Uzależnienie od newsa. Pochłanianie wiadomości może prowadzić do problemów ze zdrowiem

Nadmierne czytanie i oglądanie wiadomości może nie tylko prowadzić do złego samopoczucia, ale też powodować dolegliwości fizyczne, takie jak zmęczenie, ból czy problemy z układem trawiennym - wynika z nowego badania, które omawia w środę portal dziennika "Jerusalem Post". "Tak, zdajemy sobie sprawę z ironii pisania o tym badaniu w wiadomościach" - dodaje gazeta.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

PAP, forsal.pl

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

49

Nadmierne czytanie i oglądanie wiadomości może nie tylko prowadzić do złego samopoczucia, ale też powodować dolegliwości fizyczne, takie jak zmęczenie, ból czy problemy z układem trawiennym - wynika z nowego badania, które omawia w środę portal dziennika "Jerusalem Post". "Tak, zdajemy sobie sprawę z ironii pisania o tym badaniu w wiadomościach" - dodaje gazeta.

Autorzy badania opublikowanego pierwotnie w czasopiśmie naukowym "Health Communication" przekonują, że zachowanie, które nazywają "problematyczną konsumpcją wiadomości", może być równie szkodliwe dla zdrowia człowieka, co szeroko omówione już uzależnienia od internetu, gier wideo czy smartfona.

Według głównego autora, Bryana McLaughlina, ciągłe śledzenie informacji może wywołać u odbiorcy stały stan podwyższonej czujności, sprawiający, że świat wydaje mu się mrocznym i niebezpiecznym miejscem.

Naukowcy opisali "problematyczną konsumpcję wiadomości" jako rodzaj uzależnienia. Wnioski wysnuli na podstawie badania przeprowadzonego na grupie 1100 dorosłych Amerykanów. Zapytano ich m.in. o stopień, w jakim zgadzają się ze stwierdzeniami typu: "jestem tak pochłonięty wiadomościami, że zapominam o otaczającym mnie świecie" czy "często nie uważam w szkole lub w pracy, bo czytam lub oglądam wiadomości".

Dodatkowo badani zostali zapytani, jak często odczuwają stres lub niepokój oraz dolegliwości fizyczne, takie jak zmęczenie, ból fizyczny i problemy żołądkowe w związku ze śledzeniem wiadomości. Około 16,5 proc. respondentów znalazło się w kategorii "poważnie problematycznej konsumpcji wiadomości".

Naukowcy podkreślili jednak, że całkowite odcięcie się od informacji może prowadzić do przeoczenia wiadomości ważnych z punktu widzenia zdrowia lub bezpieczeństwa oraz osłabić zdolność do bycia świadomym obywatelem.

Autorzy badania zwrócili również uwagę, że presja ekonomiczna, postęp technologiczny i 24-godzinny cykl informacyjny skłoniły wielu pracowników mediów do skupienia się na wybieraniu takich artykułów, które mają największą szansę na przyciągnięcie uwagi, nawet jeśli nie zawierają informacji o dużym znaczeniu.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Grzyby halucynogenne

Parę dni temu miałem grzybowy debiut tego sezonu.

25 suszonych, przegryzione z jablkiem. metoda ujdzie - czuc jablko, a nie

smak grzybów. Choc to dziwne, bo za pierwszym razem nawet mi smakowaly same

w sobie, a teraz jak jem to aż się trzęsę.

Ale jazda byla srednia. Nie to ze jakis bad trip. Po prostu srednia. Tak

więc troche ku przestrodze:





  • 3-MMC
  • Amfetamina
  • Heroina
  • Inne
  • Ketony
  • Kokaina
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Uzależnienie

Wiki - raczej spokojnie, wrocilem na hotel po robocie Set - srednio.. Fetki brakuje.. Setting - powiedzialem kolesiom swoim z roboty ( jeden 46lat, drugi 21 ) ze biore fetke od znajomego w tym miescie w ktorym jestem.

Siema, na poczatku powiem w ogole.. Co i jak...
Dodam, że post ( a chyba już opowiadanie ) piszę drugi raz.. Laptop mi się rozładował..

Aktualnie godzina 03:48

Doświadczenie

Fetka

  • Efedryna

Wczoraj poleciałem do pobliskiej aptekii zakupiłem 4 listki ulubionego Tussipectu. Około godziny 22 wziąłem 35 sztuk i odczekałem około 45 minut potem jeszcze 10 . Godzina 23 z minutami i ogarnia mnie miły stan , jestem podniecony i puszczam sobie ulubionego pornosa. Przez jakąś godzine próbowałem sam zaspokoić sie ale nic z tego nie wyszło mi . Mimo że miałem kłopoty ze wzwodem i troche innych które zapewne konsumenci Tussipectu dobrze znają , przyjemność sprawiało mi samo onanizowanie sie , finisz nie byłnajważniejszy.

randomness