Bacopa monnieri - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 194 Strona 1 z 20

Huk

Rejestracja: 2015
  • 834 / 15 / 0


Bardzo wyraźnie poprawia pamięć i koncentrację.
Działa przeciwdepresyjnie i uspokajająco.
Często stosowana przy udarach i wylewach.
Działa również rozkurczowo, przeciwpadaczkowo, przeciwbólowo i przeciwstresowo.
Wzmaga procesy uczenia się i zapamiętywania, stymuluje powstawanie nowych połączeń nerwowych
Zapobiega przerostowi gruczołu krokowego.
Wspomaga procesy odnowy i regeneracji komórek, a także stabilizuje strukturę błon komórkowych.

Sproszkowane ziele
1-2g 2 razy dziennie, rano i w południe. Zaleca się stosować Bacopa monnieri podczas posiłku, by złagodzić ewentualne nudności. Wyniki badań wskazują, że dłuższe stosowanie Brahmi przynosi lepsze rezultaty – zaleca się stosowanie minimum 8 – 12 tygodni.

Poleca się łączyć z rhodiola, ashwagandha, kurkumina, klitoria ternateńska oraz z ekstraktami z zielonej herbaty.
Ja natomiast mam pytnaie dziwne albowiem mam ten gatunek w paludarium i w akwariach (bardzo łatwo go się uprawia, szczególnie w paludarium, wystarczy trochę żyznej ziemi i wilgotność) i chciałbym te roślinki wykorzystać do celów zdrowotnych. Jeść na surowo, suszyć, w jakich ilościach?

Scalono - Berig

mogę zrobić fotkę swojej uprawy jak chcecie
sory za pisane post pod postem ale nie mogę edytować tego postu wyżej teraz niby

Scalono - Berig
Spoiler:
Źródło informacji w wersji PDF.
Rejestracja: 2016
  • 8 / / 0


Ja biorę od jakiegoś czasu z przerwami, dawki dochodzą do 300 mg ekstraktu zawierającego 50% bakozydów (zamówiony z SHI), nie wiem jaki to mnożnik, musiałbyś poszukać. Generalnie roślinka w porządku, fajnie się po niej zasypia. Niemniej jednak trzeba z nią uważać bo podobno może obniżać płodność u mężczyzn, jednak dawka w eksperymencie była dosyć spora, a efekty są odwracalne: http://www.contraceptionjournal.org/art ... X/abstract

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

„Królestwo Lęku” Huntera S. Thompsona już wkrótce na polskim rynku!

Już za niecałe dwa miesiące nakładem wydawnictwa niebieska studnia ukaże się Królestwo lęku> Huntera S. Thompsona. Książka zostanie opublikowana z obszernym wstępem tłumacza oraz ze specyficznym gonzo-kalendarium życia legendarnego pisarza.
Rejestracja: 2015
Użytkownik nieaktywny
  • 4 / / 0


Ja zamówiłam kilka dni temu, dziś przyszło - póki co zjadłam łyżeczkę proszku, w smaku takie ,,glonowe'' :) muszę wymyślić inną drogę podania, czytałam gdzieś, że można to nawet parzyć i palić? Ktoś próbował?
Rejestracja: 2011
  • 83 / 5 / 0


Biorę to po łyżeczce dziennie z rana - więcej nie próbuję ze względu na te ryzyko obniżenia płodności :). Smak dość nieprzyjemny. Działania jako takiego nie czuć, aczkolwiek istnieją badania potwierdzające poprawę działania pamięci, więc pewnie wychodzi w praniu w czasie rozmów...
Rejestracja: 2011
  • 767 / 118 / 6


@Up
Nieprzyjemny smak? Mi ekstrakt smakuje :) Biorę od 2 tygodni, niestety równolegle z opioidami (substytucja) i niekiedy zapalę mj, co może maskować efekty. Doraźnie działa wyraźnie sedatywnie, długofalowo stabilizuje nastrój i samopoczucie, tak ja to odczuwam.
Rejestracja: 2011
  • 129 / 195 / 0


Co do smaku -to kwestia gustu, mi smaczek pasuje, efekty też są odczuwalne, taka stabilizacja i rozjaśnienie w głowie.
Ładnie współgra z innymi ziółkami, szczególnie z ashwagandą i różeńcem górskim oraz żeń-szeniem
Ogólnie wyjątkowo wolę herbatkę niż ekstrakt, choć mój facet twierdzi że ma to zapach końskiego łajna- no cóż - gusta są różniste...
Rejestracja: 2011
  • 767 / 118 / 6


Lepiej kupić ekstrakt standaryzowany. Brałem 3 miesiące z różeńcem górskim i postawiło mnie na nogi lepiej od antydepresantów z apteki.
Rejestracja: 2014
  • 2945 / 282 / 0


Bacopa monnieri jest inhibitorem MAO?

Dzisiaj zjadłem escitalopram po wypiciu szklanki naparu z bacopy i straszne nudności miałem i tak jakby kisiel ktoś wlał na miejsce mózgu i ciagle mieszał łyżką. nie wiem, czy to kwestia tego, że pierwszy raz brałem Mozarin, czy tej interakcji.
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 157 / 6 / 0


Fajnie wspolgra w polaczeniu z ashwagandha na noc + kurkumina i rozeniec z rana. Przewlekly stres gdzies po prostu zniknal.
Rejestracja: 2017
  • 185 / 28 / 0


Bacopa w tabsach/kapsach z magicznego jest dobra?
Jadłem przez 2 miesiące polotropin(1 miesiąc 1 tab, 2gi po 2 tabsy dziennie) to trochę minimalnie uspokajało ale nie poprawiało jakoś ogaru specjalnie.
Posty: 194 Strona 1 z 20
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: gnomek910 i 0 gości