Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
Nie doszukałem się tematu, w którym poruszany jest bezpośrednio temat steroidów.
Na początek wstęp do tematu.
Kortykosteroidy (glikokortykoidy, glikokortykosterydy, glikokortykosteroidy, kortykosterydy) – hormony steroidowe produkowane w warstwach pasmowatej i siatkowatej kory nadnerczy (głównie pasmowatej) pod wpływem ACTH, które regulują przemiany białek, węglowodanów i tłuszczów. Zalicza się do nich: kortyzol, kortykosteron, kortyzon.Generalnie przyjmowanie kortykosteroidów łączy się z produkcją kortyzolu. Co za tym idzie, długotrwała kuracja powoduje zanik nadnerczy dlatego konieczne jest stopniowe schodzenie z dawek. Leki te są bardzo pomocne przy łagodzeniu stanów zapalnych, należy pamiętać że leczą jedynie skutek - maskując rzeczywistą przyczynę.
Są ogromną ulgą dla wszelkiego rodzaju chorób skóry tj. łuszczyca czy atopia.
Przyjmowane w młodym wieku upośledzają wzrost, powodują otyłość i gromadzenie tkanki tłuszczowej na karku (Zespól Cushinga).
Od siebie dodam że poprawiły jakość mojego życia - nie swędzi mnie całe ciało. Znowu mogę się skupić i robić to na co mam ochotę.
Aktualnie przyjmuje codziennie Metyloprednizol i chciałbym wiedzieć dla siebie jak i ogólnie:
Jak wyglądają interakcje kortykosteroidów z innymi substancjami?
Czy same w sobie są toksyczne? Jeśli tak to jakie narządy obrywają najbardziej.
Na co należy zwrócić uwagę?
Czy alkohol i prednizol to rozsądne połączenie? (realne zagrożenie)?
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
@belly PS.duża dawka sterydy nie zahamuje reakcji alergicznej uwierz mi bylem leczony tego typem leków i one wręcz nasilają reakcje alergiczne .. !
@ozannaa akurat ( encorton -prednolison ) nie tylko zjeżdżają nerki ale i cały organizm dostaje bardzo po dupie ..
Efekty terapii wspomaganej psychodelikami są zachwycające
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
Ciemna strona zieleni: Wszystko, co musisz wiedzieć o negatywnych skutkach nadużywania konopi
Norwegia wśród liderów Europy. Wszystko wyjawiły... dane z kanalizy
Norwegia pozostaje w europejskiej czołówce pod względem używania narkotyków. Najnowsze analizy ścieków pokazują jednocześnie spadek używania konopii w Oslo. Dane wskazują też na rosnące znaczenie innych substancji.
NIK odpowiada na wniosek Wolnych Konopi. „Przyjęto do wiadomości”, ale my nie odpuszczamy
Najwyższa Izba Kontroli odpowiedziała. I choć pismo jest obszerne, to w kluczowej dla nas [ Wolnych Konopi] kwestii … milczy. Otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Izby w sprawie naszego wniosku o przeprowadzenie kontroli dotyczącej kosztów i efektywności obecnego modelu ścigania za posiadanie marihuany.
Sposób studentów na problemy psychiczne: melisa i marihuana
Aż 96 proc. studentów deklaruje, że stosuje przynajmniej jedną metodę samodzielnego radzenia sobie z problemami psychicznymi. Najczęściej wybierają aktywność fizyczną lub techniki relaksacyjne, ale część sięga także po preparaty roślinne, a nawet marihuanę – wynika z badań wrocławskich naukowców.
