Złamanie komunikatora umożliwiło rozbicie grupy handlującej narkotykami

Belgowie chwalą się zatrzymaniem członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem kokainy. Co stoi za tak dużym sukcesem? Bez wątpienia, na co wskazuje policja, tak szeroką operację umożliwiło złamanie zabezpieczeń komunikatora wykorzystywanego przez handlarzy narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

cyberdefence24.pl
Sylwia Gliwa
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

241

Belgowie chwalą się zatrzymaniem członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem kokainy. Co stoi za tak dużym sukcesem? Bez wątpienia, na co wskazuje policja, tak szeroką operację umożliwiło złamanie zabezpieczeń komunikatora wykorzystywanego przez handlarzy narkotyków.

Belgijska policja w ramach ponad 200 nalotów dokonała spektakularnego zatrzymania członków siatki zajmującej się handlem narkotykami w której udział brało ponad 1500 funkcjonariuszy. Przeprowadzenie operacji i rozbicie grupy umożliwiło złamanie zabezpieczeń aplikacji o nazwie „Sky ECC”, który wykorzystywany był przez przestępców do prowadzenia komunikacji.

Jak informuje The Brussels Time, belgijskim śledczym udało się złamać aplikację pod koniec ubiegłego roku, co umożliwiło im wgląd w komunikację pomiędzy przestępcami. Portal wskazuje, że tysiące wiadomości przesyłane w ramach korespondencji pozwoliły na zakończenie dwuletniego dochodzenia w tej sprawie.

Czym jest Sky ECC? Producent reklamuje swój komunikator jako najbezpieczniejsze rozwiązanie do przesyłania wiadomości. Aplikacja, aby uniemożliwić podsłuchiwanie wyłącza kamerę, lokalizację GPS oraz mikrofon. Przesyłane treści są automatycznie usuwane po 30 sekundach. Aplikacja jest również ukryta na ekranie urządzenia, a jej zabezpieczenia pozwalają na usunięcie zawartości urządzenia po wprowadzeniu odpowiedniego hasła.

Na stronie internetowej aplikacji, czytamy, że jest określana ona jako „najbezpieczniejsza platforma do przesyłania wiadomości, jaką możesz kupić”, co więcej twórca reklamuje swoje rozwiązanie hasłem „SKY ECC jest instalowane tylko na urządzeniach, których nie można zhakować, z chipami odpornymi na manipulacje i naszymi najbardziej rygorystycznymi standardami bezpieczeństwa”. Producent był również tak pewny zastosowanych zabezpieczeń, że proponuje wzięcie udziału w wyzwaniu polegającym na złamaniu zabezpieczeń: „Jesteśmy tak pewni, że SKY ECC jest nie do pobicia, że ​​damy 5 000 000 dolarów amerykańskich każdemu, kto pokona nasze urządzenie i szyfrowanie”.

Sky ECC zyskała na popularności w kręgach przestępczych po tym, jak międzynarodowy zespół śledczych złamał inna popularną w tym środowisku aplikację – Enrochat. Krytycy aplikacji, jak podkreśla belgijski portal, wskazują, że jest ona wykorzystywana praktycznie tylko przez przestępców.

Rozbicie siatki handlarzy narkotyków jest niemałym osiągnięciem belgijskich śledczych, który może mieć wpływ również na pozostałe kraje Europy. Jeszcze w 2018 roku Jacek Raubo z redakcji InfoSecurity24.pl wskazywał, że nawet 25 proc. kokainy jaka trafia do Europy, przepływa obecnie przez Belgię: „Europa mierzy się obecnie z dynamicznie rosnącym napływem kokainy, z czego coraz więcej tego narkotyku przepływa przez belgijskie porty. W ostatnich latach to właśnie tamtejsza Antwerpia stała się nieformalną kokainową "stolicą" starego kontynentu. W dodatku przestępcy z roku na rok działają na coraz większą skalę”. Jak wskazywał nasz redakcyjny kolega w swojej analizie - Kokainowa Belgia wyzwaniem dla całej Europy - w samym tylko 2017 r. w Belgii skonfiskowano transporty kokainy o wadze 41 ton i wartości ok. 2,5 miliarda dolarów.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza


ska Maria Pastora

Przewodnik użytkownika Salvii DivinorumWersja z 14. października, 2000r.


[ najbardziej aktualną wersję możesz znaleźć w języku angielskim na stronie http://sagewisdom.org/usersguide.html ]

  • Gałka muszkatołowa

Doświadczenie:

Natura- Galka Muszkatołowa (wielokrotnie), MJ (regularnie), haszysz

Chemia-Amfetamina, pixy, Kodeina, Tramadol, Dopalacze (Tajfun, Smoke, Ja Rush, Konkret i wieeele innych)

Wiek: 18 lat (70kg)

Ilość: 30g świeżej mielonej gałki firmy kamis

Oczekiwania: Nadzieja na mistyczne doznanie

Obsada:

Murzyn

Mariusz

Emilia

Kolega 1

Kolega 2

I wiele innych nieznaczących osób (zbieżność imion/pseudonimów przypadkowa)

Treść:

  • Opium
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywny nastrój, nastawienie na bardzo przyjemne przeżycie. Miejsce: jednoosobowy pokój na stancji.

Po co piszę ten trip raport? W celu uzupełnienia bazy naurogroove o opis działania opioidów, których jest mało na tej stronie. Sam kiedyś szukałem tutaj takich opisów i nie znalazłem tego za wiele. Nigdy tego nie piszę w moich trip raportach, ale przy tym rodzaju narkotyków muszę o tym wspomnieć: Ten trip raport nie ma na celu nikogo zachęcać do brania opioidów, pełni on funkcję czysto informacyjną o działaniu tych substancji i nie biorę  odpowiedzialności za ewentualne szkody przez nie wyrządzone u osób zachęconych do wzięcia opium moim opisem.

  • Grzybki
  • Grzyby Psylocybinowe
  • McKennai
  • Pozytywne przeżycie

Urlop w naturze, wokół pustka, głusza. Kilometry od najbliższych siedzib ludzkich. Zmęczenie życiem i ciągłym pędem, chęć odpoczynku złapania ponownej równowagi.

 Mniej więcej do 19. roku życia 1 września kojarzy się z początkiem szkoły. Tak i ja żyłem przez ten okres życia przepisując 1 września plan lekcji ze szkolnej tablicy. Później studia i praca, zdobywanie zawodu – to co nazywamy karierą. Kredyty, problemy, awanse, pieniądze i więcej kredytów. Zmęczenie, brak sensu.

W takim momencie życia na przełomie sierpnia i września pojechałem z B. w góry. Piękne i co najważniejsze puste góry. Dzika puszcza, piękne karpackie doliny. Cisza.

randomness