ZEA uchyla wyrok śmierci dla izraelskiej kobiety w sprawie narkotykowej

JEROZOLIMA (AP) — Zjednoczone Emiraty Arabskie anulowały wyrok śmierci wydany na początku tego roku na izraelską kobietę skazaną za posiadanie kokainy, powiedział we wtorek jej prawnik.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

aktualnosci.news
Stefania Królak
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

28
JEROZOLIMA (AP) — Zjednoczone Emiraty Arabskie anulowały wyrok śmierci wydany na początku tego roku na izraelską kobietę skazaną za posiadanie kokainy, powiedział we wtorek jej prawnik. Sprawa była potencjalnym testem więzi między dwoma krajami, które unormowały stosunki w 2020 roku, w pierwszym z tzw. porozumień Abrahamowych między Izraelem a czterema krajami arabskimi, za pośrednictwem administracji Trumpa. Fida Kiwan, 43-letnia mieszkanka Hajfy w północnym Izraelu, została skazana w kwietniu. Izraelski portal informacyjny Ynet poinformował wówczas, że Kiwan została aresztowana 21 marca 2021 r. z pół kilogramem (ponad 1 funtem) kokainy, która, jak twierdziła, nie należała do niej. Mordechai Tzivin, reprezentujący ją izraelski prawnik, powiedział, że wyrok śmierci został cofnięty w wyniku apelacji, ale prawdopodobnie nadal zostanie skazany na długi wyrok więzienia. Nie było natychmiastowych komentarzy ze strony władz izraelskich lub emirackich. Normalizacja zmieniła olśniewający Dubaj w beztroską izraelską miejscowość turystyczną. Czołowi przywódcy Izraela, w tym premier Naftali Bennett, spotkali się ze swoimi odpowiednikami w państwie Zatoki Perskiej, a Zjednoczone Emiraty Arabskie były częścią bezprecedensowego spotkania arabskich i izraelskich ministrów spraw zagranicznych na izraelskiej pustyni Negew na początku tego roku. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Izraela poinformowało, że śledzi sprawę za pośrednictwem swojego departamentu konsularnego i przedstawicieli w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Izraelskie media podały, że Kiwan przyjechał do Dubaju do pracy na zaproszenie znajomego Palestyńczyka. Została aresztowana chwilę później po tym, jak w jej mieszkaniu znaleziono narkotyki. Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z najbardziej restrykcyjnych krajów na świecie, jeśli chodzi o osoby importujące i posiadające narkotyki, w tym substancje do użytku osobistego, takie jak konopie indyjskie, a nawet leki dostępne bez recepty, takie jak narkotyki. Handel ludźmi zazwyczaj niesie za sobą dożywocie, a posiadanie na krótszą karę pozbawienia wolności. Podczas gdy prawo ZEA dopuszcza karę śmierci w niektórych przypadkach, kara śmierci jest wykonywana rzadko. Ostatnie znane egzekucje miały miejsce w 2011 i 2014 roku na dwóch mężczyznach skazanych za morderstwo.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Nazwa substancji: Extacy

Poziom doświadzcenia: Oj trochę tego było ;-)

Dawka i sposób zażycia: Trzy "jedynki" doustnie

"Set & settings": ok 6-7 godzin na amfetaminie, wypite trzy wykwintne "żywce", troszkę MJ; w mieszkaniu kolegi; a czegoż można oczekiwać po XTC...  • HXE
  • Pierwszy raz

Dom, wolne, lekki wkurw

15:10

Odważam 5 mg, wciągam. Pachnie trochę kiszonymi ogórkami, smak jeszcze niezbyt mi się wyklarował. stawiam na po syntezie. Może dałbym radę wyczyścić acetonem ale nie mam pewności czy to zadziała i nie mam tez najmniejszej ochoty czekać choćby i sekundy dłużej. 

15:16

Wydaje mi się, że czuję pierwsze, delikatne efekty w postaci mrowienia w głowie i lekkiej, neutralnej dysocjacji. Możliwe placebo. 

15:20

  • Marihuana


jesli ktos jeszcze pamieta to mialem przestac palic, czytac [u], skonczyc z

uzywami. otoz nic z tego nie wyszlo ;-) udalo mi sie zrezygnowac z [u], ale

z mj nie do konca. w moje abstynenckie lapki trafilo w pewien przedziwny

sposob (dlug o ktorym zapomnialem splacony w "zielonej naturze") troche

grassu i hashu.


nie wiedzialem co z tym zrobic. sprzedac nie sprzedam, bo szkoda, wyrzucic

tym bardziej. jedyne wyjscie to.. spalic :-)  • Dekstrometorfan
  • Gałka muszkatołowa
  • Katastrofa
  • Kodeina

Moj pokoj, spokoj. Bylam chora, mialam katar, zatkane zatoki i bol gardla, przecenilam swoje mozliwosci. Nastawienie jak zawsze przy g m pozytywne, oczekiwalam najmocniejszego z dotychczasowych tripow z ta substancja.

Godzina 0 - Przed chwila wypilam gesta breje skladajaca sie ze startej galki muszkatolowej w ilosci trzech orzechow oraz wody. Miksture przegryzlam fantastycznym jogurtem malinowym. Jest godzina 19:05, a ten trip report zamierzam pisac na biezaco, co wlasnie robie.