Dopamina - wątek ogólny

Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Zdrowie

• 20 / / 0

Potrzebuje czegos na zwiekszenie dopaminy zebym poprostu poczul sie troche lepiej bedac w stanie bez amfetaminy.
Niekoniecznie chodzi mi o jakies ziola czy leki moze byc cos "mocniejszego" ale chociaz troszke mniej szkodliwego niz amfetamina. Niewiem co mam robic czuje poprostu ze brakuje mi tej dopaminy a proboje przestac z amfetaminą i chce normalnie zyc
  • 2362 / 8 / 0

Rozejrzyj się wśród leków na chorobę Parkinsona, np prekursor dopaminy L-DOPA lub agoniści receptorów dopaminowych (np. pirybedyl)

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

Operacja „Lodołamacz”. Gang wyprał dla karteli 680 mln euro

Polacy zamieszani są w legalizowanie zysków narkobaronów. Do Polski miały trafiać ciężarówki wyładowane gotówką o wartości 50 mln funtów.
  • 630 / 1 / 0

Może być też Selegilina - spowalnia rozkład dopaminy zwiększając jej ilość w mózgu.
Jest bez problemu dostępna w zagranicznych internetowych aptekach.
  • 232 / / 0

Chciałem się zapytać, w jaki sposób działają te leki?
  • 2362 / 8 / 0

L-DOPA jest prekursorem m.in. dopaminy. Dostarczając jej więcej organizmowi ten produkuje więcej dopaminy. Agoniści receptorów dopaminowych łączą się z jej receptorami, tak jakby zastępując ją. Selegilina jest przykladem inhibitora MAO-B, działanie w skrócie przedstawił agsfd
  • 69 / 15 / 0

Na mnie bardzo dobrze działała l-tyrozyna w dawce 1,5g (3 tabletki po 500mg). Aktywizująco, pobudzająco psychicznie, miałem po niej większę chęci na zrobienie czegokolwiek, znikały również różne opory, pojawiał się nawet słowotok.
  • 27 / / 0

ichuj a powiedz, jak szybko dziala? czy to jest kwestia godzin czy minut? w ogole jest mozliwosc zeby sie od tego w jakis sposob uzaleznic?
  • 407 / 1 / 0

L-tyrozyna działa naprawdę dobrze. Dawkę około 1000 mg czuć już mocno. Ogranicza odczuwanie zmęczenia, poprawia percepcję, pracę mięśni, samopoczucie, podnosi chęć działania.

Kwestia około 1 godziny, ale najlepiej widać działanie po kilku dniach. Można dołożyć "uwalniacz" dopaminy np. kofeinę.

Uzależnienie ? Raczej nie. Po zjedzeniu opakowania 100 tabletek po 880 mg (przeważnie 1/dzień, czasem 2) nie odczułem żadnego dyskomfortu. Potem przerwa kilkumiesięczna.
  • 27 / / 0

Tylko dziwie sie ze w aptekach jest on na recepte
  • 407 / 1 / 0

Dramel pisze:
Tylko dziwie sie ze w aptekach jest on na recepte
L-tyrozyna na receptę ? To jest aminokwas. Pewnie masz na myśli leki regulujące poziom hormonów tarczycy. L-tyrozyna jest też prekursorem tyroksyny. Może stąd taki błąd. Stanowi także składnik np. odżywek białkowo-węglowodanowych (gainery).
Wróć do „Substancje psychoaktywne a choroby”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata