EDTA (kwas wersenowy) - wątek ogólny

Reszta nie pasująca do powyższych

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 47 Strona 3 z 5
Rejestracja: 2009
  • 86 / / 0


Hej a słyszał ktos moze o kuracji lekiem cuprenil? To lek usuwajacy miedz z organizmu. Słyszałem że lekarz go przepisał pewnej osobie z encefalopatią i mu sie poprawiło. Btw. Jak często pierwszymi objawami encefalopatii mogą być dreżnie rąk które sie nasila i bole głowy (takie przemieszczające sie prądy-ogniska w głowie) Czy ktoś to u siebie zaobserwował?
Rejestracja: 2006
  • 3534 / 13 / 0


Według tej strony http://www.doz.pl/leki/p1912-Cuprenil Cuprenil stosuje się przy zatruciach miedzią, nieorganicznymi związkami rtęci, ołowiem, złotem, cynkiem. O manganie nie ma wzmianki :-/

Jak działają dopalacze?

Dobrze wiedzieć przed Sylwestrem ;) Dość obszerny i w większości całkiem do rzeczy artykuł z periodyku „Służba Zdrowia”.

11 pseudokibiców zatrzymanych. Zarekwirowano narkotyki (bonus: policyjne kino akcji)

– Policjanci zatrzymali 11 osób związanych z narkotykowym biznesem prowadzonym na terenie powiatu wielickiego (woj. małopolskie). Zabezpieczono około 2,5 kg środków odurzających – poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji.
Rejestracja: 2009
  • 86 / / 0


@szachmat mógłbyś podac dokładnie nazwę, producenta itp EDTA którego używasz lub dać linka? Jak teraz to u Ciebie wygląda? Jest jakaś nastepna poprawa?
Rejestracja: 2009
  • 86 / / 0


I jeszcze jedno pytanko. Jak ty to waliłeś i.v? Ile wody ile EDTA? , czy były jakies dziwne reakcje-pieczenie itp? Jak ty to wczasie rozłozyłeś? Rano jeden zastrzyk w południe nastepny, wieczorem kolejny? Jakie dawki?
Rejestracja: 2006
  • 3534 / 13 / 0


No i niech mi ktoś odpowie jak to jest z tą przyswajalnością tego środka przy stosowaniu doustnym,bo nie zamierzam wstrzykiwać sobie tej substancji.
Rejestracja: 2009
  • 86 / / 0


Wydaje mi się że EDTA podane doustnie zanim dotrze do mózgu a wcześniej krwi wypłucze metale z pokarmu w żołądku, przewodu pokarmowego itp i jezeli przeniknie do krwi i mózgu to w małym procencie bo cały sie zużyje na wcześniejsze organy. A co powiecie o kwasie l askorbinowym?
Rejestracja: 2006
  • 3534 / 13 / 0


Przecież w przewodzie pokarmowym nie ma aż tylu szkodliwych substancji które neutralizuje EDTA. To nie skup metali szlachetnych. :-D
Rejestracja: 2006
  • 3255 / 54 / 8


Uzupełniaj magnez, potas, cynk itp. Chyba że już w tych kapsułkach masz?

No i najlepiej zrób badania na poziom manganu. Terapia chelatująca na pewno działa, ale nie wiadomo na ile jest skuteczna akurat przy zatruciach manganem przyjmowanym doustnie. Na pewno ma skutki uboczne, mianowicie świetnie wypłukuje z organizmu wszystkie metale lekkie potrzebne do utrzymywania homeostazy. Kto wie, czy nie dużo lepiej niż mangan...
Rejestracja: 2010
  • 1 / / 0


a próbował ktoś czystka i kociego pazura? podobno tez wychwytuje metale ciężkie
Rejestracja: 2014
  • 2945 / 282 / 0


Przeniosłem do działu Zdrowie Alchemia / Pozostałe. Zapraszam do dyskusji nad tą niezwykle ciekawą substancją, bo wątek umilkł pod koniec 2014.
Posty: 47 Strona 3 z 5
Wróć do „Pozostałe”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości