Produkty medyczno-farmaceutyczne opatrzone nazwami generycznymi.
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
  • 2 / / 0
Ivabradine.png
(S)-3-(3-(((3,4-dimetoksybicyklo(4.2.0)okta-1,3,5-trien-7-yl)metyl)metyloamino)propylo)-1,3,4,5-tetrahydro-7,8-dimetoksy-2H-3-benzazepin-2-on
https://pl.wikipedia.org/wiki/Iwabradyna

Cześć Wszystkim; ).
Chociaż posiadam nowe konto- a.steria99 jak i 9ast.eria9 są to moje stare konta, do których nie mogę się na razie dostać, bo skasowałam sobie skrzynki mailowe, a hasła zapomniałam :-D

Wracając do tematu, bardzo proszę o naprawdę fachową opinię od osoby, która kompetentnie i merytorycznie oceni możliwy potencjał
tej substancji.
Czy występowałoby wtedy jakiekolwiek bezpieczeństwo w "sytuacjach kryzysowych" aby ten lek mógłby spełnić "ratunek" w sytuacjach np. przy przedawkowaniu środków powodujących tachykardię.
Biorąc również pod uwagę, że Iwabradyna działa mocno wybiórczo na mechanizmy m.in. jak obniżenie jedynie tętna, przy prawie zerowym oddziaływaniu na ciśnienie. Dodatkowo zaznaczając fakt, że na jakichkolwiek środkach psychoaktywnych powodujących tachykardię- nie powinno się stosować beta-blokerów- a Iwabradyna to jeden z nielicznych środków, która beta-blokerem nie jest.
Nawiązałam taki temat, ponieważ jestem w posiadaniu tego lekarstwa i zastanawiam się czy pociągałoby to jakiekolwiek negatywne skutki, gdyby zamiast powszechnie często stosowanych benzo wziąć jedną tabletkę aby uspokoić serce.
Tutaj zamieszczę link opisujący ową substancję i bardzo prosiłabym o szersze wytłumaczenie (niż jednym zdaniem), ponieważ ten temat wydaje mi się dosyć interesujący ale nie posiadam wystarczającej wiedzy aby jakkolwiek móc sama na ten temat coś wywnioskować.
http://www.kardiolo.pl/iwabradyna.htm

Mam również nadzieję , że wstawiłam ten temat w odpowiednie miejsce, jeżeli nie- z góry przepraszam : ).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 17 lipca 2017 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodano strukturę, nazwę systematyczną i link do Wikipedii
  • 2278 / 276 / 3
Pisałem dużo na temat leków nasercowych. Poszukaj w moich postach - szczególnie temat "Minimalizacja zejścia po stymulantach".

Zasada jest dosyć prosta, ale bardzo ogólna - nie obniżamy ciśnienia bez obniżenia akcji serca. Inaczej serce niebezpiecznie przyśpiesza, bo zapotrzebowanie na tlen ciągle jest takie samo. Zmniejszamy opór naczyń (ciśnienie), to serce musi się więcej napracować, żeby dostarczyć tyle samo tlenu. To samo w drugą stronę. Nie obniżamy akcji serca bez obniżania ciśnienia, bo znowu może dojść do niewydolność układu krążenia, zapaści.

Dlatego sądzę, że beta-blokery starszej generacji (obniżanie częstotliwości skurczu) czy inhibitory ACE (kaptoryl jako sztandarowy przykład) to zły pomysł.

Trzeba się po prostu zagłębić, które receptory adrenergiczne blokować, dlaczego (dlaczego nie powinno się blokować wszystkich receptorów beta - i w związku z tym, dlaczego nieselektywne beta-blokery są niewskazane (przeładowanie receptorów alfa, których jest do 10 razy mniej) i za co one odpowiadają.

Wiem, że nie udzieliłem Tobie prostej odpowiedzi, ale zachęcam do czytania i myślenia. Powodzenia. :)
Fenetylamina@tutanota.com
Karny jeżyk: SŁABO OGARNIAM ANATOMIĘ!
  • 2 / / 0
Przytoczę Ci tu jeszcze jeden artykuł na temat tego leku.
http://www.ptkardio.pl/Iwabradyna_skute ... okowa-1868
Nie bez powodu go posiadam , ponieważ choruję na tachykardię zatokową, gdzie lekarz wdrożył mi ten lek jako jeden z najnowszych i w sumie niestety najdroższych (ok ponad 2 stówki za opakowanie) i mam go już brać na stałe bo wyniki EKG były dość nieprawidłowe. Ponadto występuje u mnie skrajne niedociśnienie ~ 60/40 + w stanie spoczynku tętno za każdym razem waha się od 130-165/min, więc myślę że nie w każdym przypadku tak jak piszesz "nie powinno się" stosować takich środków..
ODPOWIEDZ
Posty: 3 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Baner reklamujący sprzedaż mefedronu wisiał na płocie sopockiego kempingu

Na ogrodzeniu kempingu przy ul. Bitwy pod Płowcami w Sopocie zawisł baner z kodem QR, który po zeskanowaniu prowadził do strony oferującej sprzedaż mefedronu. To kolejny przypadek, po niedawnych doniesieniach z Gdańska, reklamowania sprzedaży narkotyków za pomocą umieszczanych w miejscach publicznych kodów QR.

[img]
Terapeuta uzależnień: Zielsko ma konsekwencje w następnym pokoleniu

Na oczach Roberta Rutkowskiego, terapeuty uzależnień, zmieniła się rzeczywistość wokół substancji psychoaktywnych w Polsce. Ekspert opowiedział, co działo się za kulisami tej zmiany. - To miało swoją cenę, która mnie wtedy przeraziła - powiedział wprost.

[img]
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów

Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.