Złamanie komunikatora umożliwiło rozbicie grupy handlującej narkotykami

Belgowie chwalą się zatrzymaniem członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem kokainy. Co stoi za tak dużym sukcesem? Bez wątpienia, na co wskazuje policja, tak szeroką operację umożliwiło złamanie zabezpieczeń komunikatora wykorzystywanego przez handlarzy narkotyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

cyberdefence24.pl
Sylwia Gliwa
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

227

Belgowie chwalą się zatrzymaniem członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem kokainy. Co stoi za tak dużym sukcesem? Bez wątpienia, na co wskazuje policja, tak szeroką operację umożliwiło złamanie zabezpieczeń komunikatora wykorzystywanego przez handlarzy narkotyków.

Belgijska policja w ramach ponad 200 nalotów dokonała spektakularnego zatrzymania członków siatki zajmującej się handlem narkotykami w której udział brało ponad 1500 funkcjonariuszy. Przeprowadzenie operacji i rozbicie grupy umożliwiło złamanie zabezpieczeń aplikacji o nazwie „Sky ECC”, który wykorzystywany był przez przestępców do prowadzenia komunikacji.

Jak informuje The Brussels Time, belgijskim śledczym udało się złamać aplikację pod koniec ubiegłego roku, co umożliwiło im wgląd w komunikację pomiędzy przestępcami. Portal wskazuje, że tysiące wiadomości przesyłane w ramach korespondencji pozwoliły na zakończenie dwuletniego dochodzenia w tej sprawie.

Czym jest Sky ECC? Producent reklamuje swój komunikator jako najbezpieczniejsze rozwiązanie do przesyłania wiadomości. Aplikacja, aby uniemożliwić podsłuchiwanie wyłącza kamerę, lokalizację GPS oraz mikrofon. Przesyłane treści są automatycznie usuwane po 30 sekundach. Aplikacja jest również ukryta na ekranie urządzenia, a jej zabezpieczenia pozwalają na usunięcie zawartości urządzenia po wprowadzeniu odpowiedniego hasła.

Na stronie internetowej aplikacji, czytamy, że jest określana ona jako „najbezpieczniejsza platforma do przesyłania wiadomości, jaką możesz kupić”, co więcej twórca reklamuje swoje rozwiązanie hasłem „SKY ECC jest instalowane tylko na urządzeniach, których nie można zhakować, z chipami odpornymi na manipulacje i naszymi najbardziej rygorystycznymi standardami bezpieczeństwa”. Producent był również tak pewny zastosowanych zabezpieczeń, że proponuje wzięcie udziału w wyzwaniu polegającym na złamaniu zabezpieczeń: „Jesteśmy tak pewni, że SKY ECC jest nie do pobicia, że ​​damy 5 000 000 dolarów amerykańskich każdemu, kto pokona nasze urządzenie i szyfrowanie”.

Sky ECC zyskała na popularności w kręgach przestępczych po tym, jak międzynarodowy zespół śledczych złamał inna popularną w tym środowisku aplikację – Enrochat. Krytycy aplikacji, jak podkreśla belgijski portal, wskazują, że jest ona wykorzystywana praktycznie tylko przez przestępców.

Rozbicie siatki handlarzy narkotyków jest niemałym osiągnięciem belgijskich śledczych, który może mieć wpływ również na pozostałe kraje Europy. Jeszcze w 2018 roku Jacek Raubo z redakcji InfoSecurity24.pl wskazywał, że nawet 25 proc. kokainy jaka trafia do Europy, przepływa obecnie przez Belgię: „Europa mierzy się obecnie z dynamicznie rosnącym napływem kokainy, z czego coraz więcej tego narkotyku przepływa przez belgijskie porty. W ostatnich latach to właśnie tamtejsza Antwerpia stała się nieformalną kokainową "stolicą" starego kontynentu. W dodatku przestępcy z roku na rok działają na coraz większą skalę”. Jak wskazywał nasz redakcyjny kolega w swojej analizie - Kokainowa Belgia wyzwaniem dla całej Europy - w samym tylko 2017 r. w Belgii skonfiskowano transporty kokainy o wadze 41 ton i wartości ok. 2,5 miliarda dolarów.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Lekkie zmęczenie, ale i ekscytacja po okresie renowacji komórek mózgowych. Kilku domowników obecnych, ale nie wchodzili mi do pokoju.

DXM- Tak, czy nie?

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

nastawienie idealnie tak jak otoczenie

nie czekam dłużej i wpycham czarną od opalania śmierdzącą lufę do gęby, pierwsza, druga, po trzeciej piszę gówniany esej o tym jak bardzo słabe zielsko kupiłem, ale co mogę więcej poza tym zrobić? dopale sobie jeszcze jedną, dwie tak na sen chociąż bo jedyne co czuję to przymulenie, czyli bez fajerwerków.

gówniane zielsko.

  • MDMA (Ecstasy)


wybralam sie ze znajomymi na minimale do jendnego z klubów w jednym z wiekszych miast ... na maxa pozytwynie nastawiona czekam juz w srodku na kumpla który mial mi dostarczyc tabletki. po godzinie czekanie nagle go spotykam a on mi mówi, ze nie dalo rady i nie ma. juz wczesniej bylam strszanie wku*wiona oczekiwaniem na jego przybycie a on ze "nie ma" ! wrrrrr:/

randomness