Bacopa monnieri - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Huk

• 834 / 15 / 0

Bardzo wyraźnie poprawia pamięć i koncentrację.
Działa przeciwdepresyjnie i uspokajająco.
Często stosowana przy udarach i wylewach.
Działa również rozkurczowo, przeciwpadaczkowo, przeciwbólowo i przeciwstresowo.
Wzmaga procesy uczenia się i zapamiętywania, stymuluje powstawanie nowych połączeń nerwowych
Zapobiega przerostowi gruczołu krokowego.
Wspomaga procesy odnowy i regeneracji komórek, a także stabilizuje strukturę błon komórkowych.

Sproszkowane ziele
1-2g 2 razy dziennie, rano i w południe. Zaleca się stosować Bacopa monnieri podczas posiłku, by złagodzić ewentualne nudności. Wyniki badań wskazują, że dłuższe stosowanie Brahmi przynosi lepsze rezultaty – zaleca się stosowanie minimum 8 – 12 tygodni.

Poleca się łączyć z rhodiola, ashwagandha, kurkumina, klitoria ternateńska oraz z ekstraktami z zielonej herbaty.
Ja natomiast mam pytnaie dziwne albowiem mam ten gatunek w paludarium i w akwariach (bardzo łatwo go się uprawia, szczególnie w paludarium, wystarczy trochę żyznej ziemi i wilgotność) i chciałbym te roślinki wykorzystać do celów zdrowotnych. Jeść na surowo, suszyć, w jakich ilościach?

Scalono - Berig

mogę zrobić fotkę swojej uprawy jak chcecie
sory za pisane post pod postem ale nie mogę edytować tego postu wyżej teraz niby

Scalono - Berig
Spoiler:
Źródło informacji w wersji PDF.
  • 8 / / 0

Ja biorę od jakiegoś czasu z przerwami, dawki dochodzą do 300 mg ekstraktu zawierającego 50% bakozydów (zamówiony z SHI), nie wiem jaki to mnożnik, musiałbyś poszukać. Generalnie roślinka w porządku, fajnie się po niej zasypia. Niemniej jednak trzeba z nią uważać bo podobno może obniżać płodność u mężczyzn, jednak dawka w eksperymencie była dosyć spora, a efekty są odwracalne: http://www.contraceptionjournal.org/art ... X/abstract

Farmaceutyczny gigant oskarżony o wywołanie fali śmiertelnych przedawkowań

Nad potężną rodziną Sacklerów – właścicielami amerykańskiej firmy farmaceutycznej Purdue Pharma produkującej OxyContin – zbierają się czarne chmury. Czy w końcu nadszedł czas, by zapłacili za swoją rolę w rozpętaniu i podtrzymywaniu największej epidemii uzależnień w historii USA?

Co to jest marihuana light?

Marihuana light lub “cannabis light” to kwiatostany konopi o bardzo niskiej zawartości THC i wysokiej zawartości CBD, które po raz pierwszy pojawiły się w sprzedaży w Szwajcarii w 2011 po tym, jak w życie weszła ustawa legalizująca uprawę konopi nieprzekraczających 1% THC.
Użytkownik nieaktywny
  • 4 / / 0

Ja zamówiłam kilka dni temu, dziś przyszło - póki co zjadłam łyżeczkę proszku, w smaku takie ,,glonowe'' :) muszę wymyślić inną drogę podania, czytałam gdzieś, że można to nawet parzyć i palić? Ktoś próbował?
  • 83 / 5 / 0

Biorę to po łyżeczce dziennie z rana - więcej nie próbuję ze względu na te ryzyko obniżenia płodności :). Smak dość nieprzyjemny. Działania jako takiego nie czuć, aczkolwiek istnieją badania potwierdzające poprawę działania pamięci, więc pewnie wychodzi w praniu w czasie rozmów...
  • 767 / 119 / 6

@Up
Nieprzyjemny smak? Mi ekstrakt smakuje :) Biorę od 2 tygodni, niestety równolegle z opioidami (substytucja) i niekiedy zapalę mj, co może maskować efekty. Doraźnie działa wyraźnie sedatywnie, długofalowo stabilizuje nastrój i samopoczucie, tak ja to odczuwam.
  • 129 / 196 / 0

Co do smaku -to kwestia gustu, mi smaczek pasuje, efekty też są odczuwalne, taka stabilizacja i rozjaśnienie w głowie.
Ładnie współgra z innymi ziółkami, szczególnie z ashwagandą i różeńcem górskim oraz żeń-szeniem
Ogólnie wyjątkowo wolę herbatkę niż ekstrakt, choć mój facet twierdzi że ma to zapach końskiego łajna- no cóż - gusta są różniste...
  • 767 / 119 / 6

Lepiej kupić ekstrakt standaryzowany. Brałem 3 miesiące z różeńcem górskim i postawiło mnie na nogi lepiej od antydepresantów z apteki.
  • 3382 / 536 / 0

Bacopa monnieri jest inhibitorem MAO?

Dzisiaj zjadłem escitalopram po wypiciu szklanki naparu z bacopy i straszne nudności miałem i tak jakby kisiel ktoś wlał na miejsce mózgu i ciagle mieszał łyżką. nie wiem, czy to kwestia tego, że pierwszy raz brałem Mozarin, czy tej interakcji.
Użytkownik nieaktywny
  • 157 / 6 / 0

Fajnie wspolgra w polaczeniu z ashwagandha na noc + kurkumina i rozeniec z rana. Przewlekly stres gdzies po prostu zniknal.
  • 191 / 30 / 0

Bacopa w tabsach/kapsach z magicznego jest dobra?
Jadłem przez 2 miesiące polotropin(1 miesiąc 1 tab, 2gi po 2 tabsy dziennie) to trochę minimalnie uspokajało ale nie poprawiało jakoś ogaru specjalnie.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 59 uczestników Wejdź na czata