[TUTORIAL] Ekstrakcje konopi

Metodyka, przygotowanie, oraz logistyka gotowania, palenia, lub waporyzacji.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

Jaka jest Twoja ulubiona forma konopi?

78%
Susz
92
9%
Hasz tradycyjny
11
2%
Bubble hash
2
3%
Nalewka
3
3%
Tłuszcze
4
1%
Gliceryna
1
4%
Olejki
5

Liczba głosów: 118

• 6 / 2 / 0

To może ja podzielę się moimi pierwszymi udanymi próbami.
Ekstrakcje przeprowadzone butanem który później odparowywałem w komorze próżniowej w -29,5Hg:
te są twarde w temperaturze pokojowej można je łamać jednak po chwili w rękach staja się plastyczne
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ][ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ][ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
a ten jest troche jak oleisty kief
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
do zrobienia każdego użyłem 5g pokruszonego i zmrożonego materiału z którego otrzymywałem nieco ponad 1g ekstraktu
Przy okazji po długim przeszukiwaniu forum to mój pierwszy post więc witajcie! :-D
  • 3831 / 131 / 13

No profeska - fajne cuda wyszły :D. Nie ma sensu dalej oczyszczać ja myślę,

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Zlikwidowana linia produkcyjna metamfetaminy – areszt dla zatrzymanych 4 osób

Policjanci zabezpieczyli ponad 2,5 kilograma metamfetamina oraz 200 tysięcy sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę, środka stosowanego do produkcji metamfetaminy.
  • 160 / 2 / 0

Ramowy pisze :
Yeah! Pierwsza ekstrakcja na forum, gratuluję i witam! :) Ile wyszło z ilu gramów i jaka odmianka? Opowiedz coś jaką miało konsystencję w temperaturze pokojowej? Jak to zjarałeś, jak było xD? Jak się znajomym podobało :D? Moi zawsze się dziwią jak można się zajebać jednym buchem :P

Wygląda zajebiście, ciężko ocenić czystość bo masz tam grubą warstwę, pewnie przy wyjmowaniu przekonałeś się czemu polecałem płaskie szerokie naczynia :D. W słoju dobrze widać barwę zanim rozpocznie się odparowywanie. Im głębszy złoty tym lepiej.

Aż się zawstydziłem, dziękuje!
Konsystencja sterego miodu/smoły w upał w temp pokojowej. Po podgrzaniu zmienia się w wodę i można pokropić bletkę.
Co do mocy... Jezu... Pale codziennie, jak wielu użytkowników wie, magia zanika.. A czułem sie jakby to był mój pierwy raz.
Czarny kolor jest z powodu rozpuszczania chlorofilu co jest normą w temacie alk izo.
Odmiana hmm niech pomyślę.. Chyba to była amesia.
Tak czy siak pyszności :)
  • 801 / 2 / 0

@ergiem
Wow! Wygląda to doskonale! Masz może opinie na temat bubble hashu?

Bardzo się cieszę że wątek nabrał życia, olej to świetna moc!
  • 6 / 2 / 0

@Ramowy
Jeżeli chodzi o bubble hash to próbowałem tego z worków o większej przepustowości(chyba 75 mikronów) i moc może być nawet zbliżona do ekstraktów jednak smak oleju zrobionego z dobrej jakości topów nie ma sobie równych.
  • 3831 / 131 / 13

No to ma sens bo przy bubble fizycznie oddzielane są tylko trichomy (jak przy każdym trzepańcu, czy to na sucho czy na mokro) - taki hasz jest minimalnie mocniejszy niż crude ekstrakty, ale nie ma tylu aromatów.

Crude ekstrakt oprócz samej żywicy zawiera jeszcze całą masę niepolarnych substancyj zawartych w samej masie roślinnej.

Do uzyskania maksymalnej mocy trzeba najpierw zrobić hasz trzepany (na sucho), a potem przeekstrahować otrzymany kief rozpuszczalnikiem niepolarnym.
  • 6 / 2 / 0

Witam ponownie! Oto szybka mała robota na przywitanie się z komorą próżniową:
10g edelweissa, tym razem wyższa temperatura tj. 46C
tak wygląda jeszcze w środku
a tak po 20h
niestety nie mam wagi ale na oko to niecale 2g.Nie zostało mi już nic innego tylko dobrze spędzić weekend %-D
  • 1059 / 15 / 0

Doda ktos ekstrakcje butanem? :P Nie wiem czemu tą najlepszą ekstrakcje pominięto...
  • 5 / / 0

Witam szanowne zgromadzenie :). Potrzebuję kilku informacji i mam cichą nadzieję że ktoś mi pomoże co zrobić. Potrzebuję zrobić coś w formie mocno stężonej pasty/olejku dla osoby która chce redukować skutki leczenia (chemia) za pomocą konopi . Wybraliśmy sativę ze względu na to że osoba ta nie chce czuć się "rozemłana" po zażyciu, a formę podania potrzebujemy tego typu gdyż osoba ta nie jest zwolennikiem substancji psychoaktywnych (odpada też wapo niestety). Mamy około 10g materiału więc niewiele, przez chwilę zastanawialiśmy się nad ekstrakcją w izo (RSO) ale po szybkich i jakże ciężkich obliczeniach uświadomiliśmy sobie że wyszło by z tego około 1ml olejku. Tak więc pytanie: co byście zrobili w takiej sytuacji? Plan podawania jest prosty - w razie potrzeby, jeżeli po sesji chemii zacznie robić się źle. Na tę chwilę brałem 3 opcję pod uwagę, pierwszą wymieniłem wcześniej (RSO) ale nie wiem czy ma to sens pod względem ilości strat, oraz czy jestem w stanie to rozcieńczyć tak aby można było go aplikować jako krople. Drugim pomysłem jest dekarboksylacja i "zmiksowanie" całości z olejem konopnym tłoczonym na zimno - przepis ten znalazłem gdzieś, podobno efekt jest zadowalający ale w sumie znalazłem to jako pojedynczy temat gdzieś w otchłani internetu i nie jestem pewien tego sposobu. Ostatni ze sposobów który zdaje się w miarę zdatny to zrobienie jakiegoś tłuszczu (jak punkt 1 z tego tematu).
Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
  • 487 / 19 / 0

Moim zdaniem, skoro odpada wapo, to dobrze by było zrobić tłuszcz ze stuffu, a później z tłuszczu np. ciasteczka :) Tylko że tą metodą też Ci zejdzie trochę materiału, nie jest chyba to najbardziej ekonomiczne wyjście. Z 10 gramami też za wiele nie zdziałacie alternatywnymi metodami, najlepiej byłoby to po prostu spalić.
Nawet waporyzator, który zmniejsza szkodliwość palenia do minimum odpada?
Skoro użytkownik wierzy w medyczne i wspomagające efekty marihuany, to niech się przełamie. Najlepiej wybrać medyczną odmianę i ją wapować, tyle ode mnie.
Chyba że stać was na CBD.
Wróć do „Sposoby konsumpcji”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata