18 lipca 2020Brutalny pisze: gdzieś czytałem , że piwo uzależnia najbardziej , i w sumie to może być prawda , z moich obserwacji wynika że alkusy walą browary najczęściej
18 lipca 2020spider321 pisze: wątek służący wymianie informacji odnośnie walki z wyniszczającym zdrowie nałogiem alkoholowym
oczywiscie zgodnie z obietnica pomoge Ci poprowadzic ten watek
zeby nie bylo OT, warto rowniez wrzucac pomocne linki, np. fakty i mity nt. alkoholizmu, poniewaz w naszym spoleczenstwie bardziej sa znane mity, z pokolenia na pokolenie powielane.
Na początek drogi userze, skoro już tu jesteś oceń w jakiej fazie alkoholizmu jesteś.
I to, że nie spełniasz wszystkich kryteriów z danej fazy, nie oznacza w cale, że już tam nie jesteś.
Np. Imho regularne klinowanie z rana wystarczy, aby człowiek był już w fazie krytycznej.
Ja oceniam, że jestem w fazie ostrzegawczej i już byłem jedną nogą w krytycznej :(, ale cofnąłem się w porę. :)
Zapraszam do sprawdzenia załącznika.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/globalimage.png)
Historyczna zmiana w globalnej polityce narkotykowej
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/eudrugs-markets-key-insights_0.jpg)
Narkotykowy krajobraz Europy. Nowy trendy na czarnym rynku
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/p06p0z0v.jpg)
Ekstaza i ekstaza: jak patrzyliśmy i patrzymy na narkotyki
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/hellevoetsluis.png)
Holenderska władza kontra zapach jointa: rekordowa kara dla plantacji!
Witajcie w kraju, gdzie marihuana jest legalna… pod warunkiem, że jej nie widać, nie słychać i – broń Boże – nie pachnie. W Hellevoetsluis, malowniczej miejscowości pachnącej dotąd głównie morzem i smażonymi frytkami, sąsiedzi od dwóch lat żyją w aromatycznej chmurze z największej w kraju plantacji konopi. Teraz sąd wziął głęboki wdech i wydał wyrok: tydzień na zamontowanie filtrów albo kara, która zaboli nawet tak wielką firmę jak CanAdelaar. Czy holenderski eksperyment z legalną trawką właśnie zamienia się w dym?
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/lsd_may_offer_viable.jpg)
Jednorazowa dawka leku psychodelicznego zmniejsza objawy zespołu lęku uogólnionego
W prestiżowym czasopiśmie JAMA opublikowano wyniki badania klinicznego fazy 2b, które rzucają nowe światło na leczenie zespołu lęku uogólnionego (GAD – generalized anxiety disorder).
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/wolnekonopiemjalko.png)
Marihuana może być substytutem alkoholu – wyniki nowego badania
Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie "Drug and Alcohol Dependence" (2025) dostarcza pierwszych w historii laboratoryjnych dowodów na to, że używanie marihuany może zmniejszać spożycie alkoholu.