Jakie znacie zdrowe używki

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 39 Strona 1 z 4
Rejestracja: 2015
  • 11 / 1 / 0

-Jeśli zły wątek to proszę przenieść.-
Cześć jestem nowy na forum ale z wyszukiwarki tutaj korzystam od paru lat. Nie chce niszczyć sobie zdrowia; swoje zdrowię nadszarpnąłem; i dla mnie używki to nie życie, a raczej dodatek do niego.
Z substancji nie działających szczególnie destrukcyjnie, jakie znam to wiadomo:
Kartony
mj
Shrooms zwykłe i czerwone
Piwo...
Myśle może nad pójściem do psychiatry i znalezieniem jakiś ciekawych rzeczy. Nie lubię kłamać, ale to też nie było by takie kłamstwo, bo też mam problemy %-D ... Może znacie coś fajnego co można dostać od nich i nie jest destrukcyjne.
Pozdro ziomy.
Rejestracja: 2014
  • 8941 / 1209 / 0

Zdrowe jest coś, co przyczynia się w jakiś sposób do poprawy naszego zdrowia fizycznego, lub psychicznego (nie wywołując przy tym niezdrowych efektów). Być może miałeś na myśli coś mało szkodliwego? (a to subtelna różnica :)).
U psychiatry próżno szukać czegoś takiego.
Jak dla mnie mało szkodliwe (oraz przyczyniające się w jakiś sposób do poprawy naszego zdrowia) są zioło oraz piwo i wino. Warunkiem jest umiar - góra 2 piwa / pół butelki wina w sobotni wieczór, lub kilka machów zioła z waporyzatora. Nie należy też łączyć jednego z drugim.

Amerykanie biorą coraz więcej LSD, czemu winne mogą być ponure prognozy dla świata

Fali przewodzą milenialsi i starsi, podczas gdy pokolenie Z się dystansuje.

Największa fabryka kokainy w Holandii zlikwidowana. Mogła wyprodukować 200 kg narkotyku dziennie

Największa fabryka kokainy w historii Holandii w ciągu jednego dnia była w stanie wprowadzić do obiegu kokainę o wartości między 4,5 a 6 milionów euro. Znajdowała się w byłej szkółce jeździeckiej, pracownicy, jak w dobrej korporacji, mieli do dyspozycji nawet ośrodek sportowy.
Rejestracja: 2016
  • 557 / 113 / 0

N2O
Rejestracja: 2014
  • 1749 / 426 / 0

zielona herbata.

zioło, piwo? bez jaj. pierwsze ryje dekiel, drugie bebechy.

wino, jeśli dobre, lampeczkę...

i jeśli nie masz historii nadużywania alkoholu.

ZX

Rejestracja: 2018
  • 856 / 289 / 0

Głupio piszesz o środkach, że są nieszkodliwe a akurat są i to bardzo. Chyba, że w małych ilościach bierzesz, np. 2 razy w tygodniu dupka zioła, albo 4 piwa w tygodniu 3 razy dziennie. Karton cały to też duże ryzyko szczególnie jak się kilka razy bierze, może mikrodozowanie będzie mniej szkodliwe, ale można się zwłóknienia serca nabawić.
Jesteś niepoprawnym optymistą który już był nim wcześniej i nadszarpnął zdrowia a teraz chce się dojebać, tłumacząc sobie, że coś jest nieszkodliwe. Pewnie, jak jarasz i pijesz to nieszkodliwe, tylko w jeden dzień nastąpi przełom i coś ci siądzie, dostaniesz diagnozę i rok życia, to wtedy skończy się to głupie pierdolenie, że pale pije i nic mi nie jest. Nie zapomnij się podzielić na forum, jaki głupi byłeś, jak już osiągniesz ten poziom.
Rejestracja: 2007
  • 661 / 113 / 1

Z tym piwem trochę się zagalopowałeś. Niski indeks bezpieczeństwa. Musisz zweryfikować swoją listę "substancji nie działających szczególnie destrukcyjnie" ponownie lub w ogóle stworzyć ją na racjonalnych podstawach.
Ze "zdrowych" używek w Twoim mniemaniu, polecam kawę (i zieloną, i paloną), yerba mate, dobre herbaty.
Rejestracja: 2019
  • 9 / 2 / 0

Mylisz pojęcia, kolego. Zdrowa to jest marchewka, używki mogą być mało szkodliwe i absolutnie żadna skala nie uznaje alkoholu za nieszkodliwy. alkohol to jedna z gorszych używek i problem w społeczeństwie. I problem powstaje zarówno przez legalność, bo społeczeństwo ci pozwala alkoholizować się codziennie i nie widzi w tym nic złego.

Poza tym - trucizna to dawka. Wymieniłeś marihuanę, która jak dla mnie jest bardzo niebezpieczna dla wielu osób, które nie potrafią jej używać. Za często palisz to dobrze się z twoją głową nie dzieje ;)

Na pewno MDMA (kryształ najlepiej a nie piksa) oraz LSD są w miarę bezpieczne dla organizmu, z zaznaczeniem że bierzesz to ze sporymi przerwami a nie raz na tydzień.

Poza tym, nie wiem czego oczekujesz. Ja lubię wziąć o jeden zolpidem więcej przed snem, żeby sobie godzinkę pochodzić po pokoju i mieć śmieszne myśli przed snem.

A ze zdrowych używek to chyba pasuje tutaj tylko yerba i herbaty.
Rejestracja: 2015
  • 11 / 1 / 0

Nie przesadzaj chłopie. 2 Piwa na tydzień to nic złego. alkohol działa podobnie jak cukry, tylko z różnicą taką, że daje faze...
Rejestracja: 2015
  • 706 / 161 / 0

Zdrową używką to mogą być co najwyżej herbatki ziołowe - najlepiej poczytać trochę o właściwościach różnych roślin i dobrać sobie zestaw pasujący do swoich oczekiwań i potrzeb organizmu. Wbrew pozorom można skomponować całkiem fajne rzeczy - zarówno coś uspokajającego jak i pobudzającego - oczywiście nie będzie to ani opio ani kox, trzeba dostosować swoje oczekiwania do realnych możliwości, tak jak nikt nie oczekuje, że samochodem dojedzie na Księżyc.
Rejestracja: 2019
  • 1116 / 87 / 0

E-papierosy ?
Posty: 39 Strona 1 z 4
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 1345 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: arrowischemic, martucha1111 i 3 gości