Izopropylofenidat

Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. fenmetrazyna i metylofenidat.

Moderator: Stymulanty

Posty: 614 Strona 1 z 62
Rejestracja: 2011
  • 104 / 3 / 0

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
2-fenylo-2-(piperydyn-2-ylo)octan metyloetylu

Pojawił się nowy środek na brytyjskim rynku, ludzie opisują go jako lepsza wersja etylofenidatu :)
Ostatnio zmieniony 16 lutego 2015 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono nazwę wątku, dodano nazwę systematyczną
Rejestracja: 2008
  • 234 / 5 / 0

Ciekawa wiadomość. Znalazłem, że może działać dłużej (nawet dwukrotnie) od EPH.
Tylko ciekawe jak z toksycznością. etylofenidat został już dość dobrze poznany mimo, że jest RC. Jako metabolit metylofenidatu po połączeniu z alkoholem musiał być badany przy dopuszczaniu MPH do sprzedaży.
A teraz dostajemy kota w worku o zupełnie nieznanej toksyczności. No ale jeśli pojawi się więcej opinii i będzie co najmniej tak dobry jak etyl, to trzeba stestować ku chwale produktywności i przedwczesnej śmierci ;-)

Czy użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na COVID-19? Lekarz odpowiada na pytania.

Czy użytkownicy marihuany są bardziej narażeni na COVID-19? Na pytania odpowiada lekarz specjalizujący się w wykorzystaniu konopi w medycynie.

"Milionerzy": Pytanie o NARKOTYKI. Odważne ŻARTY uczestniczki

Stres, refleks i pragnienie wygrania wielkich pieniędzy - to właśnie "Milionerzy". Uczestnicy słynnego teleturnieju muszą zmierzyć się z całą listą pytań aby wygrać tytułowy milion złotych. Tym razem uczestniczka dostała ciekawe wyzwanie. Pytanie dotyczyło narkotyków. Ewidentnie rozbawiło grającą.

scr

Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 1989 / 94 / 0

Jeśli działa dłużej to może być ciekawy. Pytanie czy też pojawia się potem ta pusta stymulacja jak przy EPH.
Druga kwestia - czy metabolity w postaci izopropanolu i acetonu nie będą toksyczne.
Trzecia - profil farmakologiczny. Znalazłem coś takiego, ale niestety dostęp jest płatny. http://online.liebertpub.com/doi/abs/10 ... .2013.0074 A interesuje mnie porównanie z EPH powinowactwa do DAT i NET.
No i kolejna kwestia - znowu mamy 4 enancjomery do wyboru, wiec różniących się w działaniu sortów może być niezliczona ilość.
Rejestracja: 2013
  • 1662 / 182 / 0

@up:

Jest o wiele bardziej ciekawy niż MPH i EPH, pzynajmniej na kartce. Porównywalne wiązanie do transporterów dopaminowych jak etylofenidat i metylofenidat + odpowiednio ok. 3,25 i 1,7 raza słabsze wiązanie do transporterów noradrenalinowych w porównianio do porzedników. Czysty dopaminowy stymulant z nuta serotoninowego uspokojenia jak w przypadku etylofenidatu. Dodatkowo czas działania dłuższy o 50-100% w porównaniu do poprzednich związków z racji utrudnionego metabolizmu grupy izopropylowej.

Na papierze wygląda cudnie, ciekawe jak w praktyce...

Link do papierku:
METABOLISM AND PHARMACOLOGY OF ISOPROPYLPHENIDTATE
https://pdfshare.it/doc/4I3DL73GV/002/

A metabolitami i toksycznością raczej nie ma się co przejmować - oczywiście jeśli mowa o sorcie jakości farmaceutycznej. Efekty uboczne są takie same jak w przypadku poprzedników, inaczej ma się sprawa z alkoholem, gdzie w przypadku IPPH te interakcje są zredukowane do poziomu pozwalającego na pominięcie tej kwestii.

No ale powtarzając się - czas i praktyka pokażą. :cheesy:
Rejestracja: 2015
  • 703 / 160 / 0

artur019: dzięki za info. W obliczu delegalizacji EPH pojawia się iskierka nadziei w sercach wszystkich miłośników ciężkiej pracy umysłowej :-) :cool:
Rejestracja: 2014
  • 53 / / 0

serotoninowy pisze:
Jesli rzeczywiscie to takie cudo i okaze sie nie byc jakies mega toksyczne to przeciez to bedzie bajka :D
Importantly, it should be noted that IPH is ultimately metabolized to the same major albeit pharmacologically inactive (Patrick et al, 1981) metabolite as MPH, i.e., ritalinic acid, and hence IPH will not be subject to yielding any uncharacterized metabolites that might otherwise be a source of concern due to a potential to produce adverse effects and/or toxicities. IPH was also noted to be a poor substrate of transesterification reactions known to be catalyzed by hCES 1.
No to chyba IPH będzie o wiele lepsze od EPH? Linkacz do całego artykułu (w j. ang.) http://www.duckduckgo.com/patents/WO2011011528A1?cl=en.
Rejestracja: 2008
  • 234 / 5 / 0

Czyli jak rozumiem ten cały izopropylofenidat nie jest całkowitą niewiadomą? Są badania?
No to jest iskierka nadziei.
No a dłuższa stymulacja i pewnie przedłużona pusta stymulacja poźniej może też być problematyczna. Będzie trzeba się pilnować, żeby nie zarzucać zbyt późno, żeby zasnąć spokojnie.
Obecnie 3-FPH jest jeszcze obiecujące, ale jak dla mnie fajny efekt, to dawki 100mg+ oral. Ekonomia średnia, szczątkowe działanie odczuwalne nawet na drugi dzień i niepokojący fluor.
Tak czy inaczej, nacieszymy się z IPH oraz kilku innych nowych substancji z 4-5 lat i znów delegal ;-)
Rejestracja: 2010
  • 133 / / 0

Isopropylphenidate - An Ester Homolog of Methylphenidate with Sustained and Selective Dopaminergic Activity and Reduced Drug Interaction Liability
@scr - to ten artykuł płatny.
Results: IPH displayed unique pharmacological characteristics including greater DAT than NET binding and cellular uptake
activity, and greater resistance to hydrolysis and transesterification via carboxylesterase 1 relative to MPH. Further, sustained
psychostimulant properties offer the prospect of an enhanced duration of action.
http://rghost.net/7gqj5B4Q5
Rejestracja: 2012
  • 68 / / 0

https://www.erowid.org/experiences/exp. ... 105594%20- - Wydaje się kuszący do wrzucenia większej dawki. Gram 1 noc, masakra. Ale substancja zapowiada się dobrze, tylko chciałbym, by to nie dawało zbyt dużej euforii, a było bardziej do wrzucenia mózgu na właściwe obroty...
I'm this guy's gf, we're trying it together. No burn like eph, it was really surprising. slight euphoria, feeling awake and alert but more relaxed, unlike on eph where i feel on edge most of the time
Czyli więcej dopaminy i mnie noradrenaliny ;) Zapowiada się idealna substancja. Z dobrze narzuconą samodyscypliną będzie pigułka z Limitless :D.
Oby tylko nie truło jakimiś związkami.
Rejestracja: 2014
Użytkownik zbanowany
  • 1181 / 55 / 0

Zmartwychwstały Murti-Bing napisał na swoim blogu że IPH można waporyzować. Ciekawe...
Posty: 614 Strona 1 z 62
Wróć do „Morfoliny, piperydyny”
Na czacie siedzi 1061 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość