GHB - legalność

Kwas gamma-hydroksymasłowy i jego pro-drugs (w tym GBL i 1,4-butanodiol).
Więcej informacji: GHB w Narkopedii [H]yperreala. GBL w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 35 Strona 1 z 4
Rejestracja: 2011
  • 630 / 1 / 0


Squarepants pisze:
I najważniejsze nie rób tego w Polsce bo to nielegalne i możesz odpowiadać za produkcję narkotyków - GHB jest nielegalne %-D
Nielegalne? Przecież w wykazie jest w tej samej grupie środków co wszystkie benzodiazepiny...?
Rejestracja: 2011
  • 228 / 1 / 0


Jeśli załatwiłbyś sobie import docelowy leku z GHB (był jakiś stosowany na narkolepsję) przypisanego Ci przez lekarza to wszystko git. Natomiast produkować Ci tego nie wolno bez spełnienia szeregu warunków.
Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii pisze:
Art. 33.
1. Środki odurzające grup I-N i II-N oraz substancje psychotropowe grup II-P, III-P i IV-P mogą być używane wyłącznie w celach medycznych, przemysłowych lub prowadzenia badań.

art. 34
4. Srodki odurzajace grup I-N, II-N i IV-N, substancje psychotropowe grup I-P, II-P, III-P i IV-P lub prekursory kategorii 1 moze wytwarzac, przetwarzac lub przerabiac, w celu prowadzenia badan naukowych, wylacznie jednostka naukowa, w zakresie swojej dzialalnosci statutowej, po uzyskaniu zezwolenia Glównego Inspektora Farmaceutycznego okreslajacego srodki lub substancje, które moga byc przedmiotem wytwarzania, przetwarzania lub przerobu.
Benzo też możesz posiadać jedynie z przypisu lekarza. Choć jak to jest kontrolowane nie mam pojęcia.

Bombardując metamfetaminowe laboratoria, armia USA zabija dziesiątki cywilów – twierdzi ONZ

Według nowego raportu ONZ, amerykańska operacja antynarkotykowa wymierzona w domniemane laboratoria narkotykowe w Afganistanie spowodowała wiele ofiar wśród dzieci. Stany Zjednoczone zaprzeczają treści raportu.

Wtórny obrót lekami narkotycznymi nie jest możliwy

Posłanka Elżbieta Płonka zapytała Ministra Zdrowia czy możliwe jest w Polsce uregulowanie wtórnego obrotu lekami narkotycznymi. Obecnie rodziny zmarłych przynoszą je do hospicjów, jednak te nie mogą ich powtórnie wykorzystać. Zdaniem posłanki w krajach zachodnich taki obrót wtórny jest uregulowany.
Rejestracja: 2011
  • 630 / 1 / 0


To jakbym miał jakiś sproszkowany alprazolam (sproszkowane tabletki) to też by mi groziły 3 latka, bo pochodzenie nieznane? Jak dostanę od kogoś(znajomy, rodzina) listek benzodiazepin to co? A jak mi znajomy odleje trochę Xyremu, to już jest przestępstwo?
Rejestracja: 2011
  • 228 / 1 / 0


Tabletek proszkować Ci nie wolno bo nie wolno przetwarzać leków na własną rękę z tego o pamiętam (np. przeprowadzaj ekstrakcji kody z antka), ale to muszę sprawdzić bo teraz nie znajdę.
Natomiast co do posiadania leków z grupy IV-P to PcP wyczerpał temat tutaj:
http://talk.hyperreal.info/prawo-kupowa ... 28402.html

od siebie dodam tylko, że jeśli policja znajdzie u kogoś takie leki to ma prawo je zabrać, oraz potwierdzenie, że nie można psychotropów posiadać bez pozwolenia.
USTAWA z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii pisze:
Art. 34. 1. Środki odurzające, substancje psychotropowe lub ich preparaty oraz prekursory kategorii 1 może posiadać wyłącznie przedsiębiorca, jednostka organizacyjna lub osoba fizyczna uprawniona na podstawie przepisów ustawy, rozporządzenia 273/2004 lub rozporządzenia 111/2005.

2. Posiadane bez uprawnienia środki odurzające, substancje psychotropowe lub ich preparaty oraz prekursory kategorii 1 podlegają zabezpieczeniu przez organy ścigania lub organy celne w trybie określonym w przepisach o postępowaniu karnym.
substancje i ich preparaty - więc i proszek i tabletki.
Rejestracja: 2011
  • 630 / 1 / 0


Reasumując – posiadanie GHB jest podobnie nielegalne jak posiadanie np. relanium, które dostaliśmy od babci, dobrze rozumiem?
Rejestracja: 2011
  • 228 / 1 / 0


Dokładnie tak.
Problem w tym że ustawodawca nie odróżnia relanium od babci od helu (poza grupą szkodliwości substancji). Z drugiej strony moi znajomi byli kontrolowani mając przy sobie benzo i wystarczyło im powiedzieć na co to są leki i że to ich.
Z GHB tak nie zrobisz bo nie ma w Polsce dopuszczonego do obrotu leku z GHB. To chyba wszystkie różnice - z GHB ciężej się wytłumaczyć.
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1477 / 19 / 0


Jest błąd w ustawie jesli chodzi o giebla nie ma międzynarodowych nazw zalecanych ,nie ma także wzoru chemicznego ,tylko inne nazwy

Więc w zasadzie GHB jest legalne ,jednak interesowałem się przypadkiem Pieprzu Metystynowego gdzie był podobny błąd, mówili ,że w zasadzie Pieprze metystynowy jest legalny ,ale żaden prawnik nie da 100 % pewności

pewnośc jednozczną dałby wyrok sadu który mógłby być przełomowy ,ktoś by musiał zostać złapany na posiadaniu GHB
Rejestracja: 2005
  • 1641 / 195 / 0


agsfd pisze:
Reasumując – posiadanie GHB jest podobnie nielegalne jak posiadanie np. relanium, które dostaliśmy od babci, dobrze rozumiem?
http://wola.policja.waw.pl/portal/r4/43 ... _IV_P.html
Rejestracja: 2012
  • 1850 / 24 / 0


o prosze, no to ciekawe jakie poniesie konsekwencje , zapewne zadne , badz jakies minimalne zawiasy...
Rejestracja: 2011
  • 96 / / 0


Hmm.. ciekawy dość temat. Choć wolałbym, żeby ktoś miał potwierdzone info jak to naprawdę z tą legalnością jest. Przydała by się opinia kogoś kto cały czas siedzie w prawie nark. np. jakiś prawnik, prokurator czy coś :) Popytajcie :-D
Dobrze, że GBL jest u nas niekontrolowany :cool:
Posty: 35 Strona 1 z 4
Wróć do „GBL, GHB”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości