Bieluń indiański (Datura inoxia) - Wątek Ogólny

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 39 / / 0

Bieluń indiański (Datura inoxia Mill.) – gatunek rośliny z rodziny psiankowatych. Pochodzi z północnych regionów Ameryki Południowej, Ameryki Środkowej oraz z Teksasu w Ameryce Północnej. Rozprzestrzenił się na Karaibach, a także w innych regionach świata. W niektórych krajach jest uprawiany.

Morfologia:

Jego wysokość waha się w granicach 60- 150 cm. Liście są całobrzegie i omszone. Nasiona są ochrowożółte lub brunatnobrązowe. Łodyga jest wzniesiona i pusta. Owoce to kuliste zwisające torebki pokryte igłowatymi kolcami.

Biologia i ekologia:

Bylina. Kwitnie w lipcu i październiku, a wydaje owoce w sierpniu.

Wszystkie części tej rośliny zawierają alkaloidy, a głównym jest skopolamina

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Dziś prawdopodobnie znalazłem właśnie tego Bielunia indiańskiego, jednak chce mieć pewność czy to on i daje kilka moich zdjęć, jak możecie lub moderator forum to oceńcie i dajcie mi szybką odpowiedź bo chciałbym się za niego zabrać %-D, ale i tak już wziąłem ze sobą kilka liści i kwiatów..Myślę, że jest on lepszy od innych datur bo jego głównym alkaloidem jest skopolamina a wy jak uważacie? Dodam, że zapach jest lekki, ale raczej nie zbyt przyjemny..

1) http://www.tinypic.pl/bkmnfa4ibzni
2) http://www.tinypic.pl/dsil2zr0xqrd
  • 451 / 9 / 0

Mi się widzi ze to jest bieluń indiański ale czy jest lepszy od naszego to nie wiem , niby indianie go żarli i wogóle , coś gdzieś czytałem że szamani długo się przygotowywali do "tripa" z bieluniem , zatruć się raczej nie zatrujesz , ja bym spróbował w każdym razie , może jest lepszy od naszego .

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Kot przemytnik schwytany w więzieniu po brawurowej akcji strażników

Strażnicy kostarykańskiego więzienia w pobliżu stolicy San Jose udaremnili przerzut telefonów komórkowych na teren największego zakładu penitencjarnego w kraju; schwytanym przemytnikiem okazał się kot.
Użytkownik nieaktywny
  • 50 / 3 / 0

w porównaniu do tego naszego inoxia jest dużo słabsza
  • 18 / 1 / 0

U mnie rośnie zobaczymy co dalej z nim będzie ;) moze wrzucę potem jakieś foto z uprawy.
  • 3 / / 0

i jak indianin sie sprawuje?:P
  • 18 / 1 / 0

Dalej sobie rośnie już całkiem duży orzech wydał :D z kolecami
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata