Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
  • 250 / 1 / 0
Czy ktoś ma jakieś POTWIERDZONE informacje na temat wpywu palenia na cukrzyce? (insulino zależna(chyba)) Wiem tylko o pozytywnym wpływie na wzrok, a jakieś inne przeciwskazania lub przeciwnie? Miła by mi była szybka odopowiedź :-)
  • 116 / / 0
THC obniża poziom cukru we krwi i ma zastosowanie w leczeniu cukrzycy.
Ostatnio zmieniony 04 października 2010 przez prez, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 250 / 1 / 0
Obniza lub nie obniza. To niezupelnie tak jest. Ale chodzi mi o inne czynniki. Wpływ na krótką metę i tak dalej... Najlepiej jeśliby ktoś dysponował wiedzą medyczna...
Ostatnio zmieniony 05 października 2010 przez Kvjon, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 38 / 1 / 0
prez pisze:
THC obniża poziom cukru we krwi i ma zastosowanie w leczeniu cukrzycy.
piepszenie głupot , obniaża cukier , ale nikt tego nie stosuje w cukrzycy , skad wiesz o ile ci obnizy , kazdy przymuje inna dawke , innymi metodami , wiec kazdemu obniza go indywidualnie , wiec nie piepsz glupot , nie ma to tu zastosowania , a jak ma to podaj żródło , badania skad takie wnioski ( bez wikipedi) , predzej mozesz sie doporwadzic do hipoglikemi , w cukrzycy sie stosuje leki a nie zielsko ( insulina w CI , tabsy CII , mieszana terapia )

nie piepsz
  • 2775 / 39 / 0
@up- kup sobie słownik

Przy jednoczesnym stosowaniu THC i insuliny trzeba zdać sobie sprawę z realnej możliwości wejścia w śpiączkę hipoglikemiczną... Zdrowy organizm na bieżąco reagule poziom glukozy we krwi. Przy cukrzycy wymagającej podawania insuliny z zewnątrz o danym okresie półtrwania mogą wystąpić problemy z utrzymaniem prawidłowego poziomu glukozy. Palenie przy cukrzycy to imo debilizm. Najlepszym z głupich rozwiązań to chyba używanie przy paleniu insuliny o jak najkrótszym okresie półtrwania, ciągłe monitorowanie poziomu glukozy i w razie spadku ostrożne podnoszenie go do normalnych wartości za pomocą roztworu glukozy. Jest to na pewno niewygodne, psuje dobry nastrój i może być skrajnie niebezpieczne
Uwaga! Użytkownik BS nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 250 / 1 / 0
Troche racji w tym może jest, ale mam kumpla ktory kontroluje organizm na bierzaco a z bania nic mu sie nie dzieje. Widzę że się troche w temacie orientujecie. A to raczej gastro jest szkodliwe w takim przypadku niż sam wpływ palenia na poziom cukru (IMO). Więc to dla mnie zmartwieniem największym nie jest. A jak to jest ze skutkami i wpływem na dłuższą metę. To interesuje mnie a zarazem martwii najabrdziej.
  • 14 / / 0
Nigdy nie zauważyłem jakiegokolwiek wpływu THC na poziom glukozy we krwi, jak i również innego działania samej insuliny. Myślę, że jest dużo innych czynników, z powodu których można by się obawiać o hipoglikemię i palenie jest jednym z ostatnich. Jeśli chodzi o gastro to zwykle prowadzi do rozregulowania cukrów co nie jest dobre, a na dłuższą metę wręcz szkodliwe. Także uważam, że każdy kto zna już tą chorobę nie musi się niczego obawiać. Mówię to tylko na podstawie własnego niemałego doświadczenia. Aha no i nie widzę u siebie innych niż u zdrowego palacza zmian.
  • 250 / 1 / 0
A może masz jakieś info na temat wpływu kanabinoli na stan tych elementow organizmu ktore sa zagrozone przez cukrzyce. Na przykład naczynia krwionośne. I nie wiem co tam jeszcze... Chociaż w sumie pytanie jest głupie bo zielsko ma negatywny wpływ tylko na mózg. No to może wystepują jakieś negatywne kontrakcje? Nie wiem cokolwiek chce się upewnić, chociaz to nie o mnie chodzi. A i dzięki @MrGlan za wartościową odpowiedź! :)
  • 1530 / 9 / 0
Nie znam się na tym za bardzo, ale widziałem jakiś plakat w placówce zdrowia - czy nie jest czasem tak, że cukrzyca może powodować nadmiar cukru, a jej druga odmiana niedobór? Wtedy palenie przy jednej z tych odmian było by nawet wskazane. ?
  • 14 / / 0
Nie wydaje mi się, żeby THC mogło jakoś negatywnie wpłynąć na nadwyrężone już przez cukrzycę organy czy układ krwionośny. Jeżeli już się doszukiwać jakiegoś wpływu na nie to tylko ze strony innych substancji zawartych w dymie. Jednak nic dokładnie na ten temat nie wiem. ;p
ODPOWIEDZ
Posty: 11 • Strona 1 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Terapeuta uzależnień: Zielsko ma konsekwencje w następnym pokoleniu

Na oczach Roberta Rutkowskiego, terapeuty uzależnień, zmieniła się rzeczywistość wokół substancji psychoaktywnych w Polsce. Ekspert opowiedział, co działo się za kulisami tej zmiany. - To miało swoją cenę, która mnie wtedy przeraziła - powiedział wprost.

[img]
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego

Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.

[img]
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów

Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.