REKLAMA
Zlikwidowali manufakturę dopalaczy i narkotyków

Policjanci zabezpieczyli duże ilości środków psychoaktywnych – już wyprodukowanych oraz w końcowej fazie produkcji. Zatrzymani zostali dwaj producenci niedozwolonych substancji

Policjanci zabezpieczyli duże ilości środków psychoaktywnych – już wyprodukowanych oraz w końcowej fazie produkcji. Zatrzymani zostali dwaj producenci niedozwolonych substancji

Nad sprawą pracowali policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu w Nowym Targu wydziału w Nowym Sączu Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej.

Zgromadzone przez policjantów informacje pozwoliły na precyzyjne zaplanowanie akcji likwidacji nielegalnie działającego laboratorium, w którym produkowano środki psychotropowe oraz zatrzymanie osób uwikłanych w przestępczy proceder. Na miejscu funkcjonariusze zastali trwającą produkcję substancji psychoaktywnych. Linia produkcyjna umożliwiała wytwarzanie zarówno narkotyków jak i dopalaczy. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście litrów mieszaniny mefedronu oraz kilkanaście kilogramów gotowej, skrystalizowanej substancji (prawdopodobnie dopalacze) i amfetaminę. Ponadto odnaleźli także aż 15 kilogramów suszu konopi indyjskich. Zabezpieczono także kilkadziesiąt pojemników z różnego rodzaju cieczami i zawiesinami, które trafiły do szczegółowych badań fizykochemicznych w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podczas likwidowania laboratorium konieczne było wsparcie straży pożarnej ze specjalnej jednostki ratownictwa chemicznego PSP w Krakowie, z uwagi na to, że część ujawnionych na miejscu substancji i odczynników chemicznych stwarzała realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Niebezpieczne substancje, w tym m.in., paleta z bromem trafiły do specjalistycznego zabezpieczenia.

Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwie osoby – to mężczyźni w wieku 28 i 37 lat, jeden z nich jest obywatelem Armenii. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych policjanci odnaleźli pieniądze w kwocie łącznie prawie 30.000 złotych, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar oraz wagi elektroniczne, telefony komórkowe, komputery oraz zapiski związane z wytwarzaniem narkotyków i dopalaczy.

Obydwaj zatrzymani zostali już przesłuchani, przedstawiono im zarzuty wytwarzania substancji psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez policjantów wydziału do walk z przestępczością narkotykową pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myślenicach.

Oceń treść:

Average: 3.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bieluń dziędzierzawa

No karwa hydrogen komplet. Niezłe kompendium wiedzy o bieluniu żeś zebrał:) chcę dodać parę info mimo że nie ruszałem tego czegoś, i nie wiem czy spróbuję. Wyjaśniam od razu, że ten przypadek jest szczególny. Bielunia brał mój przyjaciel. Wiem wiec wszystko o tym tripie i nie ma w tym, żadnego ściemniania.


  • 25I-NBOMe
  • Miks

Zdrowie psychiczne i fizyczne w pełni w normie. Pokój z zasłoniętymi zasłonami, jedynym źródłem światła był zestaw lampek choinkowych misternie uwieszonych na ścianie. Muzyka zaczynała się od bardzo spokojnej (celtyckiej, dźwięki natury itp.), poprzez bardziej mistyczną (typu desert dwellers), powoli przechodząc w psytrance/trance, zachaczając o pink floyd, a dalej... nawet nie pamiętam. Było mocno. A, jeszcze jeden szczegół. W całym mieszkaniu znajdowało się 280 kolorowych nadmuchanych balonów.

(T)

O godzinie 16:00 spaliliśmy blanta. Zawierał on około 0,7g zielonego w sobie. Tuż po ostatnim buszku zarzuciłem 2mg nbome-25i. To samo zrobiło jeszcze 2 kumpli. 

 

(T +0:30)

Zielone wkręciło się nam galancie, rozkminiamy mnóstwo dziwnych i niekończących się tematów. Co chwilę słychać wybuch śmiechu, chichoty, ogólnie jest pozytywna faza. W ustach gorzko – cóż, do najsmaczniejszych nbome nie należy.

(T + 1:00)

  • DMT
  • Przeżycie mistyczne

Dom.

Moja historia z psychodelikami trwa od około pół roku. Ten okres czasu jest krótki, ale za to intensywny.
Zdążyło dużo się wydarzyć. Głównie za pomocą LSD, ale też DMT, Salvii Divinorum i LSA. Było to między innymi:
Otwarcie czakry Trzeciego Oka oraz czakry Korony (jednokrotne złączenie się ze strumieniem Boskości),
bogate w przeróżne doświadczenia podróże mistyczne, odkrycie jednego ze swoich poprzednich wcieleń oraz przekonanie o posiadaniu daru jasnowidzenia. Kwestie, rzeczy i istoty, które są do pojęcia przez ludzki rozum

  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, ciekawość nieznanych efektów. Spalone z towarzyszem, trip spędzony już bez niego w domu.

Całe dzieciństwo spędzałem z kolegami z mojego dawnego podwórka. Kiedy jednak miałem 13, czy 14 lat musieliśmy z matką się przeprowadzić. Co prawda nie daleko, ale w jakiś sposób zaważyło to na tym co dalej się ze mną działo. To jednak już inna historia. Póki co miałem kontak z dawnym podwórkiem. Pierwsze piwo, szlugi były właśnie z kumplami dawnego podwórka.

randomness