Substancje psychoaktywne, których działanie polega na osłabieniu transmisji bodźców zewnętrznych do mózgu.
Więcej informacji: Dysocjanty w Narkopedii [H]yperreala
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 1128 / 207 / 7
Difenidyna - skrócone podsumowanie informacji (pełna wersja: https://hyperreal.info/kuchnia/U%C5%BCy ... difenidyna )

(C) hydroksy <c11h12n2o3 at safe-mail dot net>. Licencja: WTFPL

Substancja jest stosunkowo nowa - jeżeli wiesz coś czego tu nie ma lub do czego nie miałem pewności, daj znać.

Co to jest difenidyna
e
Difenidyna (diphenidine, DPD) jest substancją psychoaktywną - dysocjantem, antagonistą receptora NMDA, a także działa jako DRI (dopamine reuptake inhibitor).

Difenidyna to z chemicznego punktu widzenia (±)-1-(1,2-difenyloetylo)piperydyna. Substancja nie jest arylcykloheksaminą jak dobrze znane dysocjanty (MXE, ketamina, PCP).


W jakiej postaci występuje difenidyna?
Prawdopodobnie każdy sort dostępny na rynku (stan na luty 2016) jest wolną zasadą (freebase) w białym proszku. Z tego powodu nie nadaje się do natychmiastowego spożycia większością dróg administracji. Słabo rozpuszcza się w wodzie.

Nie klepie / słabo klepie / wyżera śluzówkę, dlaczego?
Difenidyna prosto ze sklepu jest wolną zasadą - ma wysokie pH, przez co jest żrąca. Poza tym słabo się wchłania z przewodu pokarmowego. Aby przystosować ją do użycia należy przerobić na sól. Jak to zrobić, czytaj dalej. Jedynym sposobem przyjmowania difenidyny, do którego wolna zasada nadaje się lepiej, jest waporyzacja.

Jestem zawiedziony działaniem, nie ma wizuali ani euforii
Difenidyna jest stosunkowo selektywnym antagonistą NMDA. W przeciwieństwie do MXE, DXM i 2-DCNEK nie wpływa na receptory serotoninowe. W przeciwieństwie do 4-MeO-PCP, PCP i DXM nie wpływa na receptory sigma. (powyższe zdania zostały napisane w oparciu o doświadczenie użytkowników i nie są potwierdzone naukowo) Z tego powodu działanie może się wydawać nijakie - jest to czysty antagonizm NMDA. Jeżeli ci to nie odpowiada, pomyśl o miksach.


WAŻNE: Przerabianie na sól

W celu podania difenidyny doustnie, doodbytniczo, domięśniowo i dożylnie należy przerobić wolną zasadę na sól, która się lepiej wchłania przez błony śluzowe.

Sposób prosty - nadaje się do przyjmowania doustnego i ewentualnie per rectum. Stosowanie go do bardziej inwazyjnych dróg administracji nie jest zalecane ze względu na kwaśny odczyn powstałego produktu. Jest to najszybszy sposób - nadmiar kwasu powoduje że difenidyna szybciej się rozpuszcza.

Bierzemy mniej więcej równą wagowo ilość difenidyny i kwasu cytrynowego w proszku (ze sklepu spożywczego), wsypujemy do wody, mieszamy do rozpuszczenia i wypijamy.

Odparowanie wody: Jeżeli chcemy przechowywać sól difenidyny w postaci stałej (np. w celu przyjmowania donosowego), możemy odparować wodę, do czego wystarczy płaskie naczynie i źródło ciepła. Nie jest to konieczne - można skonsumować roztwór soli bezpośrednio po przygotowaniu.

Przygotowanie do waporyzacji
UWAGA: Chociaż waporyzacja może się wydawać ekonomiczna, nie jest zalecaną ROA. Grozi parciem na dorzutkę, stanami maniakalnymi i dysforycznymi. Więcej info w sekcji "Mechanizm działania..."
Do waporyzacji powinniśmy używać wolnej zasady, czyli proszku prosto ze sklepu. Klasyczna szklana lufa do marihuany słabo się do tego nadaje - powinno się używać fajki takiej jak do cracku czy meth. Nie należy zbliżać źródła ognia zbyt blisko materiału, gdyż powinien się topić i parować, a nie palić. Można też zrobić maczankę (tak samo jak na kannabinoidach).

Mechanizm działania i subiektywne efekty difenidyny

Difenidyna jest antagonistą NMDA - to jedyne działanie którego możemy być całkowicie pewni.

Społeczność spekulowała że substancja może wpływać na receptory dopaminowe i opioidowe, ale te aspekty działania są mało wyraźne i nie wszyscy je wyczuwają.

U wielu osób difenidyna sama z siebie nie działa przyjemnie, ale możliwe jest uwydatnienie naturalnych odczuć, oraz odczuć wywołanych innymi substancjami w miksie.

W dużych dawkach może powodować dysforię, anhedonię i utratę uczuć, ale efekt ten mija po zakończeniu działania i rekompensuje się zwiększonym odczuwaniem przyjemności na drugi dzień. (jednak w przypadku dawek bliskich hole, utrata uczuć może trwać nawet 24 godziny)

W przypadku waporyzacji, u niektórych użytkowników występowało parcie na dorzutkę i uzależnienie psychiczne. Nie ma pewności czy jest to wynikiem przekształcania się substancji w inną pod wpływem ciepła, zmienionego metabolizmu, czy dużo szybszego wejścia niż w przypadku podania doustnego.

Resetowanie tolerancji
W dawkach niedysocjacyjnych difenidyna wywołuje "reset receptorów". Charakteryzuje się on zmniejszeniem tolerancji na różne substancje (również endogenne) w czasie działania difenidyny i na afterglow. Jest to związane z sensytyzacją i/lub upregulacją receptorów (jest to przypuszczenie niepotwierdzone naukowo).

Zapobieganie zespołowi odstawieniowemu
Difenidyna, jak wiele dysocjantów, potrafi zaleczyć objawy odstawieniowe GBL, alkoholu i innych depresantów.

Dawkowanie doustnie

- 15mg - próg - uwrażliwienie receptorów, bardzo subtelne działanie

- 20mg - słabo - wyluzowanie, zwiększenie skupienia na wykonywanej czynności, zwiększenie odczuwania przyjemności. Mało efektów dysocjacyjnych, da się normalnie funkcjonować.

- 40mg - efekty typowo dysocjacyjne, np. szumy w uszach. Mniej więcej do tej dawki nie ma ryzyka anhedonii.

- 60mg - średnio - duże problemy z koordynacją ruchową, np. pisaniem na klawiaturze. Po zamknięciu oczu możliwe CEVy i uczucie "płynięcia"

- 80mg - otoczenie staje się nieważne, skupienie na własnych myślach

- 110mg - mocno - utrata samoświadomości, zapomnienie podstawowych faktów o sobie i otoczeniu

Jeżeli chodzi o odczuwalną moc działania dysocjacyjnego w stosunku do masy, difenidyna jest około 1.5-2 razy słabsza od MXE.

Pierwsze efekty pojawiają się po 20 minutach, na pełnię działania trzeba poczekać 1 godzinę. Aby umilić sobie oczekiwanie na wejście, można zwaporyzować małą dawkę.

Całe działanie trwa kilka godzin, po czym nie ma dużych problemów z zaśnięciem.

Waporyzacja

- 5mg - dobra dawka na początek, dla lekkiej dysocjacji
- 15mg i więcej - krótkie i dla niektórych przyjemne działanie dysocjacyjne po którym następuje zejście - niezalecane, może skutkować parciem na dorzutkę

Miksy

Difenidyna bardzo dobrze nadaje się do miksów - ponieważ sama z siebie nie oddziałuje na receptory np. serotoninowe, jest dość bezpieczna pod tym względem. Należy jednak uważać aby miksując zmniejszać dawki substancji.

Należy zachować ostrożność przy miksowaniu z depresantami - możliwa depresja oddechowa. Niemniej jednak odpowiednio użyta potrafi, podobnie jak popularny DXM, obniżyć tolerancję na opioidy.

Dla urozmaicenia działania difenidyny
- DXM - 75mg (tak! poniżej 1 plateau) do średnio-mocnej dawki difenidyny to dobre połączenie - pojawi się działanie serotoninowe i afterglow będzie bardzo przyjemne. Odczucia mentalne na peaku mogą przypominać te znane z dużo większych dawek DXM, ale CEVy nie będą tak intensywne.
- inozytol - potrafi zapobiec dysforii która występuje przy dużych dawek DPD

Dla wzmocnienia innych substancji
Tutaj warto stosować progowe dawki DPD - wyższe mogą kolidować z działaniem właściwej substancji.

- beta-ketony
- benzofurany
- L-DOPA - dobry, szybko działający, miks antydepresyjny
- marihuana - można obtoczyć topy w difenidynie freebase i normalnie to palić, chociaż niektórzy uważają że dysocjanty podane osobno, oralnie, działają do zioła przyjemniej. Taki miks zwiększa wkręcenie w muzykę.
- syntetyczne kannabinoidy - ostrożnie - były przypadki śmierci po takim połączeniu


Smacznego!
Życie to trip, więc dbaj o set&AMP;setting.
ENTEOGENY PRAWEM, NIE TOWAREM!
Układ nagrody kurwą jest.
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.