Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 1 z 2
  • 236 / 17 / 7
Czy można zażywać psychodeliki mając padaczkę? Czy one same w sobie mogą ją wywoływać? Znane są przypadki drgawek na wejściach niektórych substancji, jak to z tym jest, czy osoby z takim zaburzeniem mogą bezpiecznie ćpać cokolwiek?
Uwaga! Użytkownik chujkurwa jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2466 / 11 / 0
Podbijam bo też szukam informacji na ten temat
Ćpający kaszlodyn ponad dacz dachami
Wpychając na siłę tjokodin do mordy
Debatujący - Palikot, czy Korwin?
Ooo! Święty kaszlodynie - O! Święta makiwaro
Święty gieblu i święta maczano
  • 2654 / 375 / 0
chujkurwa pisze:
Czy można zażywać psychodeliki mając padaczkę? Czy one same w sobie mogą ją wywoływać? Znane są przypadki drgawek na wejściach niektórych substancji, jak to z tym jest, czy osoby z takim zaburzeniem mogą bezpiecznie ćpać cokolwiek?

Benzo i to też nie wszystkie. Niektóre opiaty, broń boże opioidów.

I tak, psychodeliki mogą prowadzić do wystąpienia napadu drgawkowego u osób chorych na epilepsję. Halucynacje i skrajne emocje doświadczane przez taką osobę mogą być silnym bodźcem inicjującym wyładowania bioelektryczne, a w konsekwencji tego prowadzić do mimowolnych skurczów mięśni, utraty przytomności, nagłego spadku poziomu cukru (hipoglikemii) i innych objawów. Dodatkowo taka osoba po wybudzeniu może natychmiastowo wpaść w poprzedni stan, ponieważ większość psychodelików działa dobre kilka godzin i na jednym napadzie nie musi się skończyć. Żeby nie było mało - po tego typu przeżyciu częstotliwość napadów na trzeźwo może się znacznie zwiększyć.
Uwaga! Użytkownik Blue_Berry jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 180 / 7 / 0
Fajnie, że taki temat został założony, sama zamyślałam o to pytać, bo mam koleżankę z epilepsją i nieraz pytała mnie, co może brać, a co nie. marihuana chyba dozwolona? W końcu jest raczej lekiem na padaczkę, aniżeli ja powoduje.
Może ktoś w chwili wolnej pokusiłby się o małą listę najważniejszych/najbardziej znanych substancji, co wolno a co odpada?
- Wielcy artyści zawsze dużo ćpają.
- Hurrra będę wielką artystką!!!
Z psytrance od 2012 roku.

Jestem odklejona. :heart:
  • 1358 / 45 / 0
Psychodeliki mogą wywoływać napady drgawkowe z utratą świadomości nawet u osób, które nie mają epilepsji. Miałem taką padake po 2mg 25b i słyszałem, że ktoś miał podobny atak na 25i. Także gdybym miał epilepsję to szczególnie bym się obawiał fenylek z grupy NBOMe. Wydaje mi się, że tryptaminy i lizergamidy są o wiele bezpieczniejsze w tym względzie, ale to tylko domysły.
SESH
  • 11 / 2 / 0
A wiec tak. Moja kolezanka ma padaczke i chcialaby sprobowac czworeczki, jakie jest ryzyko wystapienia ataku podczas testowania ?
JEBAĆ KURWY MACZETAMI !!11 :wall:
  • 451 / 11 / 0
Zawsze jest prawdopodobieństwo ataku. Nie wiem co to za typ padaczki, ale niech postawi sobie pytanie czy warto się tym truć.
  • 272 / 12 / 0
może niech klona wrzuci przed i na spokojnie bada?
  • 2 / / 0
Witam
Mam padaczkę natomiast w życiu tylko jeden atak. Chciałam dowiedzieć się od osób KTÓRE MIAŁY Z TYM STYCZNOŚĆ które narkotyki są najbezpieczniejsze dla chorych na padaczkę. Bardzo proszę o odpowiedzi na pytanie, słowa w stylu "masz padaczkę to nie bierz" nic nie dadzą, nie o to mi chodzi. Chce wiedzieć jak to jest z progiem drgawkowym w rzeczywistości. Super byłoby gdyby wypowiedziały się osoby chore mające doświadczenie z różnymi środkami;) :liść:
  • 11588 / 2239 / 0
Jak sam słusznie zakończyłeś post ikonką - zioło.
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 1 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
HyperTuba dodaj film
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.