Więcej informacji: Beta-ketony w Narkopedii [H]yperreala
Nie wiem, jak to powiedzieć, ale towar zmienił swoją postać na płynną, gęstą, chyba oleistą ciecz, w której widać jeszcze resztki pływających kamyczków. Ktoś jest w stanie wytłumaczyć, dlaczego tak się stało???
Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, ale od samego początku towar wydawał mi się dziwny. Jeśli powinienem umieścić ten post w innym dziale, to proszę o przeniesienie.
"Narkotyki to syf i mega biznes czaisz? ktoś żyje z Ciebie i Twoich ziomali"
Inną opcją jest dramatyczna ilość zanieczyszczeń, gdzie aż keton nie może się utrzymać w stanie soli, ale wątpię. Rozpuszczalnik już by odparował. Wrzuć zdjęcie. Raczej nie do odratowania.
BTW: kto pamięta z czasów legalności 4-AcO-DMT ten może kojarzyć, jak zmieniało to kolor i konsystencję zostawione przy dostępie do słońca/tlenu* - substancja robiła się brązowa i brejowata, sam miałem taki przypadek i oddałem to co zmieniło wygląd jednemu userowi z tego forum.
* zastanawia mnie, dlaczego ludzie zawsze w podobnych przypadkach piszą o tlenie, a nigdzie nie ma wzmianki o azocie, czyżby był on obojętny dla związków chemicznych ? :> Pytanie na serio, jak ktoś wie to prośba o podzielenie się wiedzą.
Azot stanowi ~78% powietrza, jest w normalnych warunkach chemicznie obojętny, bo ma bardzo stabilne wiązanie potrójne i nie wchodzi łatwo w reakcje. Dlatego właśnie tlen (O₂), mimo że stanowi tylko ~21% atmosfery, jest głównym „winowajcą” przy utlenianiu i degradacji związków organicznych — w tym 4-AcO-DMT.
Jeśli substancja była wystawiona na działanie światła (zwłaszcza UV), wilgoci i tlenu, to bardzo możliwe, że doszło do hydrolizy acetoksygrupy (czyli przekształcenia 4-AcO-DMT do 4-HO-DMT) oraz dalszego utleniania do chinonów i innych polarnych produktów. Te związki często mają inną barwę i lepkość, stąd ta charakterystyczna „brejowatość”.
W skrócie: azot jest biernym tłem, a tlen i światło są aktywnymi czynnikami degradującymi. Dlatego właśnie w laboratoriach i przemyśle przechowuje się wrażliwe substancje w atmosferze obojętnej — właśnie z azotu albo argonu.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/weedatwork.jpg)
Jeden na dziesięciu trzydziestolatków pracuje pod wpływem. Naukowcy biją na alarm
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/cannababcia.png)
Marihuana? Nie taka straszna, jak ją malowali.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/175-284921000.jpg)
Wpadli w trakcie transakcji
Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali narkotykowy duet. Mężczyźni wpadli w trakcie transakcji, która odbywała się na jednym z parkingów w Wólce Kosowskiej. Na posesji 49-letniego obywatela Ukrainy, policjanci znaleźli uprawę marihuany. Krzaki konopi indyjskiej zostały zabezpieczone. 44 i 49-latek usłyszeli zarzuty karne oraz zostali objęci policyjnymi dozorami.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/kidssmarthphoneaddiction.jpg)
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”
Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.