Więcej informacji: Dysocjanty w Narkopedii [H]yperreala
https://en.wikipedia.org/wiki/Remacemide
Remacemid jest lekiem, który działa jako antagonista NMDA niskiego powinowactwa z właściwościami blokowania kanału sodowego. Badano ten związek w leczeniu ostrego udaru niedokrwiennego, padaczki, choroby Huntingtona, i choroby Parkinsona.
Ponieważ remacemid ma tylko niewielki wpływ na częstość napadów i powoduje zawroty głowy nie wierzy się, że będzie skuteczny w leczeniu padaczki. Chociaż nie zostało wykonane oświadczenie o potencjale remacemidu dla leczenia udaru, remacemid nie jest już rozwijany dla choroby Huntingtona lub Parkinsona tych warunkach.
Remacemid jest również znany jako chlorowodorek remacemidu (±) -2-amino-N-(1-metylo-1,2-difenyloetylo)-acetamidu lub FPL 12924AA.
Powód: dodano strukturę, nazwę systematyczną i link do Wikipedii
Istnieją firmy zajmujące się produkcja leków nawet w Polsce które posiadają potężna gamma narkotyków. Jednak by podpisać najmniej korzystna umowę ze słupka (praca w firmie krzak) należy:
Osoba fizyczna:
(a) będąca lekarzem, stomatologiem, farmaceutą, asystentem lekarza (starszym asystentem lekarza), pielęgniarzem/-ką, położnikiem, medycznym naukowcem laboratoryjnym, sanitariuszem bądź technikiem farmaceutycznym; lub
(b) niebędąca żadną z osób wymienionych w punkcie (a) powyżej, która ze względu na swój zawód jest uprawniona do przepisywania, kupowania, dostarczania, rekomendowania lub podawania produktów leczniczych; lub
(c) będąca urzędnikiem albo pracownikiem agencji rządowej bądź innej organizacji lub instytucji (w tym należących do sektora publicznego lub prywatnego), która może kupować, realizować dostawy albo podawać produkty lecznicze, jeżeli taka osoba uczestniczy w procesie zakupu, dostarczania bądź podawania produktów leczniczych.
Jeśli zostaniesz np pielęgniarka to wychodzi 600 zł za 10 gram. Sadze ze dawkowanie będzie się wąchalo od 10 do 50 mg. Ale profil działania może być nieprzyjemny. Raczej nie rusza sero.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/a/af1e3d31-94b2-4130-aa0e-a6b1c7baeb8b/bk.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250514%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250514T014402Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=db45248ce0c8c8ad1f1a2ddec9f5a657e4175644e34b5a53c7704966386e8615)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alkoupadek.jpg)
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów
Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/ministerstwo_spraw_wewnetrznych_hiszpanii.jpg)
Hiszpania zezwala na narkotyki w samochodach
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Hiszpanii zaskoczyło związki zawodowe policji, wydając polecenie, aby nie karać użytkowników narkotyków znajdujących się w zaparkowanych samochodach. Decyzja ta ma na celu ochronę prywatności obywateli, ponieważ zaparkowane pojazdy uznawane są za „prywatną przestrzeń”.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jelitko.jpg)
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego
Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.