FAQ Buprenorfina - wersja 2.0

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 37 Strona 3 z 4
Rejestracja: 2014
  • 205 / / 0


Co do niewygodności plastrów wspomnianej przez Elizameth to ja to rozkminiłem sobie tak, że ucinam cienki pasek i ładuje między dziąsła a dolną wargę. Wtedy jest wygodnie mówić i nie tylko oraz działa bardzo porządnie. Ja szczerze mówiąć jestem zachwycony działaniem-nie ma skręta normalnie!! Aaaa:D. No ale poważnie mówiąc to wydaje się takim optymalnym rozwiązaniem. Napisałem to w FAQ bo wydaje mi się, że może być taka informacja pomocna dla kogoś.


akceptuję - idk.
Ostatnio zmieniony 24 listopada 2014 przez idontknow, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: .
Rejestracja: 2015
  • 911 / 58 / 19


Dlaczego jeszcze nikt o tym nie napisał?
Jaka jest dokładna rozpuszczalność buprenorfiny w wodzie? (gdzieś tam się przewinęło na forum, że 16mg/ml, ale to jedna z hipotez)

Jakieś milion lat temu, jak zaczynałam się w to bawić, to wyczytałam w Wiki, że rozpuszczalność to 11mg/l. Była to JEDYNA informacja, którą można znaleźć, przekopując całego hyperreala i wyszukiwarkę. Uznałam, że najwyraźniej komuś poleciały dwa przecinki nie w tę stronę i żeby odparowywać wodę końcową do 1.1mg/1ml, co zawsze robię (i się z tym pierdolę, bo jak gotowałam 2 mg i się zrobiło 1.5ml wody, to dolewałam wody i od początku, byleby nie przekroczyć 2 ml).

Robię tak od zarania dziejów i uznałam to za pewnik, ale chyba trzeba to ponownie zweryfikować, bo to nagięty fakt oraz też nie zauważyłam, żeby ktokolwiek na forum się trzymał podobnej zasady.

Więc jak to jest?

Gdzie jesteśmy po dziesięciu latach wojowania z narkotykami?

ONZ powoli orientuje się, że „świat wolny od narkotyków” nie istnieje. Chciałoby się to skomentować słowami: dlaczego tak późno? Ale to w zasadzie wiemy.

Legalizacja marihuany w Illinois – czy to dobry pomysł?

Legalizacja tzw. rekreacyjnej marihuany w Illinois jest jedną z obietnic wyborczych gubernatora J.B. Pritzkera oraz sposobem na wydobycie Illinois z budżetowego dołka. Wiele wskazuje na to, że od przyszłego roku Illinois stanie się 12. stanem, w którym zapalenie trawki będzie legalne.
Rejestracja: 2010
  • 284 / 10 / 0


Strona http://www.drugbank.ca/drugs/DB00921 podaje rozpuszczalność 0.0168 mg/mL.
Zakładam, że dotyczy to wolnej zasady buprenorfiny.

W postaci soli (tu konkretnie chlorowodorku) - solubility of 17 mg/ml in water and 42 mg/ml in alcohol.

Za: http://www.elephantcare.org/Drugs/buprenor.htm

Wiem, że nie czekałaś na odpowiedź cały rok, obgryzając nerwowo paznokcie, ale może w przyszłości komuś się przyda.
Rejestracja: 2009
  • 10 / / 0


Mam w buprze spore doświadczenie, głównie w dawkach ok 10mg/dobę, może trochę większych, ale nigdy IV i chciałbym napisać o paru wątkach:

1) Podanie: jeżeli chodzi o bunondol - najlepsze co można z nim zrobić (poza iv zapewne), to zajechać w nocha. Mniejsze straty materiału, szybszy wjazd i częściej występująca euforia. Ja sobie tablety rozgniatałem buteleczką (cały zestaw zrobili :D) i przez cokolwiek w kinol. 3 tabletki 0,4 na raz, żeby za dużo proszku nie wyszło i tak raz po raz aż do odpowiedniego efektu.

Subotex jest strasznie drobny jako proszek i nieprzyjemny w smaku, z tego względu wiele materiału przez kinol trafia do gardła i nie jest to przyjemne, ani efektywne.

Jeśli chodzi o podanie podjęzykowe, zwłaszcza subotexu, wkurwia ilość wydzielanej śliny, której nie powinno się przełykać, a za każdym razem gdy gorzka ciecz ścieka do gardła serce krwawi z żalu... Z drugiej strony ciężko siedzieć z policzkami jak chomik, bo w takiej ilości śliny też niewiele się wchłonie. Po tym, jak całość się rozpuści, pozostawiam gorycz na cierpkim języku - nie przepłukuję od razu - a tak, na wszelki wypadek ;).

Względnie gorąca woda lub alkohol przed przyjęciem, trzymane w ustach, wzmaga wchłanianie. (gorący alkohol? xD)

Mam przyklejony plaster 20mg/3 dni, co daje jakieś 6,66mg/dobę i do tego 8mg pod język. Sympatycznie całkiem, ale na początku fajerwerki były dużo większe, rzecz normalna.

2)Zdobywanie - wg mnie najprostsza metoda - psychiatra, normalnie na białej, nie żadnej różowej, wypisywał mi po 8 paczek 0,4 bunka, ze względu na uzależnienie od opiatów :D jako terapia substytucyjna, nie? :D Ale takiego psychiatry ze świecą szukać... Najkochańsza dr świata.

3) Tolerancja - po trzech latach skoczyła i to bardzo.

4) Skręt, w porównaniu choćby do kody, jest naprawdę znikomy. bupra schodzi z organizmu długo i powoli. Nie jest przyjemnie, to wiadomo, ale naprawdę da się przeżyć ;) jak nie ma się benzo to nawet alkohol wystarczy, żeby było w miarę ok. Dlatego używa się je na detoxach.

5) Interakcje z innymi opioidami - wprawdze biorę buprę codziennie, od lat, ale w 2,5 dnia po jej odstawieniu 400mg morfiny doustnie spowodowało nodding - zero euforii.

W tyleż samo po odstawieniu bupry 240mg oksykodonu nie spowodowało NIC.

Nie wyobrażam sobie, żeby biorąc codziennie buprę przywalić kodę i mieć jakiś efekt. Próbowałem zresztą - co najwyżej placebo ;)

6) Inne interakcje - z DXM'em jest sympatycznie, bo niweluje jego "demoniczne" działanie :D a zostaje miłe, psychodeliczne nastawienie do świata. Nie wiem, jak w dużych dawkach, ale w małych jest ok.

Benzo... Cóż, nie powiem obiektywnie, bo mi po benzo zawsze urywa się film... Kiedyś jadłem je garściami i było po prostu przeróżowo, a teraz to... Masz ci los...

Co do antydepresantów - biorę dwa rodzaje SNRI naraz i nie widzę, żeby bupra nie działała.

Do bupry dowalam baclofen i pregabalinę i... To miłe połączenie ;)

7) Samo działanie - używam jej teraz tylko jako terapię substytucyjną, ale muszę przyznać, że mam na niej to przeuprzejme nastawienie do ludzi, chcę być pomocny itp. Jestem spokojny, lekko przyćmiony, ale jednocześnie mogę normalnie funkcjonować. Chyba nawet lepiej, niż na kodzie. Bo na majce to ciężko bywa z funkcjonowaniem... xD Czasem pojawia się straszna senność, nawet nodding... Robotę przez to straciłem, bo zasnąłem kilka razy na stojąco xD Ale z czasem to mija... W sumie niestety.

Jakby ktoś miał pytania to służę.

Pozdro. z69
Rejestracja: 2010
  • 2642 / 126 / 0


22 lutego 2017zapalniczka69 pisze:
2)Zdobywanie - wg mnie najprostsza metoda - psychiatra, normalnie na białej, nie żadnej różowej, wypisywał mi po 8 paczek 0,4 bunka, ze względu na uzależnienie od opiatów :D jako terapia substytucyjna, nie? :D Ale takiego psychiatry ze świecą szukać... Najkochańsza dr świata.
A długo tak już lecisz tym schematem ? Masz papier u psycha że byłeś na jakimkolwiek detoxie lub w psychiatryku wcześniej ? Jeśli nie, to bądź pewien że NFZ prędzej czy później (najlepiej byłoby nigdy, ale to nie utopia) się dopierdoli, nawet jak miałeś pisane na 100%. Oczywiście nie życzę ci tego, ale większość instytucji gdyby nie dopierdalała się do byle czego (nawet rzadkiego gówna po Thiocodinie) nie miałoby racji bytu, więc muszą to robić dla samej zasady.
Rejestracja: 2012
  • 322 / 34 / 1


Turek, czy mozesz rozwinąć dopierdalanie sie NFZ? na czym to polega i na jakiej podstawie? Czy zależy to od ilości? Ja mam 3 paczki na miesiąc. 1.2mg na dzień. Dostake na 100% aczkolwiek wiem, że mam dobry powód żeby dostać ja na refundacje z powodu przewleklego i nieuniknionego bólu.

Jeśli chodzi o połączenie z egzysta, jest spory watek o tym na bluelight i sam to przetestowalem przez przypadek. Moge powiedzieć jedno - w dawkach ponad 600mg wiele osob odczuwa silną euforie i stymulacje przy łączeniu ją z bupra. Potwierdzam to.

Edit.
http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=106992

Skoro sama jednostka do przeciwdziałania narkomanii tworzy takie wpisy to trochę dziwne jest zeby sie doczepiali..
Rejestracja: 2010
  • 2642 / 126 / 0


26 kwietnia 2017Muevonir pisze:
Turek, czy mozesz rozwinąć dopierdalanie sie NFZ? na czym to polega i na jakiej podstawie? Czy zależy to od ilości?
Za wiele zdradzić nie mogę, ogólnie chodzi o to że NFZ kontrolując prywatnych psychiatrów ma dostęp do całej dokumentacji medycznej wszystkich pacjentów, szczególną uwagę zwracają na opio i benzo (w moim przypadku bupra i klony) oraz na to, czy pacjent próbował zerwać z nałogiem/ograniczyć spożycie wyżej wymienionych grup substancji poprzez pobyty na detoxach lub ośrodkach leczenia uzależnień. Ja tego ostatniego nie mam i dlatego się przyczepili (tak podejrzewam), więc pójście gdzieś na tydzień na detox gdzie mnie zwarzywią neuroleptykami albo SSRI da psychiatrze podkładkę do dalszego wypisywania mi tych leków, zwłaszcza że ich potrzebuję (buprę nadużywam bo 12mg/msc to dla mnie tak trzy razy za mało przy obecnej tolerancji, klony jem zgodnie z zaleceniami lekarza, poza tym nie działają one na mnie rekreacyjnie).
26 kwietnia 2017Muevonir pisze:
Ja mam 3 paczki na miesiąc. 1.2mg na dzień. Dostake na 100% aczkolwiek wiem, że mam dobry powód żeby dostać ja na refundacje z powodu przewleklego i nieuniknionego bólu.
Podejrzewam że masz jakiś papier od neurologa albo z PLB, zgadłem ? Jak tak to zarówno ty jak i doktorek jesteście "kryci" i może ci nawet większe dawki od czasu do czasu przepisywać (przewlekły ból często charakteryzuje się okresami jego nasilenia).
Rejestracja: 2012
  • 322 / 34 / 1


Papier mogę mieć właśnie z oddziału ortopedycznego lub neurologicznego, jednak trudno teraz mi z czasem. czekam na kontrolke, wtedy przy okazji spróbuję to załatwić.
Detoks oficjalny, tak w papierach mam kilkukrotne proby zerwania z nałogiem bez skutku. Również uczeszczam od 8 miesięcy na psychoterapie do specjalnego ośrodka. Czy to w jakiś sposób mnie 'chroni' ? Dzieki za szybką odpowiedź.
Rejestracja: 2010
  • 2642 / 126 / 0


Tak, jesteście w pełni kryci (chociaż za bardzo nie ma się z czym kryć - dostajesz to na faktyczne dolegliwości i potrzebujesz tego leku) i nie musisz się niczego obawiać :) Jak nie masz oporów przed iv to możesz u psycha/neurologa/ortopedy delikatnie zasugerować przejście na plastry - w najgorszym wypadku odmówi i dalej zostaniesz na tabletkach.
Rejestracja: 2012
  • 322 / 34 / 1


Uff.. uspokoiles mnie:) masz plusa za dbanie o moje nerwy. Dzięki za info.
A w kwestii iv jestem dziewicą z klasztoru. :). Bał bym sie blizn i dziurek w zyle, a często chodzę z ramionami na wierzchu. O plastry kiedyś sie pytałem, ale mówił ze raczej do celów substytucyjnych lepsze są tabletki.
Posty: 37 Strona 3 z 4
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 85 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości