Buprenorfina - wątek ogólny

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

• 7628 / 954 / 0

Wystarczy psychiatra, jeśli go przekonasz.
Niweluje głód i coś tam działa - dla niektórych mocno, dla niektórych prawie w ogóle.
A ile można na tym "ciągnąć"? Do śmierci lub wyczerpania zapasów.
Użytkownik zbanowany
  • 183 / 17 / 0

Gadka że biorę plastry i bardzo mi pomagają, a wcześniej waliłem hel i nie chce do tego wrócić przejdzie? Że trafiłem do niego bo mój lekarz może mi ustalić wizytę dopiero za tydzień

Spróbuję. Dziękuję

Trzeba z tym skończyc i zacząć coś działać im szybciej tym lepiej

Narkotyki w przedwojennej Warszawie. Ile kosztowały i kto je zażywał?

Działkę kokainy można było dużo kupić taniej niż butelkę wódki. I kupowano. Ćpali przestępcy, ale też lekarze i urzędnicy państwowi. „Kokainistki rekrutują się przeważnie z najgorszych szumowin, morfinistki już z nieco lepszych sfer” – mówił szczerze przedwojenny diler. I nie krył nawet, ilu w Warszawie jest narkomanów.

25-latka brała metamfetaminę w trakcie ciąży. Po urodzeniu martwego dziecka usłyszała zarzut

Amerykanka została aresztowana i oskarżona o morderstwo, gdy odkryto, że poroniła dziecko po narkotykach. Kobieta brała metamfetaminę trzy dni przed porodem.
  • 1506 / 209 / 0

13 listopada 2019SandS pisze:
Zalecza Wam skręta bupra po helu i.v.?
Ja przeszłam na Bunorfin s.l. i coś tam pomógł, ale ledwo wstaje z łóżka (a przedtem w tym łóżku to leżeć nie potrafiłam). Ale nie usuwa mi skręta i nie czuję się nawet w miarę normalnie, jak to powinno być w przypadku brania bupry na skręta. Ledwo to w ogóle piszę.
Cześć. Ja nawet w tym roku, chyba na pograniczu czerwca i lipca, zrobiłam sobie przerwę od właśnie helu iv z pomocą bupry. Miałam do dyspozycji tylko jeden plaster Transtec. Cięłam sobie małe kawałki i na dziąsło. Kiedyś, gdy schodziłam z kodeiny i morfiny w taki sposób, działało na mnie nawet ujebująco. Po heroinie już nie było tak bajkowo, ale niwelowało skutki odstawienia. Nie czułam ciśnienia (ale to też kwestia tego, że zajmowałam się czymś innym - przebywałam z chłopakiem, jeździliśmy na rowerze (katorga, gdy się zapacałam, bo gorąco (środek lata) i z powodu zmian temperatury, jak to na skręcie), chodziliśmy na spacery, na zakupy, itp., chodziłam do pracy i na szkolenia, etc.), dupa zaklejona, więc nie sikałam nią, poty zniwelowane, przesypiałam noce prawie bez problemów. Tylko, że moja tolerancja na ten hel to wtedy było coś ok. 50 mg na strzała chyba. Jedna ćwiara (czyli to ok. 200 mg) wystarczało mi na 3-4 strzały.
13 listopada 2019Marcins96 pisze:
Wybaczcie ale nie mam sił przeglądać stron tego tematu na skręcie
To, co napisałam wyżej.
Użytkownik zbanowany
  • 183 / 17 / 0

Czy plastry są lepsze od tych tabletek? Nie wiem co powiedzieć lekarzowi
  • 2614 / 1026 / 1

Tabletki są wygodniejsze i łatwiejsze w dawkowaniu (ale zawsze jest chęć dorzucić kolejną,bo nie działa jak trzeba). Plastry dają pewność stałego stężenia.
  • 145 / 6 / 0

Tak sobie dumam...czy na leczenie substytucyjne nadałby się jeśli od lat walę zolpidem??
Gdzie takiego znaleźc lekarza, który by to poprowadził... Jeśli by ktoś miał namiar na takiego w Krk, lub Rzeszowie to proszę o pw.
  • 213 / 31 / 0

Mam pytanie do znawców. Chodzi mi o działanie bupry. Czy buprenorfina działa podobnie jak metadon? Chodzi mi o to, że biorąc metadon, nawet po tych 30ml. inne opio nie działa i generalnie nie ma sensu walić helu bo nie klepie. Czy bupra ma takie samo działanie czy można dobierać i będzie czuć działanie innych opio.
  • 260 / 53 / 0

bupra tez nasącza organizm i tez nie za bardzo sie da ugrzać czym innym, jak sie jest na buprze. Znaczy oczywiscie jest to mozliwe, to nie nalokson czy naltrekson ze bedziesz miec instant skręta, ale jednak z uwagi na to, ze to częściowy antagonista inne opio poczujesz dużo słabiej- brak wjazdu przy np majce i będziesz musial sporo zwiekszyc dawke.
  • 213 / 31 / 0

@Jaylin Dziękuję za odpowiedź. Wiesz to nie dla mnie. Mam przyjaciółkę chorą na raka. Ma przerzuty na kręgosłup, za późno już na operację i rozmawialiśmy ostatnio. Opowiadała mi, że lekarz przepisał jej plastry z buprą, jak ją boli. No i można powiedzieć, że gówno jej pomaga, nadal boli. Wcześniej brała doraźnie krople Tramalu i jakoś tam niwelowały ból, a przy okazji delikatnie się zawsze upierdoliła tym Tramalem. No i teraz mi pisze, że ją boli nadal po tych plastrach, a nawet jak bierze krople, to jej nie pomagają. Pomyślałem, że ma to właśnie związek z tym, że bupra jest częściowym antagonistą. Chyba jej poradzę, żeby pogadała z lekarzem, niech jej zmieni na majkę albo oxy. Niech ma dziewczyna coś miłego w tych chwilach.
  • 2614 / 1026 / 1

Bo plastry z buprą są za słabe przy przerzutach na kręgosłup. Stosuje się powszechnie fentanyl (plastry) i to nie rzadko w dużej ilości (4+). Także niech idzie do lekarza i mówi, że nie działa. Powinien ją leczyć poprawnie, a nie markować leczenie. Jak będzie marudził, to niech zmienia magika na takiego który nie ma opiofobi. W końcu jest terminalnie chora, kurwa mać, nie uzależni się!

PS. Przy bólach tego typu tabletki nie są dobrym rozwiązaniem (wahania stężenia, zapomni wziąć itd, ale ból ma charakter stały i wymagana jest ciągła, choć minimalna ilość substancji, by ten ból tłumiła - także fent jak coś)
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 125 uczestników Wejdź na czata