REKLAMA
Zlikwidowali manufakturę dopalaczy i narkotyków

Policjanci zabezpieczyli duże ilości środków psychoaktywnych – już wyprodukowanych oraz w końcowej fazie produkcji. Zatrzymani zostali dwaj producenci niedozwolonych substancji

Policjanci zabezpieczyli duże ilości środków psychoaktywnych – już wyprodukowanych oraz w końcowej fazie produkcji. Zatrzymani zostali dwaj producenci niedozwolonych substancji

Nad sprawą pracowali policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu w Nowym Targu wydziału w Nowym Sączu Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej.

Zgromadzone przez policjantów informacje pozwoliły na precyzyjne zaplanowanie akcji likwidacji nielegalnie działającego laboratorium, w którym produkowano środki psychotropowe oraz zatrzymanie osób uwikłanych w przestępczy proceder. Na miejscu funkcjonariusze zastali trwającą produkcję substancji psychoaktywnych. Linia produkcyjna umożliwiała wytwarzanie zarówno narkotyków jak i dopalaczy. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście litrów mieszaniny mefedronu oraz kilkanaście kilogramów gotowej, skrystalizowanej substancji (prawdopodobnie dopalacze) i amfetaminę. Ponadto odnaleźli także aż 15 kilogramów suszu konopi indyjskich. Zabezpieczono także kilkadziesiąt pojemników z różnego rodzaju cieczami i zawiesinami, które trafiły do szczegółowych badań fizykochemicznych w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podczas likwidowania laboratorium konieczne było wsparcie straży pożarnej ze specjalnej jednostki ratownictwa chemicznego PSP w Krakowie, z uwagi na to, że część ujawnionych na miejscu substancji i odczynników chemicznych stwarzała realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Niebezpieczne substancje, w tym m.in., paleta z bromem trafiły do specjalistycznego zabezpieczenia.

Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwie osoby – to mężczyźni w wieku 28 i 37 lat, jeden z nich jest obywatelem Armenii. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych policjanci odnaleźli pieniądze w kwocie łącznie prawie 30.000 złotych, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar oraz wagi elektroniczne, telefony komórkowe, komputery oraz zapiski związane z wytwarzaniem narkotyków i dopalaczy.

Obydwaj zatrzymani zostali już przesłuchani, przedstawiono im zarzuty wytwarzania substancji psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez policjantów wydziału do walk z przestępczością narkotykową pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myślenicach.

Oceń treść:

Average: 3.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • Marihuana

Nazwa substancji:Marihuana

Doświadczenie:kilkanaście razy mj,raz hasz,3 razy salvia divinorum

Miejsce:mój pokój,godzina 21:30-cala rodzina powoli układa się do snu


W szkole zakupiłem od kumpla porcje za 10zł,z dużą niecierpoliwością czekałem na ten

wieczór,gdyż pierwszy raz postanowiłem palić sam(coś w rodzaju mentalnej autoterapii

;P)


 • Dekstrometorfan
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Mefedron
 • Pozytywne przeżycie
 • Szałwia Wieszcza
 • Tytoń

Nastawienie pozytywne, czworo przyjaciół u boku, spotkanie w akademiku przewidziane na całą noc:)

Więc tak, pojechałem do akademika z moim przyjacielem mając sporo gotówki przy sobie. Wcześniej już myślałem, aby zrobić sobie mieszankę wszystkiego co lubie, wiedziałem, że nie muszę wracać do domu na noc, jedynie musiałem zapłacic 15 zł za noc spędzoną w akademiku. :))

 • Diazepam
 • Marihuana
 • Przeżycie mistyczne

Ogólnie to że paliłem MJ z 3 kumplami było przypadkowe a z diazepamem była mała szansa lecz wszystko odbyło się bardzo pozytywnie:)

Zbierzność godzin jest przypadkowa(tzw.na oko) ale odstępy czasowe opierają się na faktach;)

Czas:16:00 jade odwieść rower(składaka;d) do wuja ok.3km drogi, trzeba było jechać przez osiedle gdzie dużo osub mnie zna a ten składak ma 40lat i chciałem przejechać szybko a tu nagle patrze kumpel N z kumplem B idą zjarani i mówią: ,,idziesz z nami na wąsa,dalej'' cuż miałem zrobić:D

 • 2C-E
 • Mieszanki "ziołowe"

Kto: Osobnik męski gatunku homo-sapiens, 180cm w górę, 74kg wszerz, 20 na karku. Ładne parę lat ćpania za sobą i chęć spróbowania całej chemii i natury tegoż świata. ;)

Co: 30mg 2C-E + mix syntetyków w zielsku o smaku palonego kota zwany „Taifun”.

S&S: Spokojny dzień, dużo słońca i ciepło, topniejący wszędzie śnieg. Nastrój „nie mogę się doczekać aż to zjem! :D”. Lekka poranna zamułka po zbytnim upaleniu się ostatniej nocy.

randomness