Zlikwidowali manufakturę dopalaczy i narkotyków

Policjanci zabezpieczyli duże ilości środków psychoaktywnych – już wyprodukowanych oraz w końcowej fazie produkcji. Zatrzymani zostali dwaj producenci niedozwolonych substancji

Policjanci zabezpieczyli duże ilości środków psychoaktywnych – już wyprodukowanych oraz w końcowej fazie produkcji. Zatrzymani zostali dwaj producenci niedozwolonych substancji

Nad sprawą pracowali policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu w Nowym Targu wydziału w Nowym Sączu Zarządu w Krakowie Centralnego Biura Śledczego Policji oraz funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Ośrodka Wsparcia Straży Granicznej.

Zgromadzone przez policjantów informacje pozwoliły na precyzyjne zaplanowanie akcji likwidacji nielegalnie działającego laboratorium, w którym produkowano środki psychotropowe oraz zatrzymanie osób uwikłanych w przestępczy proceder. Na miejscu funkcjonariusze zastali trwającą produkcję substancji psychoaktywnych. Linia produkcyjna umożliwiała wytwarzanie zarówno narkotyków jak i dopalaczy. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście litrów mieszaniny mefedronu oraz kilkanaście kilogramów gotowej, skrystalizowanej substancji (prawdopodobnie dopalacze) i amfetaminę. Ponadto odnaleźli także aż 15 kilogramów suszu konopi indyjskich. Zabezpieczono także kilkadziesiąt pojemników z różnego rodzaju cieczami i zawiesinami, które trafiły do szczegółowych badań fizykochemicznych w Laboratorium Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podczas likwidowania laboratorium konieczne było wsparcie straży pożarnej ze specjalnej jednostki ratownictwa chemicznego PSP w Krakowie, z uwagi na to, że część ujawnionych na miejscu substancji i odczynników chemicznych stwarzała realne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego. Niebezpieczne substancje, w tym m.in., paleta z bromem trafiły do specjalistycznego zabezpieczenia.

Policjanci zatrzymali do tej sprawy dwie osoby – to mężczyźni w wieku 28 i 37 lat, jeden z nich jest obywatelem Armenii. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych policjanci odnaleźli pieniądze w kwocie łącznie prawie 30.000 złotych, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłych kar oraz wagi elektroniczne, telefony komórkowe, komputery oraz zapiski związane z wytwarzaniem narkotyków i dopalaczy.

Obydwaj zatrzymani zostali już przesłuchani, przedstawiono im zarzuty wytwarzania substancji psychotropowych. Decyzją Sądu Rejonowego w Myślenicach zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez policjantów wydziału do walk z przestępczością narkotykową pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myślenicach.

Oceń treść:

Average: 5.3 (3 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

Słowem wstępu: przygodę z kodeiną zaczęłam parę miesięcy temu, początkowo dwie - trzy tabletki Antidolu lub Thiocodinu na łatwiejsze zaśnięcie i żeby zlikwidować wieczorny głód. Z czasem tabletek było więcej, aż wreszcie zaczęłam robić ekstrakcję. Najpierw z 1,5 opakowania, potem z 2. Ale w sumie nie było to nic ciekawego - po prostu wychillowanie na wieczór. A wczoraj uznałam, że muszę wreszcie coś naprawdę mieć z picia tego obrzydlistwa, więc wzięłam trzy opakowania...

  • Bieluń dziędzierzawa

  • Gałka muszkatołowa
  • Kofeina
  • Przeżycie mistyczne

Późny piątkowy wieczór, domowe zacisze, niepewność co do oczekiwanych efektów

Na początek trochę o przygotowaniach: 36g mielonej gałki muszkatołowej wyekstrahowano w aparacie Soxhleta przez godzinę przy pomocy 150ml toluenu. Rozpuszczalnik odpędzono a pozostałą oleistą substancję zamrożono w foremce do lodu i spożyto w postaci wosku.

Godzina 17:30
T+0 Połamałem psychodeliczny wosk na kawałki, połknąłem bez gryzienia i popiłem wodą, uważam że jest to nieporównywalnie lepsza droga podania od jedzenia gałkowych trocin.

T+10m Pojawiły się mdłości ale równie szybko ustąpiły.