Designer Cocaine, Fenylotropany - Wątek ogólny

Inne substancje wykazujące działanie na układ katecholaminowy.
Więcej informacji: Stymulanty w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Stymulanty

Posty: 219 Strona 1 z 22
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 2 / 0


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... ropane.gif
Fenylotropany to klasa związków stymulujących w budowie chemicznej i działaniu zbliżonym do kokainy. Obecnie w tej klasie związków istnieje ok. 400 aktywnych struktur. Ich działanie głównie polega na inhibicji wychwytu zwrotnego dopaminy. Jednak poprzez odpowiednią modyfikację szkieletu fenylotropanu możliwa jest inhibicja transportera dopaminy, noradrenaliny czy serotoniny.

Substancje te są wynajdowane z kilku głównych powodów:
- robienie "mapy" dopaminy i norodrenaliny w naszym układzie nerwowym
- potencjalne lekarstwa na ciśnienie
- potencjalne lekarstwa na chorobę Parkinsona (z tego obszaru badawczego pochodzą najlepsze substancje ok. 300 razy bardziej mocniejsze niż koka)
- lekarstwa na depresje
- środki zmniejszające łaknienie (każdy chce być szczupły i piękny ;-))

Synteza ich jest dosyć skomplikowana, dochodzą dodatkowe problemy związane ze stereochemią. W sklepach z RC substancje należące do tej klasy to bardzo duża rzadkość. Przeważnie trzeba je zamawiać za olbrzymie pieniądze ( 50 mg to wydatek od 1000 USD wzwyż) z wyspecjalizowanych laboratoriów biochemicznych. Poniżej podaję kilka przykładów tych substancji:

(-)-2β-Carbometoksy-3β-(4-fluorofenylo)tropan.
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
(-)-2β-Carbometoksy-3β-(4-fluorofenylo)tropan, bardziej przyjemne nazwy to β-CFT, WIN 35,428. Jest około 3-10 razy bardziej aktywny niż kokaina, działa też ok. 7 razy dłużej. Cząsteczka została odkryta w 1979 roku w trakcie badań mechanizmu działania kokainy.W tej chwili w większości krajów pozostaje nielegalna. Została zdelegalizowana zanim zdążyła trafić na ulice. Ale w Polsce nie widziałem, żeby została wpisana na listę substancji zakazanych.
Efekty jej działanie są podobne do tych co po kokainie czyli: stymulacja, euforia, podniesione ciśnienie, znoszenie uczucia głodu, zmęczenia itp. Ogólnie super.

RTI-121
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... TI-121.png
(-)-2β-Carboizopropoksy-3β-(4-iodofenylo)tropan (RTI-121, IPCIT) jest to narkotyk trochę mniej aktywny od kokainy, ale za to czas jego działania to minimum 10 godzin. Cząsteczka została wynaleziona na poczatku lat 1990. Substancja pozostaje legalne we wszystkich krajach, jednak jest praktycznie niedostępna.


Dwie poniższe substancje to naftylotropany, ale podciąga się je jeszcze pod fenylotropany.
WF-23
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... 23.svg.png

WF-33
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/e ... 33.svg.png
WF-23 i WF-33 to absolutni mistrzowie jeśli chodzi o swoją klasę, a także najmocniejsze narkotyki jakie kiedykolwiek wymyślono. Są ok. 500-800 razy mocniejsze od kokainy jeśli chodzi o inhibicję transporterów dopaminy i serotoniny. Znaczy to, że dawka poniżej 100 mikrogram (!!!) wywołuje taki sam efekt jak ok. 30-40 mg kokainy. Podobną aktywnością mogą poszczycić się tylko niektóre lizergamidy.
Szczegółowe dane można znaleźć w amerykańskim patencie sprzed 9 lat: http://www.patentstorm.us/patents/60082 ... ption.html
Ja jestem tym zachwycony!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 marca 2017 przez Thirteen, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Zmiana nazwy tematu, przyklejenie.

 

Rejestracja: 2005
  • 461 / 2 / 0


4-Fluorotropacocaine (3-pseudotropyl-4-fluorobenzoate). Przyjmowana była w formie soli. Dawki 100-180mg. Nie sposób tego wciągać bo zbyto jest to bolesne. Takie dawki podawane oralnie dawały efekt dziwnego skołatania myśli, fizycznie powodowały straszliwy refluks, ciężko powiedzieć czy powodowały jakąkolwiek stymulacje, bardziej po godzinie dwóch chciało się położyć i przespać. Eksperymentów nie robiłem za dużo, bo nic nie przemawiało za tym że istnieje jakiś rekreacyjny potencjał tej substancji.

Co do tematu to podrzucę kolejny temat 4-meo-pcp, dawki zaczynają się od 10mg. W działaniu ponoć bliżej temu związkowi do ketaminy niż normalnemu PCP. Mam w najbliższych planach osobiście się przekonać co w tym drzemie :-D
Link z syntezą z rhodium
erowid.org/archive/rhodium/chemistry/4-meo-pcp.html
Ostatnio zmieniony 04 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 1 raz.

Amerykański sen, opioidowy koszmar

Wypisywane w Polsce drżącą ręką opioidy, w USA przez co najmniej ostatnie dziesięciolecie leczyły bóle zwyrodnieniowe kręgosłupa, przeciążone kolana, a nawet dolegliwości związane z wyrzynaniem się zębów mądrości. To nie mogło się skończyć dobrze.

Matka, która straciła 2 synów, ostrzega innych rodziców

Becky Savage z prosi rodziców i uczniów, aby wyobrazili sobie siebie siebie na jej miejscu w dniu, w którym straciła dwóch ze swoich czterech synów, którzy zmarli z powodu przypadkowego przedawkowania alkoholu i oksykodonu na imprezie

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 850 / 11 / 0


Dimetokaina (Dimethocaine) - środek o właściwościach znieczulających i stymulujących podobnych do kokainy. Powoli zaczyna się pojawiać na rynku RC, choć jak dotąd widziałem go tylko w ofertach chińskich producentów.
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
Jak na razie nie znalazłem zbyt wielu relacji osób, które tego próbowały.
Ostatnio zmieniony 04 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 2 razy.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 2 / 0


Co się tyczy dimethocaine to już od pewnego czasu docierają do mnie bardzo skąpe informacje mówiące o tym, że działa bardzo podobnie do kokainy, lecz nieco słabiej. Dotarłem do artykułu w którym dimethocaine, cocaine i procaine testowano na małpach. Substancje aplikowano drogą dożylną w ilości:

cocaine 0.10 lub 0.30 mg/kg
dimethocaine 0.030-1.7 mg/kg
procaine 0.10-10 mg/kg

I okazało się, że te wyższe dawki dimethocaine i procaine działają bardzo podobnie do niższych dawek kokainy. Procaina pod względem budowy chemicznej jest jeszcze prostsza niż dimethocaina:
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
procaine

Jeśli zdobędzie się odpowiednie odczynniki to można ją otrzymać w wyniku jednej prostej reakcji estryfikacji ! Z tego co znalazłem na internecie to zarówno dimethocaine i procaine u człowieka nie wywołują tak mocnej euforii jak kokaina, więc mogą być stosowane jako typowe stymulanty. Ponadto są inhibitorami MAO więc trzeba uważać na inne lekarstwa i dragi. Procaina w Polsce jest produkowana przez firmę Polfa (http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3? ... =0&lek=954). No i podobno obie substancje nie są toksyczne.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 24 / / 0


Co znaczy, że nie jest toksyczna? Nie da się tego przećpać czy o co chodziło? Brał to ktoś może?

 

Rejestracja: 2008
  • 318 / / 0


przydał by się polski przepis taka tania kokainka heh

 

Rejestracja: 2006
  • 657 / 3 / 0


Pomyliłeś sie z legalnośćią β-CFT, jest prawie wszędzie legalny, jest tylko nielegalny w USA (Schedule II) i Niemczech (Kontrollierte Droge). Jest to też tylko info od Sigma-Aldrich a w żadnych listach nielegalnych substancji w tych krajach niemożna go tam znaleść. Bardzo prawdopodbne że substancja ta jest składnikiem "Ivory Wave".
Ostatnio zmieniony 20 września 2009 przez Mayday, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 2 / 0


Też słyszałem tą plotkę, że składnikiem Ivory Wave jest ta substancja. Muszę przyznać, że niepokojąca jest sytuacja w której na rynek legal high wchodzą tak silne narkotyki projektowane. β-CFT to nie żarty.

 

Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 157 / 1 / 0


Dlatego tez sprzedaja to w pakach 0,2g, bo gdyby byly wieksze paki latwo by bylo o cwaniakow walacych np 0,5g i zaczely by sie problemy. Tak czy siak predzej czy pozniej zostanie zdelegalizowany, jedynie mozna sie cieszyc ze dopalacze wkladaja w swoje produkty niszowe rc...

 

Rejestracja: 2007
  • 3938 / 211 / 887


A moim zdaniem zupełnie nie ma się z czego cieszyć, mnie ten kolejny przykład krótkowzrocznego debilizmu i amatorki dopalaczy wcale radością nie napawa. Eksperymentalne narkotyki powinny zawsze być sprzedawane wyłącznie pod swoją prawdziwą, jednoznaczną nazwą, rozpoznawaną przez zainteresowanych, nigdy pod komercyjnym durnym kryptonimem.
Posty: 219 Strona 1 z 22
Wróć do „Kokaina i inne stymulanty”
Na czacie siedzi 68 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość