Więcej informacji: Amfetamina w Narkopedii [H]yperreala
Na pewno szkodliwe będzie tutaj suchość w ustach po przyjęciu amfetaminy, co więcej to nie wiem ale na bank rozpierdoli prędzej czy później śluzówkę nosa, z czasem zatoki.
Dlatego nie wale żadnych sniffów bo mam do dziś rozjebaną śluzówkę i jestem pewien że przez to.
24 października 2017SIRPAWPIFIN pisze: Nie jest tu dokładnie opisana amfetamina,ale chyba jest taka sytuacja,jak z metamfetamina
ale sa podane jeszcze inne narkotyki
(...)
Pod wpływem metamfetaminy obecny w szkliwie zębów fosforan wapnia zostaje zastąpiony przez siarczan wapnia, o wiele łatwiej rozpuszczalny w wodzie. W efekcie dochodzi do błyskawicznej erozji szkliwa i rozwoju próchnicy, która atakuje wszystkie bez wyjątku zęby. Często zmianom tym towarzyszy przewlekły stan zapalny dziąseł i błony śluzowej jamy ustnej manifestujący się trudnymi do wyleczenia nadżerkami i owrzodzeniami. Istotne jest to, iż proces destrukcji postępuje bardzo szybko – czasem wystarczy kilka miesięcy, aby dotąd zdrowe zęby uległy całkowitej i nieodwracalnej ruinie. Pod wpływem narkotyku ulega zmianie struktura szkliwa – traci ono twardość, staje się miękkie, gąbczaste, podatne na urazy. Na zębach pojawiają się brązowo-szare lub czarne przebarwienia, następnie zęby kruszą się i samoistnie łamią albo wypadają.
Co do powyższego pytania: im więcej/częściej ćpasz tym szybciej ten proces zachodzi. Chociaż wydaje mi się, że meth ma bardziej niszczący wpływ na zęby niż amfetamina a nawet podejrzewam, że sam mechanizm działania procesu psucia się zębów jest odrobinę inny. Jak bardzo dbasz o zęby to polecam pastę Biorepair, do kupienia za ok 10zł w Rossmanie - parę osób z tego forum testowało i pisali, że lepszej nie ma. Sam jej używam, mimo że nie walę. Aha - nigdy nie myj zębów będąc pod wpływem (nawet na zwale, dopiero jak wszystko zejdzie wraz z metabolitami i się nawodnisz i uzupełnisz elektrolity), ma to bardzo niszczący wpływ na szkliwo.
24 lipca 2023zephyr11 pisze: (...) (siarczan amfetaminy zamienia obecny w szkliwie zębów fosforan wapnia w siarczan wapnia, który dużo łatwiej rozpuszcza się w wodzie
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Amphetamine
Poddział:
Reinforcement disorders
Addiction
Nie wiem (jeszcze) dlaczego, ale podejrzewam, że VMAT2 to początek góry lodowej (i zarazem jej część), jeśli chodzi o destrukcyjny wpływ amfetaminy na zęby. Intuicja mi mocno podpowiada, że cały powyższy schemat jest z tym ściśle powiązany, a to jeszcze nie koniec tematu.
Cała szczęka na szczęście w porę odratowana posiadam wszystkie zęby prócz jednego mądrości którego musiałem wyrwać bo w szczęce się nie mieścił.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/3-448290.jpg)
CBŚP uderza w gang powiązany z pseudokibicami. Zabezpieczono ponad 100 kg narkotyków
Policjanci CBŚP z Rzeszowa po raz kolejny uderzyli w zorganizowaną grupę przestępczą wywodzącą się ze środowiska pseudokibiców. W trakcie akcji przeprowadzonej na terenie Rzeszowa zatrzymano dwóch 30-latków, powiązanych z jednym z lokalnych klubów piłkarskich.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/petru.jpg)
Ryszard Petru ma już projekt depenalizacji marihuany. Znamy szczegóły
Dopuszczenie posiadania do 15 gramów suszu lub jednego krzaka konopi na własny użytek – to propozycja, którą przedstawi zespół parlamentarny tworzony przez posłów koalicji. Dotarliśmy do szczegółów projektu, które potwierdzają nasze wcześniejsze ustalenia.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.