypisałeś wyżej, zaraz je przestałam brać.
Is it time for your medication, Mr. Brown?
  • 5 / / 0
Też interesuje mnie reakcja organizmu na psychodeliki przy podwyższonym kortyzolu przez stosowanie sterydów. Obecnie stosuje dawkę 60mg dziennie encortonu. Ktoś ma takie doświadczenia i chciałby się podzielić?
  • 2388 / 279 / 0
60mg encortonu dziennie ? Duza dawka .. szybko przygotujesz i to bardzo szybko .. przy encortonie musisz mega uważać jakie leki bierzesz .. wiem co mówię niestety też byłem tym lekiem leczony i bardzo źle wspominam ten okres .. dlaczego stosujesz encorton ?
  • 1291 / 349 / 0
podobno na koronawirusa dobre, ale szczegolow nie pamietam
  • 5 / / 0
Obecnie mam aplazję szpiku i próbują ruszyć go encortonem, ale nie działa. Biorę go już dwa miesiące i zaczynam schodzić z dawki. O skutkach ubocznych mogłabym dużo pisać. Bardzo dużo. Między innymi problemy z koncentracją, skrajna bezsenność, zmienność nastroju itd. Stąd obawy przed ewentualnym tripem no i ciekawość czy ktoś w podobnym stanie doświadczał, próbował
  • 3 / / 0
W pewnym sensie duża dawka sterydu może mieć „plusy” bo zahamuje ewentualna reakcje alergiczna, wyrzut histaminy (np po MF) albo podrażnienie np śluzówki po krysztale. Na tripy w sensie psychodeliki nie powinno mieć wpływu
  • 5 / / 0
Sterdy bardzo zajeżdżają nerki więc po MDMDA bym nie sięgała. Myślisz, że wysoki poziom kortyzolu przy psychodelikach nie będzie miał wpływu na samopoczucie na tripie?
  • 8050 / 1458 / 2
Nerki ? A nie nadnercza ?
  • 2388 / 279 / 0
Ja niestety miałem podawane kortykosteroidy które bardzo odbiły się na moim stanie zdrowia .. bardzo nie polecam ..
@belly PS.duża dawka sterydy nie zahamuje reakcji alergicznej uwierz mi bylem leczony tego typem leków i one wręcz nasilają reakcje alergiczne .. !
@ozannaa akurat ( encorton -prednolison ) nie tylko zjeżdżają nerki ale i cały organizm dostaje bardzo po dupie ..
ODPOWIEDZ
Posty: 20 • Strona 1 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.