Zlikwidowali manufakturę dopalaczy i narkotyków

Policjanci zabezpieczyli duże ilości środków psychoaktywnych – już wyprodukowanych oraz w końcowej fazie produkcji. Zatrzymani zostali dwaj producenci niedozwolonych substancji

Policjanci zabezpieczyli duże ilości środków psychoaktywnych – już wyprodukowanych oraz w końcowej fazie produkcji. Zatrzymani zostali dwaj producenci niedozwolonych substancji

Nad sprawą pracowali policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu w Nowym Targu wydziału w Nowym Sączu Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej.

Zgromadzone przez policjantów informacje pozwoliły na precyzyjne zaplanowanie akcji likwidacji nielegalnie działającego laboratorium, w którym produkowano środki psychotropowe oraz zatrzymanie osób uwikłanych w przestępczy proceder. Na miejscu funkcjonariusze zastali trwającą produkcję substancji psychoaktywnych. Linia produkcyjna umożliwiała wytwarzanie zarówno narkotyków jak i dopalaczy. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście litrów mieszaniny mefedronu oraz kilkanaście kilogramów gotowej, skrystalizowanej substancji (prawdopodobnie dopalacze) i amfetaminę. Ponadto odnaleźli także aż 15 kilogramów suszu konopi indyjskich. Zabezpieczono także kilkadziesiąt pojemników z różnego rodzaju cieczami i zawiesinami, które trafiły do szczegółowych badań fizykochemicznych w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podczas likwidowania laboratorium konieczne było wsparcie straży pożarnej ze specjalnej jednostki ratownictwa chemicznego PSP w Krakowie, z uwagi na to, że część ujawnionych na miejscu substancji i odczynników chemicznych stwarzała realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Niebezpieczne substancje, w tym m.in., paleta z bromem trafiły do specjalistycznego zabezpieczenia.

Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwie osoby – to mężczyźni w wieku 28 i 37 lat, jeden z nich jest obywatelem Armenii. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych policjanci odnaleźli pieniądze w kwocie łącznie prawie 30.000 złotych, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar oraz wagi elektroniczne, telefony komórkowe, komputery oraz zapiski związane z wytwarzaniem narkotyków i dopalaczy.

Obydwaj zatrzymani zostali już przesłuchani, przedstawiono im zarzuty wytwarzania substancji psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez policjantów wydziału do walk z przestępczością narkotykową pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myślenicach.

Oceń treść:

Average: 5.3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Marihuana
  • Marihuana

Nastawienie stanowczo pozytywne, paliłam na tarasie przed domem, w otoczeniu dobrych koleżanek.

 

16:30, w domu jestem tylko ja i dwie koleżanki, nazwijmy je K. i E. Nabijam lufę. Ponoć mocny towar, nie byłam wtedy doświadczona, więc nie potrafię określić co to dokładnie było, ale z pewnością nie była to czysta MJ. 

  • Dekstrometorfan

Pewnie już opisywałam swój pierwszy raz, ale zginął gdzieś w czeluściach dexeleetu. Było to co prawda kawał czasu temu, ale nadal pamiętam większość.

Waga: 46kg

Dawka: 375mg

S&s:

Pogoda była piękna, niebo niebieskie, wiał przyjemny wiaterek, słowem idealny dzień

na spacerek do apteki. Podekscytowana swoim zakupem, a raczej myślą o wspólnie spędzonym z nim wieczorze, udałam się do domu.

  • Butylon
  • Metkatynon

Set&Setting: Akademik, wieczór, metkat: ~18:30 butylon: ~23.00. Jako cel postawiłem sobie zminimalizowanie zejścia metkatowego butylonem. Miałem lekkie obawy co do tego, czy aby dobrze robię dorzucając do tak silnego stymulanta jak metkatynon cokolwiek.

Dawkowanie: Metkatynon z paczki acataru, około 80-100mg butyl-one odmierzone na oko. Pewnie butylonu bym nie spróbował ale dostałem w gratisie od pewnego sklepu.

Wiek i doświadczenie: 21 lat, około 85kg. Ze stymulantów próbowałem: Metkatynon, Amfetamina i teraz Butylon.

  • MDMA (Ecstasy)

doswiadczenie: THC w duzych ilosciach, 2 razy feta, pierwsza pigula...

pigula: tancerzyk

Okolo 23.15 - zjadlem tancerzyka

Okolo 23.45 - zaczyna działać

Okolo 00.00 – maxymalne działanie

okolo 01.00 - zaczynam pisac:randomness