REKLAMA
Zatrucie dopalaczami w Solcu nad Wisłą. Siedmioro wychowanków Ośrodka Socjoterapii w szpitalu

Do zdarzenia doszło w środę, dyżurny lipskiej policji otrzymał o tym zgłoszenie o godzinie 16.49 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Echo Dnia
Piotr Kutkowski

Odsłony

383

Siedmioro wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu nad Wisłą trafiło do szpitali po zatruciu się dopalaczami. Stan jednej z osób jest ciężki.

Do zdarzenia doszło w środę, dyżurny lipskiej policji otrzymał o tym zgłoszenie o godzinie 16.49 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

- Z informacji wynikało, że w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii doszło do zatrucia wychowanków dopalaczami. Na miejsce skierowane zostało pogotowie, które zabrało siedmioro wychowanków w wieku od 15 do 17 lat, w tym trzy dziewczyny. Sześcioro trafiło do szpitala w Lipsku, jednak osoba do szpitala w Kozienicach. Jeden z uczniów przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej, jego stan jest ciężki - mówił Tomasz Krukowski, oficer prasowy lipskiej policji.

Jego zdaniem ze wstępnych informacji wynika, że dopalacz przywiózł do ośrodka w środę powracający z przepustki 16-letni wychowanek, po czym podzielił się nim z innymi. Substancja była przez nich palona. Dopalacz został najprawdopodobniej zakupiony w internecie.

Wyjaśnianiem sprawy zajmuje się policja oraz prokuratura. - Na razie nie udzielamy żadnej informacji - powiedziała nam Anna Czarnecka-Siczek, Prokurator Rejonowy w Lipsku.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że 16-latek przyjechał w środę do ośrodka w towarzystwie brata i matki. Kontrola nie wykazała, by miał przy sobie zabronione rzeczy.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Solcu działa od 4 lat. To placówka dla dzieci i młodzieży, które z powodu zaburzeń rozwojowych, trudności w uczeniu się i innych zaburzeń są zagrożone niedostosowaniem społecznym i wymagają stosowania odpowiedniej organizacji nauki, metod pracy i wychowania. Ma pracownie i internat, przebywa w nim ponad 80 uczniów.

Ośrodek cieszy się dobrą opinią, a najlepiej świadczy o tym fakt, że jest lista oczekujących. do tej pory nie mieliśmy żadnych negatywnych zdarzeń i świadczących o tym sygnałów - mówił nam Paweł Jędraszek, wicestarosta lipski.

Z dyrekcją ośrodka nie udało nam się skontaktować.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Hwdp (niezweryfikowany)
He w syfie sie cpalo zawsze pozdrzwiam mlw podzamcze mos ostrowiec czącha boga uuuu
Zajawki z NeuroGroove
  • Muchomor czerwony


-nazwa substancji: Muchomór Czerwony (+ marihuana)

-poziom doswiadczenia: ganja, #, gałka muszkatołowa, łysiczki, accodin, amfetamina, lsd i bieluń wzięte nie podziałały...muchomorek po raz pierwszy.

-dawka: ok. 6-7 średnich kapeluszy wysuszonych w postaci wywaru na 3 osoby. Po około 0,5 godz. gotowania na bardzo małym ogniu wyszło po 1,5 kieliszka dosyć gęstego brunatnrgo płynu.


  • Marihuana


Substancja:

Marihuana bliżej nieokreślonego pochodzenia.Doświadczenia:


mj i hasz wiele razy, amf i meth spróbowałem, xtc, grzyby cubensis, san pedro, salvia, trochę aptecznych specyfików i ronson swojego czasu (ech, ta młodość...), CLONAZEPAM parę razy (zaznaczam, bo może mieć to wpływ na opisywane doświadczenie). Do wszystkiego podejście eksperymentalne (poza mj ofkoz:). Ostatnimi czasy przystopowałem i staram sie żyć w trzeźwości (po pewnym grzybowym bad-tripie, ale to już inna historia...)