REKLAMA
Zakaz handlu moczem

... także w Arkansas. Amerykański stan Arkansas jako kolejny chce zakazać sprzedaży moczu - informuje najnowsze wydanie tygodnika "New Scientist".

Anonim

Kategorie

Źródło

New Scientist

Odsłony

3581
Zakaz przegłosowała miejscowa Izba Reprezentantów stosunkiem głosów 99 do 1. Chodzi o sprzedaż "czystego" moczu osobom, które chcą fałszować wyniki badań na obecność narkotyków. Jeśli stanowy senat wprowadzi takie prawo, za handel moczem będzie grozić kara trzech miesięcy więzienia i 500 dolarów grzywny. To jednak niewiele w porównaniu na przykład z Południową Karoliną (trzy lata więzienia). Zakaz obowiązuje już w Teksasie, Nebrasce i Pensylwanii.

Badanie moczu na obecność narkotyków jest wymagane w przypadku wielu osób starających się o pracę. Stąd w Internecie pojawiły się ogłoszenia oferujące czysty mocz, a nawet profesjonalni dawcy. Można kupić kompletne zestawy testowe, zawierające nawet chemiczny podgrzewacz (aby mocz miał temperaturę ciała). Ich cena wynosi kilkadziesiąt dolarów. "Tak mały, że mieści się w dłoni" - zachęcają internetowi handlarze, obiecując dyskrecję. Twierdzą, że chcą chronić prawa obywatelskie.

Badanie moczu może nie tylko wykryć narkotyki, alkohol czy nikotynę, ale także ujawnić zły stan zdrowia kandydata na pracownika i dać pretekst do odrzucenia jego podania. Dostawcy próbek zapewniają, że wszystkie parametry moczu odpowiadają normie (zwłaszcza nie jest to mocz ciężarnej kobiety, dyskwalifikujący zarówno kandydata, jak i kandydatkę).

Handel moczem ma w USA długą tradycję. Dowcip z okresu prohibicji mówi o człowieku, który nielegalnie zakupioną whisky oddał do analizy. Opinia eksperta brzmiała "Przykro mi, ale pański koń ma cukrzycę". Jednak badania moczu nie są specjalnością tylko amerykańską. Władze Tajlandii chcą badać na obecność narkotyków mocz wszystkich uczniów i studentów.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

SQnick (niezweryfikowany)
swiat schodzi na psy - juz nawet za siuśki cie zamkną
Misiek (niezweryfikowany)
Olać ciepłym moczem durne pały z senatu które do niczego innego się nie nadają :)
Ganja (niezweryfikowany)
za dużo słońca w tej ameryca i się niektórym mózgi przegrzewają. zakaz handlu moczem?! za niedługo będzie zakaz handlu stolca :D
jarek (niezweryfikowany)
jade w tym roku do USA i mam niepotwierdzone informacje ze czeka mnie test ale oni biorą włos. slyszalem ze jest jakis szampon aby to zwalczyc.jak ktos cos wie to prosze o informacje.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Grzyby halucynogenne
  • Przeżycie mistyczne

Wieczór, wolna chata; przygotowane świeczki, kadzidła, muzyka; pierwszy samotny grzybowy trip, lekka obawa i duża ciekawość

22.30
Spożywam radośnie gorący kubek borowiko-psylocybinowy. Mniam, mniam. Z najwyższej jakości suszonych grzybów, jak twierdzi napis na opakowaniu :)
Jeszcze nie skończyłem posiłku, a ściany pokoju już przybierają cieplejszą barwę. Jaki on przytulny!

  • Dekstrometorfan
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, oczekiwanie doświadczenia silnego, psychodelicznego stanu. W moim mieszkaniu, przez jakiś czas w towarzystwie przyjaciółki.

TR trochę długi, poza tym mój pierwszy, więc zapewne bardzo niedoskonały. ;) Mimo to zapraszam do lektury.

 

 Wiek: 16, waga: 58 kg.

 

Bardzo ucieszona, czekałam na K. która miała przyjść do mnie ze swoim opakowaniem Acodinu. Miał to być nasz drugi raz, więc w sumie nie bałyśmy się. Ja jednak chciałam mocniejszych wrażeń niż ostatnio - wtedy wzięłyśmy po 15 tabletek. Tym razem planowałam wszamanie 20. Trochę obawiałam się większej dawki, sama nie wiem, czemu.

  • Dekstrometorfan

  • Benzydamina
  • Marihuana

Set & Setting: Środa wieczór, przechadzka po mieście, park, moje cztery ściany.

Dawkowanie: 1g Haszu, 2g Benzydaminy (Tantum Rosa). Lat 19, wzrost 178 cm, waga ok 65kg.

Pomysł ten siedział już w mojej głowie jakiś czas. Był wtorek, wieczór był przyjemny.

Siedziałem w piwnicy paląc trawę, i do głowy przyszedł mi pomysł z benzydaminą...

Jak pomyślałem tak tez zrobiłem jak było to tylko możliwe.

randomness