Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?
Krajowe łysiczki
964
62%
Krajowe muchomory
103
7%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
486
31%

Liczba głosów: 1553

ODPOWIEDZ
Posty: 3792 • Strona 375 z 380
  • 1 / / 0
Cześć,
Mam boxy i nie wiedziałem, że mają lnianą włókninę na wierzchu. Kułem to widelcem i sie pokrzywiła. Zostawiłem to i teraz widzę że piny od boku rosną. Usunąć tą wierzchnią powłokę z ciastka czy zostawić i będzie ok? Bo dopiero pierwsze piny się pojawiają. Zywtnosc boxow okolo 1.5 tyg
  • 8 / 1 / 0
Siema
Pytanie brzmi, czy na wasze oko wszystko ok z moim bagboxem ?
Ma już miesiąc, widać grzybki
Jest to mój pierwszy i chyba najłatwiejszy w uprawie.
W instrukcji niebyło zalewania.
Otwieram raz dziennie na wietrzenie , stoi w półce zamykanej z szybką mleczną, przepuszczającą trochę światła.
Mam wrażenie, że coś tu niegra.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 1398 / 562 / 0
@pobor1 cienkie nozki oznaczaja za malo tlenu "pna sie w gore" szukajac dostepu powietrza . Wyciag je zza tej szyby najlepiej .

A tu moj automat McKenna pierwszy rzut , ciut za mocno popryskalem ale wilgotnosc skorygowana juz i powycieralem scianki sciereczka dezynfekujaca
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.
  • 2 / / 0
Hej, czy z moimi łysiczkami wszystko ok? Ogólnie to dość szybko wystrzeliły, ale niektóre kapelusze mają jakieś dziwne narośla (?),poszeprałem trochę w necie i nie znalazłem nic podobnego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 601 / 156 / 0
@Poszku To raczej nic szkodliwego, mutacje genetyczne, trzony wyrastają z kapeluszy od drugiej strony, chociaż pierwszy raz widzę to w takim rozmiarze. Dla pewności możesz po zbiorze lekko ścisnąć tę narośl, jeśli pojawi się niebieskawy kolor, to będzie właśnie to. Można szamać.
'Never know who's behind the wheel,
The body or a conscious mind'
  • 2 / / 0
Dzięki @lysy666 , jest dokładnie tak jak mówisz, nadszedł czas zbiorów i ta narośl w dotyku zachowuje się tak samo jak trzonek. Mega dziwne :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 5 / / 0
Dzień dobry,

na moich owocnikach pojawiła się taki dziwny szron. Zapach jest normalny, ale kolor łodyg jest dziwny - niebieskawy.

Czy to jest pleśń czy to nie jest pleśń?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 1398 / 562 / 0
@krzysz1 po raz setny - niebieski to psylocybina (to co daje faze) nie plesn wszystko git nie panikuj
Życie jest zdrojem rozkoszy; ale tam, gdzie pije zeń motłoch, zatrute są wszystkie studnie.
  • 5 / / 0
Bardziej chciałem się dowiedzieć coś na temat tego szronu. Niebieski kolor na łodygach nie wygląda jak typowy lokalny wyprysk psylocybiny, tylko całe łodygi są jednolicie bladoniebieskie. Inaczej niż zazwyczaj.
To nie był mój pierwszy rzut, ale pierwszy raz miałem taką naleciałość na kapeluszach. Chciałbym się dowiedzieć, bo pora przyszła albo żeby to ścinać albo wyrzucić do śmietnika.
  • 601 / 156 / 0
@krzysz1 Jak na moje owocniki złapały za dużo wilgoci i grzybnia zaczęła porastać kapelusze. Wtedy też psylocybina mogła zacząć 'wypływać' i się utleniać stąd zabarwienie. Może to przez te upały. Jak nie śmierdzi to ścinaj i spożywaj, oto bowiem ciało boże.
'Never know who's behind the wheel,
The body or a conscious mind'
ODPOWIEDZ
Posty: 3792 • Strona 375 z 380
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Przy autostradzie A4 rosły sobie konopie indyjskie

W rejonie autostrady A4 rosły sobie konopie indyjskie. Policjanci z Bochni znaleźli najpierw ścięty krzak, a potem kilka miejsc uprawy.

[img]
Niemieccy dentyści apelują o ograniczenie dostępu do konopi

Powołując się na wyniki najnowszych badań dotyczących wpływu używania konopi indyjskich na ryzyko rozwoju raka głowy i szyi, Bawarskie Towarzystwo Stomatologiczne (Bayerische Landeszahnärztekammer; BLZK) po raz kolejny skrytykowało ustawę, która legalizuje rekreacyjne używanie konopi indyjskich. Obowiązuje ona w Republice Federalnej Niemiec już od kilku miesięcy.

[img]
Palenie na klatce schodowej jest legalne

Chyba każde dziecko wie, że palenie papierosów jest wybitnie wręcz niezdrowe. Równocześnie kolejne pokolenia Polaków ulegają temu nałogowi. Dzieje się tak pomimo ustawowej prewencji, profilaktyki i ograniczeń. Nic dziwnego, skoro te są dziurawe jak sito. Trudno o lepszy przykład niż palenie na klatce schodowej. Niby nie powinno być legalne, ale jednak jest.