Dopamina - wątek ogólny

Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Zdrowie

• 12 / / 0

Ktoś z tu obecnych próbował może działać z iniekcyjną dopaminą z ampułek ?
  • 1545 / 235 / 0

Nie przechodzi bariery krew-mózg?

Także pozostaje Ci przywalić dordzeniowo.

Były policjant: konferencje prasowe z narkotykami to szkodliwa szopka

„Miarą policyjnej skuteczności jest spadek przestępczości i występku, a nie dowody na podjęcie akcji policyjnych mających na celu zwalczanie przestępczości i występku”.

Jeden naruszył nietykalność policjantów, drugi posiadał marihuanę. Obaj usłyszeli zarzuty

Radomia. Jeden z nich posiadał środki odurzające, drugi zaś naruszył nietykalność funkcjonariuszy i utrudniał wykonywanie czynności służbowych.
  • 102 / 5 / 0

Tak się zastanawiam, za co głównie są odpowiedzialne receptory dopaminowe D1 i D2?
  • 733 / 41 / 0

Po pierwsze D1 i D2 to rodziny receptorów, w d1 mieszczą się rec d1 i d5, a w d2 są rec d2,d3 i d4 (te ostatnie nie wszędzie występują) receptory z grupy pierwszej są sprzężone z białkiem Gs- czyli mają funkcję stymulująca. Grupa d2 sprzezona z białkiem Gi czyli funkcja inhibitora. Po drugie konkretne działanie zależy od tego gdzie znajdują się receptory. Po trzecie- pierwszy lepszy wynik duckduckgo odpowie na Twoje pytania. Wystarczy poszukać
  • 263 / 24 / 0

Co by było jak bym wyrzekł się dopaminy? Tzn gdyby całkowicie przestała istnieć w moim mózgu. Nie było by jej i nie dałoby się w żaden sposób stymulować jej wytwarzania.
Użytkownik zbanowany
  • 43 / 3 / 0

Pewnie nic by Ciebie nie motywowało, straciłbyś całkowicie pogodę ducha i ogólnie na pewno duże szanse na samobója.
Ja mam pytanie czy jest sposób, zeby podwyższyć jej poziom po latach użytkowania dragów, które opierały się na dopaminie w (mj, feta, alko).
Jeśli tak, w co się zaopatrzyć, poza odstawieniem używek?
  • 1618 / 145 / 1

mógłbyś też stracić poczucie równowagi i koordynację
Użytkownik nieaktywny
  • 1251 / 148 / 0

Nie byłbyś w stanie nawet mówić.
23 grudnia 2018darksoul pisze:
Ja mam pytanie czy jest sposób, zeby podwyższyć jej poziom po latach użytkowania dragów, które opierały się na dopaminie w (mj, feta, alko).
Jeśli tak, w co się zaopatrzyć, poza odstawieniem używek?
Dopamina się stopniowo szybko zregeneruje sama, mimo wszystko długi okres rekonwalescencji może okazać się oczywiście problematyczny bo jej wzrost będzie korelowany z pragnieniem zdobycia używek, po latach ćpania. Ale może nie będzie tak źle i przesadzasz :retarded: Gruntownym krokiem po za odstawieniem może być też pełna czystość seksualna. Zrozumiesz po jakimś czasie dlaczego :retarded:

Po za tym problemem nie jest odbudowanie/naładowanie neuroprzekaźników (chyba, że ćpasz crack oporowo), ale stworzenie nowych szlaków, a to kwestia czasu i podejmowania słusznych działań, a nie faszerowania się chemią. Głównie do serotoniny prędzej się to robi, bo ona się znacznie dłużej regeneruje i są ciekawe preparaty, np. 5-htp.
  • 7241 / 706 / 0

Według teorii dopaminowej w schizofrenii paranoidalnej mam jej za dużo i muszę obniżać ja neuroleptykami.
Użytkownik nieaktywny
  • 278 / 24 / 0

Dlaczego stymulanty oparte na dopaminie ryją barnie bardziej niż euforyki oparte na sero? Kiedyś myślałam, że jest na odwrót.
Wróć do „Substancje psychoaktywne a choroby”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata