Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
Jaki lek, brany stale i długo, "wygasza" Ci emocje, zobojętnia Cię wobec świata?
SSRI
62
40%
TLPD (np. klomipramina)
7
5%
Opipramol (Pramolan)
9
6%
Inhibitory MAO (np. moklobemid)
1
1%
Tianeptyna (Coaxil - lek z grupy "SSRE")
3
2%
Agoniści dopaminy lub cholinergiki, inne nootropy
4
3%
NaSSA (mianseryna lub mirtazapina)
5
3%
Atypowe antydepresanty, lub INNE atypowe leki (jakie?)
9
6%
Kombinacja 2 lub więcej leków (jak dobrana?)
14
9%
Jak dotąd nic, mimo spróbowania niemal wszystkiego
40
26%

Liczba głosów: 154

ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 8 z 8
  • 19 / / 0
Uhmmm...sama terapia farmakologiczna nie ma większego sensu. Trzeba zajrzeć w głąb siebie, by wiedzieć czego się od życia oczekuje. Rzadko jednak udaje się to nam zrobić bez czyjejś pomocy, dlatego często konieczna jest psychoterapia - w przypadku leków, depresji itp.
SSRI pomaga radzić sobie z emocjami, ale nie rozwiązuje naszych problemów. Bez psychoterapii zaburzenia zawsze będą powracać. No chyba, że ktoś ma zamiar łykać proszki do końca życia ...
  • 216 / 6 / 0
Ostatnio wbiłem na izbę przyjęć do szpitala bo chciałem wyłudzić jakieś benzo (no np. relanium w dupcię) i powołuję się na to, że wczoraj skończył mi się klonazepam i trzesą mi się ręcę (po metamfetaminie akurat wówczas), dostałem diphergan i życzliwą odmowę czego innego i skierowanie do pobliskiego psychiatryka na izbę przyjęć.
Usłyszałem tą nazwę diphergan, później zapytałem lekarza co to za związek, nie chciał powiedzieć, jednak jest internet.
Może właśnie prometazyna byłaby dobrym lekiem? Ja 25mg bardzo fajnie odczułem będąc pod wpływem metamfetaminy(aż metamfetaminy chcę zaznaczyć!) więc co dopiero z trzeźwą osobą...

Jeśli padłą już ta propozycja tutaj to przepraszam - nie czytałem wątku.
  • 19 / / 0
Leki typu SSRI świetnie wygłuszają złe emocje, ale czy warto je brać całe życie? Świetnie zdadzą egzamin jeśli chodzi o depresję reaktywną, czyli tą, wywołaną jakimś konkretnym wydarzeniem, np. śmiercią bliskiej osoby.Lek pomoże pozbierać się i wygrzebać z tego najgorszego doła. Gorzej, jak ktoś jest takim cholernym neurotykiem jak ja - wtedy musi się liczyć że leki mogą towarzyszyć mu do końca życia :)Można też nauczyć się z tymi nawracającymi stanami depresyjnymi żyć - ja zawsze miałam skłonności do depresji, z każdej potrafiłam się jednak wygrzebać sama. Mój rodzaj depresji lekarka nazywa dystymią czy jakoś tak. Gdyby nie spotęgowało jej pewne wydarzenie w moim życiu - utrata kogoś dla mnie ważnego, też bym sobie poradziła sama, prędzej czy później. Czasami trzeba sobie pomóc lekami, wtedy, kiedy jest się już naprawdę na dnie.Nie warto jednak łykać proszków z lenistwa, dla wygody ( bo znajomy bierze i jest fajnie i życie jest łatwiejsze)
W każdym razie mi te maleństwo, zwane citalem, które towarzyszyło mi ponad rok, bardzo mi pomogło :)
Uwaga! Użytkownik Kotus nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1177 / 138 / 0
Ja powiem tylko tyle - nie ma sensu ryć sobie głowy antydepresantami wedlug mnie. Duzo lepsza opcją jest branie Tramalu. On dziala antydepresyjnie i laczenie go z benzo daje takie wlasnie emocjonalny spokoj i zoobojętnienie.
  • 21 / / 0
Poprawa humoru - opio. Wygaszenie emocji - benzo/barbi. Poprawa nastroju i wygaszenie złych myśli - opio + benzo.
ODPOWIEDZ
Posty: 75 • Strona 8 z 8
Newsy
[img]
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu

Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.

[img]
Profesor znów za kratami. Spec od narkotyków zwany także Chemikiem zatrzymany w Skarżysku

Na pięć lat trafi za kraty 73-letni mężczyzna w półświatku znany niegdyś jako Chemik lub Profesor czyli człowiek wielokrotnie notowany za przestępstwa narkotykowe, między innymi za wyprodukowanie na początku lat 2000 w laboratorium w Bliżynie dziesiątek tysięcy tabletek ecstasy.

[img]
Jak zwiększyć moc i profil sensoryczny kawy z przelewu? Fizycy opisali prosty sposób

Czy jest sposób, by – nie zmieniając ilości kawy w przelewie – zwiększyć jej moc i uwypuklić profil sensoryczny? Otóż jest. I został on opisany na łamach pisma Physics of Fluids wydawanego przez Amerykański Instytut Fizyki (AIP).