Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 2698 • Strona 268 z 270
  • 5711 / 1156 / 43
Jak dla mnie paroksetyna była strzałem w dziesiątkę.
Lek dobrali mi lekarze podczas pobytu w Choroszczy.
>A komendant po tym gównie ląduje na Kolskiej.
  • 7 / / 0
03 sierpnia 2023konsi93 pisze:
Witam serdecznie. Potrzebuje pomocy. Nie mam problemów z nałogami lecz nie radzę sobie z nerwica. Moje główne objawy to trzęsące się ręce, ścisk s głowie, ścisk szczęki, niepokój i dziwne uczucie na sercu jakbym byk w stresujące sytuacji. Trwa to już 10lat. Psychoterapią, medytacja nie pomaga. Trening i sport pomaga ale to nie trwa wiecznie. Nie pije alkoholu, nie zażywam drągów, czysty jak łza. Brałem seroxat, po jakimś czasie przestał działać, zwiększenie dawki nic nie dało tylko bardziej kastrował. Próbowałem pregabaline ale przy dawce 2x 150mg nie czułem, nie zwiększ alem dalej. Wróciłem do Esci ale nie czuje zbytnio różnicy przy 10mg, po zwiększeniu do 15 czuje ze już kastruje. Co polecacie? Może wgl jakiś inny lek? Myślałem nad propranolol żeby dołożyć.

Ja mam od pół roku Propranolol i na mnie działa bardzo dobrze. Mam na noc jeszcze Pragiole. Ścisk w klatce, niepokój, lęk, złe myśli. Niesamowite, że można czuć się normalnie i nie czuć ciągle lęku. Polecam spróbować.
  • 232 / 58 / 0
Ludziki pytanko, jaki antydepresant będzie najlepszy na somaty? o ile głowę mam spokojną, to zmieniające się somaty co jakiś czas strasznie na psyche potrafią siadać m.in kłucia w klacie lub żebrach (ogarnięte i nie zwracam uwagi mocno), parestezje z nimi gorzej bo potrafią wędrować po całym ciele
  • 5 / 1 / 0
@drakan9
W przypadku powiedzmy ciężkiego stanu depresyjnego z nasilonymi objawami somatycznymi to raczej byłoby SNRI, MAOI, tianeptyna.

Ale jak nie masz depresji to takie somaty mogą być objawem dosłownie wszystkiego :P Stany lękowe uogólnione, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, tzw konwersje, ChAD, zespół odstawienny benzo czy czegoś innego. I wtedy leki są zupełnie inne.

Najlepiej zacznij od zrobienia jonogramu, morfo, B12 i badań tarczycy i zobacz, czy masz coś do wyrównania.
Ostatnio zmieniony 22 sierpnia 2024 przez PronatorRotator, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 232 / 58 / 0
Tutaj raczej lęk uogólniony z atakami paniki, fizycznie jestem 100% zdrowy
  • 41 / 23 / 0
@drakan9 w badaniach wysoką skuteczność w leczeniu lęku panicznego wykazała tianeptyna i ja bym od tego radził zacząć. Zazwyczaj bardzo dobrze tolerowany lek, nie ma nieprzyjemnych skutków ubocznych SSRI i łatwo go odstawić jeśli bierze się zgodnie z zaleceniami.
  • 832 / 253 / 0
Dobieranie lekarstwa to szczera rozmowa z lekarzem i bitwa na metodę prób i błędów. Jedni mają więcej, drudzy mniej szczęścia w oczekiwaniu na pomoc.

No ale nie wykluczam, że wymiana doświadczeń na forach i grupach dyskusyjnych nie może czasem naprowadzić na dobry trop.
  • 4 / / 0
Hejo. Ludziska potrzebuje waszej pomocy. Na innym watku zapytalam czy to możliwe, ze przez długotrwałe zazywanie Tramalu (b.dlugo) jest mozliwosc, że sobie 'popsulam mozg' i wszelkie antydepresanty nie dziala wcale. Probowalam SSRI SNRI (chyba z 10 różnych) no i teraz bupropion. Czy jest jakiś który dziala inaczej? Lrory nie koliduje z negatywnymi skutkami po Tramalu? Bedze wdzięczna za wszelnie podpowiedzi
  • 832 / 253 / 0
@Lavender1253

Uszkodzenie mózgu na stałe przez narkotyki to lata pracy xD jak nie ćpasz 30 lat to wszystko będzie do odwrócenia. Wystarczy absta i być może, na początku masz jakąś słabszą odpowiedź organizmu na leki. Cierpliwości i szukaj sobie różnych lekarstw, w końcu trafisz na swoje.
  • 4 / / 0
Taak, ale nie bylo to ćpanie. (Naduzywalam chwilowo z 4 lata temu) Bardziej uciszenie ubokow, poniewaz nie potrafilam całkowicie rzucic tego gowna. Dawki w zadnym stopniu nie byly dla mnie rekreacyjne.
Trace nadzieje... Naprawde depresja mnie zabija. Nie wiem gdzie zaczac szukac leku który mnie z tego wyciagnie
ODPOWIEDZ
Posty: 2698 • Strona 268 z 270
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Newsy
[img]
Ksiądz sprzedawał narkotyki. Ma dużo więcej na sumieniu

Ksiądz z jednej z wrocławskich parafii sprzedawał narkotyki blisko plebanii. Na sumieniu miał jednak dużo więcej. Duchowny proponował intymne spotkania innym mężczyznom. Co w sprawie skandalicznych występków księdza mówią jego przełożeni?

[img]
Brazylijska policja: zniszczyliśmy pół tony kokainy znalezionej na polskim statku

Funkcjonariusze policji federalnej z miasta Sao Luis na północnym wschodzie Brazylii zniszczyli pół tony kokainy znalezionej w ubiegłem tygodniu na statku "Jawor" należącym do Polskiej Żeglugi Morskiej (PŻM).

[img]
Będzie ponowne przeszukanie polskiego statku, na którym znaleziono kokainę

Brazylijska policja nie zgadza się na wejście statku "Jawor" do portu w Sao Luis. Śledczy anulowali wydaną wcześniej decyzję, tłumacząc to koniecznością ponownego przeszukania jednostki. To najnowsze, nieoficjalne ustalenia reportera RMF FM Mateusza Chłystuna w sprawie należącego do Polskiej Żeglugi Morskiej masowca.