Benzodiazepiny – wątek ogólny v.2

Heterocykliczne substancje modulujące potencjał neurotransmisji GABA, będące pochodnymi dwuazepiny, lub kwasu barbiturowego.
Więcej informacji: Benzodiazepiny w Narkopedii [H]yperreala, Barbiturany w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: GABA, Leki

Użytkownik zbanowany
  • 609 / 15 / 0

Tak, zgadza się. I na odwrót - benzo (np. diazepam) podbijają działanie kwasu walpoinowego. Kwas hamuje metabolizm diazepamu.
I uwaga, zdarza się, że przy jednoczesnym stosowaniu klonów i kwasu walproinowego, można doświadczyć padaczki typu absence.
  • 1364 / 159 / 0

05 sierpnia 2018UJebany pisze:
04 sierpnia 2018ControlPoliToxy pisze:
Jak poza alko, opio i innymi gaba można podbić benzo?
@Anabolik coś pisał ze kwas walproinowy podbija działanie lorazepamu.
Kwas walproinowy owszem, ale jak podbijasz benzo już alko, innymi gaba i opio to znaczy, ze pora na przerwę.

05 sierpnia 2018syluro pisze:
Mam pytanie czy jeśli zwrócę się z takim problemem do lekarza to czy mam szanse dostać alprazolam, afobam ?
Powiem że muszę znaleźć pracę a moja fobia społeczna mi to uniemożliwia. Boje się rozmawiać z ludźmi w stresowych sytuacjach takich jak rozmowa o pracę.
Na codzień zachowuje się normalnie ale niektórych sytuacjach odczuwam lęk i nie mogę funkcjonować wśród nowo poznanych ludzi.
Dodatkowo boje się odbierać telefony od obcych osób. Jedynie z rodzicami rozmawiam normalnie przez telefon i się nie krępuje.
Nie chcę zmyślać by dostać benzo ale naprawdę muszę znaleźć pracę a mam z tym problem.
Lekarz przepisze mi alpre czy coś innego? Myslicie że będzie mnie chciał wysłać do psychologa zamiast przepisywać tabletki?

Powinien przepisac, ale zastanow się czy warto się w to wpierdalac. Ja bym zaczal od innych lekow o działaniu przeciwlekowym, dopiero potem zastanawial się nad benzo, co dopiero nad aplrazolamem, który jest obok Lorafenu i klonazepamu najbardziej uzalezniajaca benzodiazepina. Jeśli nie masz problemów z uzależnieniem od innych substancji i sklonnosci do tego możesz sprobowac tej alpry, ale zaczynaj od dawek 0,25mg. I bierz tylko w naprawdę potrzebnych przypadkach. Chociaz jak masz ciagly lek to szybko wjebiesz się w alpre, próbuj innych lekow lub popros najpierw o klorazepat dipotasowy (Tranxene, Cloranxen) w dawce 5mg.

Aha, i lekarz kieruje do psychiatry jeśli uważa, ze konieczne jest przepisanie lekow. Psycholog nie ma uprawnien do wypisywania recept, ale może warto rzeczywiście skorzystać najpierw z jego pomocy?

Posiadanie w czynie ciągłym

...czyli pół kilograma marihuany na raty okiem prawnika.

Leki na depresję i odchudzanie. Tym odurzają się lekarze

- Tabletki przepisujemy sobie nawzajem. Jedyny problem jest taki, że te najlepsze są drogie - mówi lekarz z warszawskiego szpitala.
  • 1178 / 92 / 0

Kwas waloprominowy nie podbija działania benzo w sposób odczuwalny.
  • 1364 / 159 / 0

Nie zgodze się. U osob bez tolerki lub z niska tolerka kwas walproinowy w odczuwalny sposób zwieksza działanie benzodiazepin. U osob z wysoka tolerka również pomaga "oszczedzac" benzo jeśli mamy mało i czekamy na receptę.
  • 1178 / 92 / 0

Tu mógłbym mógł polemizować ale nie chcę mi się kłócić o pierdoły.

Co prawda jest napisane.

Ponadto kwas walproinowy może zwiększać działanie leków przeciwdepresyjnych, neuroleptyków, pochodnych benzodiazepin, inhibitorów MAO, alkoholu.

Ja natomiast skupiam się na interekcjach odczuwalnych czyli alkohol i opoidy podbijają benzo w sposób odczuwalny choć nigdy nie brałem alko lub opio tramadol , dla podbicia benzo.
  • 543 / 30 / 0

kwas walproinowy to depakine ?
  • 989 / 40 / 0

Co %-D?! Nie, to nie depakina.

@edit
Wygooglowałem dla pewności i jednak wychodzi na to że tak :wall:
  • 1178 / 92 / 0

Tak kwas waloprominowy to depakine.
Użytkownik zbanowany
  • 48 / 5 / 0

Czy istnieje jakiś sposób na opadnięte powieki po benzodiazepinach?
Od jakiegoś czasu sporadycznie wrzucam sobie klonazepam (2 mg).
Odstawiłem alkohol (klonazepam 2 mg stosuję, aby nie ciśnieniowało, np. gdy mam wolne).
Niby jedna tabletka, ale okrutnie po mnie widać, na co zwróciło już uwagę kilka osób- wszyscy, że po oczach.
Ostatnio sprawdziłem w lustrze- masakra, gorzej niż jak po trawie. Rozwartość powiek stanowiła jakąś 1/3 normalnej normy, oczy w dodatku były jeszcze widocznie przekrwione.

Najgorszy ten "chińczyk"- nie dysponuję obecnie żadnymi kroplami, ale podejrzewam, że visiny/betadriny (zmieniające stopień ciśnienia wewnątrzgałkowego)- zadziałąją tylko na przekrwienie, ale powiek nie "podniosą"?
Są na to jakieś sposoby? Wrzucam najczęściej z rana, żeby do alko nie ciągnęło (rzadko, nieregularnie poza dwoma 3 dniowymi ciągami na 2 mg). Głównie w weekendy, interakcje z ludźmi są więc nieuniknione a głupio tak wyglądać.
  • 195 / 11 / 0

11 sierpnia 2018prz3gladark4 pisze:
Czy istnieje jakiś sposób na opadnięte powieki po benzodiazepinach?
Od jakiegoś czasu sporadycznie wrzucam sobie klonazepam (2 mg).
Odstawiłem alkohol (klonazepam 2 mg stosuję, aby nie ciśnieniowało, np. gdy mam wolne).
Niby jedna tabletka, ale okrutnie po mnie widać, na co zwróciło już uwagę kilka osób- wszyscy, że po oczach.
Ostatnio sprawdziłem w lustrze- masakra, gorzej niż jak po trawie. Rozwartość powiek stanowiła jakąś 1/3 normalnej normy, oczy w dodatku były jeszcze widocznie przekrwione.

Najgorszy ten "chińczyk"- nie dysponuję obecnie żadnymi kroplami, ale podejrzewam, że visiny/betadriny (zmieniające stopień ciśnienia wewnątrzgałkowego)- zadziałąją tylko na przekrwienie, ale powiek nie "podniosą"?
Są na to jakieś sposoby? Wrzucam najczęściej z rana, żeby do alko nie ciągnęło (rzadko, nieregularnie poza dwoma 3 dniowymi ciągami na 2 mg). Głównie w weekendy, interakcje z ludźmi są więc nieuniknione a głupio tak wyglądać.
A spiąca po takiej dawce nie jesteś? Bo u mnie efekt zajebania, i opadniętych powiek pojawia się, ale to po większych dawkach. Zejdź do 1mg i patrz na efekty. Po benzo, oczy mogą wyglądać trochę inaczej, ale nie jak po zajebaniu 5 wiader.
Wróć do „Benzodiazepiny i barbiturany”
Na czacie siedzi 103 uczestników Wejdź na czata